logo
Pere

Intel Celeron 430 1.8GHz Box 800MHz 65nm S775

08.07.2008. @ 22:32   #Komentar #Procesor #Intel

Iako vrlo skupa,ja sam prezadovoljan,igram Crysis na high detaljima bez ikakvih problema!!!Overklok nije potreban uopste!!!

28 komentara

Tosha
19.03.2009. @ 23:06 #e724f8c7

Koristim ga neko vreme pa mi juce palo na pamet da pokusam da ga overklokujem iako o toj raboti neznam maltene nista.Malo sam citao i uspeo da ga dignem sa 1.8 na 2.5 bez dizanja napona tako da bi ,ako sam dobro savladao gradivo,moglo jos. Proc je savim ok za sumu koja treba da se odvoji za isti. +:Sasvim ok office procesor -:Ja nisam nasao ako se uzme u obzir kom cenovnom rangu pripada

djolodjolo
23.04.2009. @ 11:12 #25739d29

igrao sam crysis warhead sa ovim procom i gura bez problema,sa dobrom plocom moze se kolknuti i do 2.7/2.8 Mhz,za ove pare odlincno!!! +:cena/kvalitet

Nemanja
27.09.2009. @ 12:37 #163175bc

Ja posedujem ovaj procesor (racunar dobio na poklon) nailazio sam na price kao je **anje kako nemoze nista,da je samo za ofice,ali mogu reci da sam zadovoljan sa svim za sada masina radi dobro nisam ga toliko testirao na igricama posto posedujem integrisanu grafiku (planiram da kupim novu) i taman sam razmisljao da kupim i procesor posto sam mislio da ovaj nece moci ali evo sada kada sam procitao da tera i igrice,necu ga menjati........... +:Siguran!!! -:Mala brzina!!!

Ognjen
16.11.2009. @ 18:38 #c63637d2

Iskreno mislim da je ovaj CPU trenutno Best buy,na rezoluciji 1680x1050 i Entusiasist AA 16xQ detaljima teram Crysis Warhead na 66-82 FPS!!!Rastura najnovije naslove igara i mislim da je pravi gamerski procesor! :D +:Klok do 4.2Ghz koji je manje vise ne potreban

nemanja
17.12.2009. @ 12:16 #21fef70e

Kako da klokujem ovaj procesor???KAda udjem u bio i tamo mi je to zakljucano tj pise da je 1.8 ali nema nista gde bih mogao da menjam!!!? Imam neko iskustvo sa klokovanjem moj stari komp sam bar 5 puta klokovao amd athlon 1700 +:D Jel moze neko da mi pomogne!!!

nemanja
19.12.2009. @ 23:18 #d09ac0c0

Uspeo sam da ga klokujem do 2,3 ploca me je zezala posto je zeznuta za overclock!

Ivan
28.12.2009. @ 21:57 #71a94f5b

Za koliko mogu da prodam ovaj procesor? Star je tri meseca? +:Dobar za kucnu upotrebu. -:Sporije radi komp sa instaliranom Vistom.

KOKI
19.01.2010. @ 06:35 #da4f4324

Za najvise 10 evra pod uslovom da naletis na nekog kome je xp difoltni OS

andrej
07.02.2010. @ 17:46 #fe1632b8

koji je procesor bolji:ovaj ili e1500?

E1500
01.03.2010. @ 13:42 #5c4b8463

Bolji je E1500

l
19.06.2010. @ 15:26 #4d5a7fe7

Uspio sam da ga klokujem na 2.7ghz, tj 50%(sa fabrickim coolerom,a sa nekim boljim moze i 3.0ghz).Odlican procesor za tih 35e +:jeftin

Vlado nk
17.09.2010. @ 22:44 #f369dc1a

Svaka cast! +:Sve,posebno cijena

LEXON
24.11.2010. @ 21:51 #2511b23a

Procesor je odlican ali strasnooo stabilan klok ide do 3200 ghz meni bar stanilan sa box kulerom neprelazi 55c a procesor maximalno moze da se klokne na 4ghz i nesto neznam nisam dotle terao ja sam uspeo da ga klokujem do 3,6 ghz 3,8 ghz tako nesto! :))) u swakom slucaju za owe pare extra singl kor (SINGLE CORE) ! :))) -:Za sad saljaka swe full :)

Goran
11.07.2011. @ 14:09 #7015ce56

Temperatura u ovim letnim danima (38 C) dostize i do 58C. +:Cena, odlican za office pc -:Temperatura

koki
28.11.2011. @ 04:40 #1a5ffc54

Neverovatno visoka cena ! na primer AMD Sempron 145 je tri puta brzi bez ikakvog kloka sa samo jenim jezgrom (bez otvaranja) .Ovaj procesor bi trebao da je najvise 10 eura

Nenad
11.12.2011. @ 23:43 #5c22e866

Imam 1 problem imam ovakav prtocesor u kompu ali me muci sto je jako spor ne mogu neke zahtevne igre da igram e sad sta jos hocu da kazem je da imam Maticnu plocu neku BIOSTAR group Model: P4M89-M7B. Pa me zanima da li je moguce da se stavi na toj maticnoj ploci neki procesor od 3.2 GHz. Hvala!!!

