Jedan igrač iz SAD je tužio kompaniju NCsoft iz Južne koreje, kreatora MMORG naslova Lineage II jer je postao zavistan od igranja ove igre. Craig Smallwood je zabeležio preko 20000 časova logovanja na ovu igru od 2004 godine i u tužbi navodi da nikada ne bi počeo da je igra da je bio upoznat sa njenom prirodom stvaranja zavisnosti. Prema navodima medija američki federalni sudija je dozvolio da se ova parnica održi pri čemu tužilac navodi da zbog pomenute igre ne može da funkcioniše nezavisno u uobičajenim dnevnim aktivnostima kao što su ustajanje, oblačenje, kupanje ili komunikacija sa porodicom i prijateljima.