Kao što je obećala pre mesec dana kompanija Microsoft je počela da poslovne korisnike „poguruje“ da pređu na Internet Explorer 8. IE8 upgrade za Windows XP, Vista, Server 2003 i Server 2008 se može dobiti preko Windows Server Update Services, Microsoft-ovog najpopularnijeg alata za isporuku zakrpa namenjenog poslovnim korisnicima. Microsoft napominje da iako administratori podese WSUS da automatski odobrava upgrade pakete, IE8 neće biti automatski slan na klijent PC-je koji se povezuju sa update serverom. IE8 je zvanično izdat u martu ove godine, da bi mesec dana kasnije običnim korisnicima počeo da biva isporučivan preko Windows Update-a.