Kompanija IBM je objavila da je obradila više od 37000 tona korišćenih i odbačenih računara u 2006-toj godini. IBM je svoj napredak u količini recikliranih korišćenih računara objavio pre dana planete Zemlje. Kompanija navodi da je obrada proizvoda deo njenog pokušaja obnavljanja i recikliranja računara. IBM takođe navodi da se do 2010 godine planira „penzionisanje“ oko 600 miliona korporativnih računara a da će samo 2 do 5% od tog broja biti očišćeno od osetljivih podataka i reciklirano. Kompanija takođe reciklira i medicinske uređaje, kao što su MRI i medicinska dijagnostička oprema.