Safari ili odlično napreduje ili stagnira kada se radi o ratu između pretraživača; naravno, kao i u većini ratova, sve zavisi od toga na čijoj ste strani. Isto se može navesi i za Firefox, dok Internet Explorer gubi svoje tlo pod nogama na teritoriji SAD-a ali u ostalom delu sveta se i dalje dobro drži. Kompanije za istraživanje Web-a, Net Applications i OneStat, objavile su izveštaje u kojima se osvrću na Web pretraživače. Net Applications, navodi se da Safari ima sve veći rast tj. upotreba ovog pretraživača porasla je za preko 56% u odnosu na prošlu godinu, a da korišćenje IE polagano opada.