logo
Redakcija

Intel će objaviti detalje o novim čipovima

19.09.2005. @ 07:48   #Novost #Procesor

Novi čipovi će početi da se pojavljuju u drugoj polovini 2006. godine, nudeći manju potrošnju energije i bolje upravljanje. Intel-ov CEO Paul Otellini planira da predoči detalje o novoj generaciji čipova 23. avgusta na "Intel Developer Forum"-u u San Francisco-u. Dizajn novih čipova ima korene u Pentium M procesorima korišćenim u prenosivim računarima. U poslednjih par godina Intel je proizvodio čipove bazirane na dve odvojene arhitekture, Pentium 4 i Xeon čipovima koji koriste NetBurst tehonologiju. Potrošnja energije i pregrevanje je ozbiljan problem koji muči NetBurst čipove, tako da je Intel otkazao proizvodnju Pentium 4 na 4GHz zbog izuzetno visoke potrošnje energije i pregrevanja. Kompanija Intel planira da pruži nove informacije o novim dual-core procesorima Yonah, Presler i Cedar Mill koji će se pojaviti u prvoj polovini 2006. godine. Sva tri čipa će se praviti u 65-nanometarskoj tehnologiji koja će početi da se koristi u Intel-u krajem ove godine. Rival, AMD, će verovatno dati više informacija o svojim novim čipovima iste nedelje u istom gradu.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan