logo
Redakcija

IBM predstavlja još jednu verziju Viper-a

16.03.2007. @ 14:00   #Novost

Kompanija IBM je 6-og februara najavila Viper. U pitanju je kompanijin DB2 engine za baze podataka koji će na tržištu da egzistira u tri verzije i to DB2 za z/OS, DB2 za iSerije (AS400) kao i DB2 za LUW (Linux, Unix, Windows). Ove tri verzije dele oko 90% iste kodne osnove, dok je preostalih 10% rezervisano za optimizaciju platformi. Većina aplikacija baza podataka su I/O orjentisane (naročito one za Veliki računar) tako da zadržavanje mogućnosti prilagođenja koda za svaku platformu ima smisla. Viper koji je izdat 2006-te godine (što je najavom ovoga dovelo do određene konfuzije) je namenjen za LUW, dok je ovogodišnji za Veliki računar.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan