Izgleda da će IBM pre Intel-a preći magičnu granicu od 4GHz, sa svojim Power 6 čipom. U nedavnom intervjuu Ross Mauri iz IBM-a je izjavio da je kompanija IBM premašila sve brzine ali će zbog toga veoma biti zavisni da se ovi čipovi isporučuju na vreme i u dovoljnim količinama. Ukoliko se nalaze u istom polju kao iPower 5/5+, Itanic će imati jednu veoma zanimljivu godinu ispred sebe. U svakom slučaju, kompanija IBM će ubaciti sofisticirani sistem nivoa upravljanja napajanjem u P serijama za koje je Power 6 dizajniran tako da možda i neće imati tako nesrećnu sudbinu kao i P4.