n1tr0dr
16.01.2012. @ 23:03 #2ef3eea6

Samo da vas pitam - kako ste ga vi uspeli klokovati, to mi nije jasno. Ae ako nekom nije problem da me uputi u to, na 1.8 previse je spor. Hvala unapred

Djordje
21.05.2012. @ 00:12 #c6d77e7e

Imam ovaj procesor oko 3 godine i prezadovoljan sam njime.Prvih godinu dana mi radio na 1.8 i bio sam zadovoljan,a kad sam ga overclockovao na 2.4(to je max kod mene) odusevio sam se.Ovo cudo mi je teralo Crysis 2 na high uz 1gb rama i ati 4550 ja nisam mogao da verujem svojim ocima znaci mnogo dobar procesor!!! Ali posle dve godine rada u overclock modu poceo je da mi zeza... Prvo nisam mogao da konvertujem neke glupe video klipove,a konvertovao sam ih brzo i bez problema uz ukljucen skype i FIREFOX onda pocele su igre da mi zezaju i da se greje jako brzo i ja sta da uradim ja ga vratim malo na fabricki 1.8 kad ono ispade da bolje radi sad nego u overcklokovanom modu WTF? +:Stabilan overclock!!! -:Nekad zesce spor!!!

Djordje
02.10.2012. @ 13:16 #149c9772

Ko hoce da overclockuje ovaj procesor bice zadovaoljan sa njim godinu dv dok nepocne da se pregrejava do 70 C u stand by modu :( +:Stabilan overclock -:Krece da zeza posle dve godine

Danilo
02.10.2012. @ 15:16 #917b9bae

Možda je vreme da skineš hladnjak i očistiš ga od prašine..

overclock
10.12.2012. @ 23:31 #b6c272cc

Znam da zvuci smesno,ali da li moze neko da mi objasni sta je overclock i kako da poboljsam procesor.1.8 ghz je premalo za novije naslove igara!!! +:dobar ,solidne brzine -:ali nije za zahtevne igre

Vlado nk
04.02.2014. @ 14:53 #fac6b804

Overclock je dizanje brzine preko njene fabricke brzine, na primer, ovaj procesor radi na 1,8 Ghz, ako ga dignes na 1,9 overklokova si ga. Dakle, povecavaj FSB - front side bus magistralu, postepeno, da bi ga digao za bar 2,6 Ghz..Sve zavisi, to je stvar srece, kakav primerak te zadesi, neki su dizali i na 3,2 Ghz....Iskreno, najbolje ga prodaj pa uzmi neki Dual core...Pozdrav! +:Overclock -:Overclock

milos
26.03.2014. @ 17:27 #843fdd34

jel ovo dual core ? jel bolji ovaj ili celeron e 1200?

Igor Nis
02.05.2015. @ 12:13 #e154216e

Pozdrav svima.imam laptop hp 2d00sm.sa 1.8 intel dual core procesorom.pa me interesuje da li mogu da ga overklokujem i do koliko moze da me sluzi duze vreme?

Redakcija
23.12.2016. @ 20:52 #2ea3c98e

Igore, Nikako ne klokuj taj procesor na laptopu, nista dobiti neces a moze da ti crkne ! Ovo je single core, Nikako ga ne kupujte jer je preslab. Za iste pare imate AMD Sempron 2650 dual core sa grafickom u sebi. Ako imate Intel plocu uzmite polovan Core 2 duo, imate ih vec od 4 eura, koji su neuporedivo bolji od ovog procesora Od novih imate takodje Amd Sempron 370 dual, a imate i A4 4000 odlican Amd kao i A4 7300 koji je 37 eura. Dakle, nikako ovaj. Bio je ok u svoje vrijeme ali danas je slab .

Redakcija
23.12.2016. @ 20:56 #046a6eca

Igore, mozes dodati Rama u taj laptop, taj procesor uopste nije los, iako je stariji. Moguce je cak i ubaciti jaci procesor, vidi po servisima, pitaj. Moja preporuka bi bila da ga prodas, jedno 80 eura, ako ti je baterija dobra moze i 100 eura, pa da dodas jedno 20-30 eura i kupis neuporedivo bolji, polovan sa Celeronom ili Pentiumom Quad core i 2 ili 4 GB Rama. Ja sam skoro uzeo Toshibu staru godinu, nova, ima garanciju jos godinu dana, 15,6 Pentium Quad core, 4 GB DDR 3 500GB hard, Baterija 6 sati za 140 eura. laptop Rastura, brz je ko zmaj i prezadovoljan sam, hladan u radu i necujan.

Redakcija
23.12.2016. @ 20:58 #ee737bb8

Takodje, mozda i najbolje resenje, sad sam citao specifikacije tvog laptopa, 4 GB DDR 3 ima, nije on uopste los, ubacis mu samo SSD i Bog da te vidi. Bice ti brzi 5 puta.

Redakcija
07.08.2017. @ 08:04 #6e9c9bd7

Kupovina ovog procesora danas je totalni promasaj. Za 30 eura imate neuporedivo bolje, cak je blje uzeti i polovan Core 2 duo bilo koji od ovog i jeftinije je.....

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan