logo
cobra

Intel CoreDuo E5300 2.6GHz 2MB 800MHz LGA775

25.09.2009. @ 14:21   #Komentar #Procesor #Intel

Imam ga 3 meseca,sa box coolerom radi ko zmaj na 3,4ghz ,temperatura ne prelazi u fullu 64c...Po raznim benchmarkovima razbi je svoju skoro 3 puta skuplju bracu tako da je prava invensticija za male pare a zverka od procca...Jedino se podrazumeva da ploca mora biti ok radi overclocka... +:overclock,potrosnja,sirova snaga...

39 komentara

krks
02.11.2009. @ 21:28 #df4a680e

Ljudi, ako neko ima ovaj procesor neka pise malo o njemu sta i kako, smatram da je za ove pare neprevazidjen. Kako se pokazao? +:kakav je -:pisite

joja
08.11.2009. @ 12:53 #aaa18d41

koristim ga vec 2 meseca, nikakvih problema do sada

Shone
04.12.2009. @ 20:13 #3002a675

Takodje ga imam 2 meseca,dobar stabilan,nisam isprobavao overclock,za standardno svakodnevno koriscenje odlican +:dobar,stabilan

xali
21.12.2009. @ 22:38 #374fd35b

kupih ga danas ali mi neshto nije jasno .... na cpu-z i na start ekranu mi pokazuje .... core speed 1200.0 MHz , multiplier x6 , bus speed 200 MHz . shto mi nije logichno ??? u biosu sam probao da podignem magistralu procesora ali sve preko 265 MHz mi restartuje komp jer mi ujedno dize i magistralu memorije koja mi je na 800 mhz ... i vratja cpu na default stanje-1200.0 mhz ..... plocha je gigabyte 945gcm-s2c .... pomotj ! bilo kakva ...

NIKOLA
31.12.2009. @ 18:44 #91fde601

Jel zna neko jel mogu da stavim ovaj proc na asus p5ld2-x/1333

tico
04.01.2010. @ 20:53 #703c1972

xali upaljen ti je energy sava mod..kad je malo opterecenje on se spusti na 200x6...cim mu treba vise sam digne mnozilac na max setovan u biosu... ;)

Nikola
04.01.2010. @ 22:16 #229144cf

imam e6300 i imam isti problem ko xali.Jedno vreme sam koristio energy saver ali i kada ga iskljucim meni pokazuje da mi je brzina 1,6 ili 2,2 sto nije u redu posto bi trebala da bude magistrala 2,8.MOLIM NEKOG ZA POMOC!

xali
11.01.2010. @ 02:21 #5c4ab3ed

nikola . update bios i postavi ga na default i to je to .

Oblivion
02.02.2010. @ 16:06 #7118f371

Da li je neko probao da stavi ovaj proc na neki p965 čipset? Imam asus p5b-plus ploču (koju sam skupo platio - bukvalno sam je kupio čim se pojavila na tržištu :D), pa me zanima kako bi se ovaj proc uklopio? Znam da neće biti nikakvih problema, čak i sa klokom, ali bih volio da znam iskustva iz prve ruke...Hvala P.S. Ne kupuje mi se ploča sa novijim čipsetom zbog "i" arhitekture (bacanje para), ali mi treba mali upgrade sa vremešnog i dokazanog klokera e2180...

Andrea
16.02.2010. @ 18:31 #f269819d

Cao svima! Izvinite! Htela bi da pitam,da li ovaj procesor odgovara Asrock 775i65GV maticnoj ploci,a ako ne onda pliz nek mi neko napise koji odgovaraju,i gde bi mogla da nadjem. Unapred hvala! (madjarica) +:Pitanje

Oblivion
17.02.2010. @ 08:37 #796acea7

Ne podržava, iako je podnožje 775...Evo cpu support list sa asrock-ovog sajta http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=775i65GV&s=775 Što se tiče kupovine, sumnjam da ćeš naći nov, ali polovnjaka ima po oglasima, pa prelistaj :D +:Odgovor za Andreu

Gabber
22.02.2010. @ 09:52 #d3bd12c0

E5300, MSI Neo 3 FR, Cooler Master Vortex752, 3x1GB ddr2 1066 Proc cepa na 3.67Ghz 24/7 samo prede :) +:mala zverka

Nikola
08.03.2010. @ 23:48 #1c266ce5

Ma kakav energy sejver,intelovi procesori obaraju takt jer je u njih ugradjena tehnologija speed step, mislim da to moze da se iskljuci u biosu od maticne ali samo pod uslovom da se overklokuje procesor za ostalo nema smisla. Cim se potera neki zahtevan program mnozioc na procesoru se vraca sa 6 na nominalnu vrednost.ali u slucaju te 945Gcms2 ploce nisam siguran da li ona uopste podrzava 266mhz FSB i 45nm CPU. moguce je da ga stalno drzi zakucanog na 200mhz. Znam da pise u biosu da podrzava 333mhz FSB ali to su prazne price, ljudi na netu imaju grdne probleme sa tom plocom i 266Mhz( I ja sam imao pa sam kupio ASUS P5Qpro P45 :-)

vojcha
12.03.2010. @ 18:45 #2a13954f

3342mhz bez dizanja napona... ram mi je od 800mhz, pa ne smem dalje dok ne uzmem 1066. titan vanesa L-type, arctic silver 5. +:kida u PCSX2 i Dolphin-u!!!!!

miki
08.04.2010. @ 18:25 #f254e649

Radi odlično na 2.9 ghz na mojoj asrock 775i65g matičnoj

DEJAN
13.04.2010. @ 01:45 #a09f5666

P31-ES3G GIGABYT I PITAM ZA CLOKOVANJE DOKLE MOZE .... IMAM NAPAJANJE 450W GRAFIKA SLABIJA 8500GT

Oblivion
16.04.2010. @ 12:09 #5c7b126d

Klok ti zavisi od mnogih faktora - cjenovni rang/kvalitet ploče, primjerak procesora, memorija, napajanje itd. Mada, čak i na jeftinim pločama bi trebao da dobiješ bar 250-300MHz...Ja sam ga klokovao na stabilnih 3.1GHz sa malo boljim bakarnim stock kulerom koji sam uzeo od starog i skupog penium d i pločom asus p5b-plus (P965) i temp. nije prelazila 48°C. Planiram da uzmem OCZ Vendetta2 pa da vidim kako to funkcioniše ;)

vojcha
30.04.2010. @ 02:02 #11f78f05

Upravo sam postigao 4000MHz!!! :)

Oblivion
05.05.2010. @ 09:20 #cdd75b7a

Koji si kuler koristio, tj. hlađenje, koju ploču, koju memoriju (ako si klokovao sinhrono), da li si dizao napon i na kojoj vrijednosti ti je fsb podešen na ploči? I na kraju da li je stabilan i kolika temperatura? +:Za Vojcha

ivan88
25.05.2010. @ 14:17 #eae60d70

mogu li ovaj procesor da stavim na ASUS P5ND2SE maticnu plocu? +:Pitanje

stiv87
24.06.2010. @ 13:50 #1c366ee1

da li ovaj procesor mogu da stavim na maticnu plocu P5PL2-E? maticna je stara 4 godine... hitno mi treba odgovor!!!! +:pitanje

Oblivion
29.06.2010. @ 10:41 #948d2368

Nisi rekao ko je proizvođač, ali samo asus ima ovakve oznake :D Na asusovom zvaničnom sajtu piše da ploča ne podržava ovaj procesor, ali zato podržava njegovog prehodnika serija e2xxx, kao i sve ostale procesore izrađene u 65nm tehnologiji! Razlog zbog kog ne podržava je vjerovatno što je ploča vrlo stara i nema mogućnost podržavanja 45nm procesora među kojima je i e5300! Pogledaj po forumima da li možda postoji neka revizija bios-a jer, fizički, ovaj procesor može u tu ploču!

Pitanje?
07.08.2010. @ 13:11 #2faa98d9

a da li bi mogao ovaj proesor na MSI 945 neo 5 f ?

miki
10.08.2010. @ 01:04 #18cb9c0a

kako da klokujem procesor

vojcha
29.09.2010. @ 19:45 #4218dc5f

12.5x320MHz = 4000MHz okruglo. cpu voltaza=1.39375, FSB:DRAM=3:5. koristim prirodnu DDR2 1066, koja u ovom slucaj radi na 1067 (5-5-5-15).North bridge i fsb termination voltaza=1.20. koristim p5q se plus i titan vanessa L-type. savrseno stabilan u prime95 i orthos-u, radi mi komp po par nedelja bez gasenja. +:Za Oblivion-a

nik311296
05.12.2010. @ 18:34 #00fc40a2

Imam ovaj procesor dugo , savrsen je . Na nekim plocama se moze overklokovat da radi i na 4.2 GHz ali treba sigurno neko dobro hladjenje +:Overklokovanje

Nebojsa
08.12.2010. @ 17:57 #1e4fa8f5

Imam ovaj procesor vec dugo i nemam nikakvih zamerki. Moze da se overklokuje na preko 3G/hz bez podizanja napona i sa originalnim hladjenjem temp ne prelazi 40 stepeni. Ali po mom misljenju nema poterbe za to, jer procesor gura igrice, video i 3D rendering.. Za te pare, nema boje i . +:Cena---Kvalitet---Performanse -:za ove pare, nema zamerki

Damjan
28.01.2011. @ 00:05 #92d71d4c

Da li je ovaj procesor mozda za laptop ? Molim vas neka neko odgovori. +:Pitanje ?

Zex
16.02.2011. @ 14:29 #61ab5331

ako ti treba odgovor samo da li moze u laptop onda odnesi lepo kod majstora, nemoj ti molim te da otvaras i menjas. Koji laptop? koji Socket.....znaci pusti neka ko zna radi bilo sta please.

zdravko
13.01.2012. @ 12:46 #47aa57fc

dali neko zna dali ovaj procesor moze na msi plocu treba mi hitno unapred hvala +:dobar je za igrice -:nema nista loseg

Darko
13.01.2012. @ 15:01 #96f84622

Ako je Socket 775 naverovatnije može.

zdravko
27.01.2012. @ 21:29 #f9c622db

dali ovaj procesor dobar za igre 2012 godine

Darko
30.01.2012. @ 15:30 #77f408d4

Ne baš, ako nisi pri parama idi na neki Athlon II x3, ako imaš malo više idi na x4 960T.

Marko
15.07.2012. @ 01:44 #35eeb0d4

Zdravko ja sa ovim procesorom bez overklokovanja teram sve moguce igrice na maksimumu vec dve i po godinne tako da dok radi nema razloga da ga menjas :) +:+Cudoviste

igor
27.05.2013. @ 20:58 #6caeafba

moze li stati mount and blade warband na PENTIUM (r) DUAL-CORE E5300 2.60 GHZ +:assassin's creed

koma
17.10.2013. @ 17:15 #bdfe5a07

dali moze ovaj precesor uasus p5g-mx plocu

Ivan
30.10.2013. @ 03:45 #4729d9e1

Moze.

Vlado nk
24.03.2014. @ 10:22 #66811bcb

Juce sam uzeo AMD 740, odlican procesor, 4 jaka jezgra, radi na 3,2 Ghz, sve igre rade na Ultra, kosta 60 eura, tako da je bolji od ovoga..... +:Solidan -:2 jezgra, cena

11
30.10.2014. @ 15:19 #ef5c3291

Moze li na ovu ploču MSI G41M-P33 ovaj procesor?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan