logo
SIC

Intel CoreDuo E2160 1.8GHz 1MB 800MHz S775

26.06.2007. @ 00:05   #Komentar #Procesor #Intel

Uz dobar kuler ide preko 3GHz bez problema. Ja ga drzim na 2.4 za svaki dan. +:Odlicno se klokuje. Hladan ko spricer.

13 komentara

nikola
10.07.2007. @ 00:41 #33970c34

ovo je odlican procesor i svakome bih ga preporucio... +:ne greje se puno, brz je -:kuler koji ide uz njega bi mogao da bude malcice tisi

spartan
29.07.2007. @ 00:35 #80ff8410

meni radi kao stena na 2,66 GHz sa naponom od 1.15 V

hido
20.08.2007. @ 00:43 #bbcc3a2c

Imao sam D915 sada imam e2160 razlika je ogromna od 40% do 50% u svemu od kompresovanja video zapisa pa do igara +:E2160 je super

nikola
10.09.2007. @ 23:29 #7fe0daaa

kad je u mirovanju box kuler radi na 800 obrtaja u min, i temp je oko 26 stepeni, a na igrama (colin mcrae DiRT, just cause, carbon) ne prelazi 40 stepeni, a cooler je na 2200 obrtaja(u kombinaciji je sa gainward 8600gt, gigabyte GA-945P-S3, pioneer dvr 112d, western digital caviar 320 gb jedna particija). tera bez problema colin mcrae DiRT sa grafickim podesavanjima na high, najjacim anti-alliansingom, i rezoluciji 800x600(mada da ga over klokujem, mogo bi na toj rezoluciji sa ultra setovanjima, na dva ghz jedno jezgro ladno (probao sam, ne prelazi 40 stepeni u mirovanju) PREPORUKA +:cena, performanse, temperatura

Pedja
07.12.2007. @ 00:44 #24740c85

Apsolutni best buy sto se tice Intel procesora. Photoshop + E-TextEditor + RocketDock + WinAmp Modern + ZoneAlarm + Firefox + Opera + IE7 + Safari istovremeno i nije bilo zastoja. Nema potrebe za cackanjem i overklokovanjem. Cak je i MacOSX 10.4.8 radio kao da je PCMac u pitanju :) -:za sada nista

Kokane
09.12.2007. @ 15:16 #35beca22

U odnosu na AMD boxove , razlika je nebo i zemlja. Buka je STVARNO iritirajuca. ...a nekad sam se itao zasto ljudi kupuju Kulermastere i Zalmane kad Box sasvim solidno hladi... +:poznato svima -:Uzasna Buka BOX kulera

Matej
18.01.2008. @ 08:27 #b7cacf95

Prelaskom sa Pentijum4 -641 na E2160 predstavlja čudo. Razlika je baš osetljiva. Naravno klokovanje se podrazumeva. Bez diranja napona sa FSB-om radi na 2.4 i temperatura je oko 30C. Jakooo stabilno i nečujno. Ocena u Visti za procesor je 5.3. A sa Pentijum4 je bila 4.5. Uvek treba pametno uložiti novac. Ko ima više onda E4500, pa naviše.Pozdrav svima! +:Intel Forever -:Hyper TX Cooler Master OBAVEZNO!!!

Klokadzija
27.06.2008. @ 02:26 #c552ed58

Ne postoji bolji odnos cena/performanse. Kod mene radi 365/24/7 na 3,2GHz, 8x400MHz Intel -ov stok kuler. Za ~ 4500din ne moze se dobiti nista bolje. Q6600 kosta oko 13000din, klokuje se slicno do malo bolje tako da to opet nije to. Q9300 kosta 18000din, klokuje se na 4GHz ali kosta previse. E7200 je solidan izbor ali on se klokuje na 4GHz i mozda malo preko ali kosta 8500din. Jeste da imaju vise kesa ali ne dovoljno da nadomeste razliku u ceni. DAKLE, kao sto rekoh, ne postoji prema odnosu cena/performanse pametnija investicija od procesora E2xx serije. +:Ne postoji bolji odnos cena/performanse -:Tesko za smisliti

nikoola
03.07.2008. @ 15:30 #91996901

Ogroman OC potencijal. Uz malo vise napona (1.52V), bolji cooler, OC potencijal je 100%. na 3.6GHz. Sa default naponom na 3GHz, a sa malim povecanjem na 1.39V 3.2GHz i 400*8. Dovoljan da gura sve nove igre, ali i aplikacijama koje traze sirovu snagu i kesh memoriju, uveliko gubi. Posto igre pocinju da budu optimizovane za 4 jezgra, igracima E2160 vise nije best buy resenje (sad je to E8200). Sve u svemu cista 10-ka za 50 evra. +:ogroman OC potencijal, najbolji odnos cena/performanse -:L2 kesh, fsb800, wall 400

Acko
11.08.2008. @ 21:02 #4de2ec8f

Procesor je neverovatan za te pare i veliki overklok sta reci za te pare nema bolje,a ovi je i ukedno najbolji precosor koji moze da se OC najvise od svoje brzine.

Bojan
25.09.2008. @ 19:43 #370e8450

Imam problem!!!!!Overklokovao sam ga na 2.2ghz i na visti u 3dmarku05 sam imao 10600-10700 markova dok sam na XP-u imao od 7800-8000...Kako je to moguce?Zar na XP-u nebi trebao da imam vise poena???Ili je zbog toga sto su mi nedavno virusi harali kompjuterom...molim vas pomozite

waxer
01.12.2008. @ 21:25 #b6d658de

Naravno da ce da izbaci vise...vista je 64bit tako da procesor ostvaruje svoju 64bitnu magistralu.

filozoff
02.02.2009. @ 20:39 #dcf2e20a

Meni radi savrseno, temreratura mi je oko 22-25 stepeni. Nisam ga klokovao ali mi standardno radi na 1.33V pa ne znam da li mu je to standardni napon jer mi sandra izbacuje upozorenje da je to problem, tj da smanjim napon a ja ga nisam ni dirao. Ako neko zna koji mu je standardni napon nek ostavi komentar ovde, bio bih mu zahvalan

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan