logo
dzoni

Intel i5-3350P 3.1GHz 6MB LGA1155

08.11.2012. @ 17:50   #Komentar #Procesor #Intel

kako bi se ovaj procesor ponasao sa GIGABYTE GA-Z68X maticnom

51 komentara

ray
09.11.2012. @ 12:51 #d6098878

odlicno

Bojan
17.12.2012. @ 12:35 #7b947bf5

Jel ovaj procesor isto sto i i5-3450 samo bez integrisane grafike?

Sasa
17.12.2012. @ 23:59 #91918b46

Da,nema,grafiku,manji mu je TDP,a i hladniji je.Procesor je zver.

Bojan
18.12.2012. @ 13:39 #30844ff8

@Sasa Hvala...;)

111
21.12.2012. @ 10:50 #b5986971

DAli je bolji ovaj procesor ili AMD FX 6300?

Vlado nk
28.12.2012. @ 01:14 #073121a4

Ako kupujes za igre, obavezno AMD 6300 ili jos bolje 8120 ,jer ima 8 jezgara.............Za sve drugo je puno bolji ovaj Intel....

111
28.12.2012. @ 10:03 #10e8bb37

Uzecu 6300 zbog jezgra i Kes-a :)

Petar
03.02.2013. @ 20:31 #df76f1a5

Jel zna neko da li bih mogao da izvucem maksimum iz ovog procesora sa GTX 650-ti i 8GB rama 1600Mhz ??? I da li gubim nesto time sto nemam integrisanu graficku pored ove nvidiine? Hvala.

Sasa
08.02.2013. @ 10:55 #108f6a66

Ma sta ces da izgubis, ima da ti leti sve. Sta ce ti integrisana kad imas gtx650ti. Manje se greje i manje trosi struje

222
11.02.2013. @ 19:38 #6d9bdd1f

Da li moze da se overklokuje preko 3.3ghz ???

Satanicom!
21.02.2013. @ 19:25 #5eea764d

To zavisi od srece. Njemu je mnozilac 31, gotvo svaki moze da radi na 105 Mhz base clock-om sto ti dodje (31x105)= 3255Mhz. Sve preko toga je cista sreca, moze da stane na 106 a moze da ide i na 111 Mhz, koliko su ljudi dostizali na ES-u. Recimo gotovo svaki 3570 (non K) moze na 3,8Ghz bez turbo moda jer je njemu mnozilac 34 a blck ide na 110. Mada NE PREPORUCUJEM klokovanje na ovaj nacin jer su dobici nikakvi a dodatno przite sistem jer disanjem base clocka overklokujete i ostale delove pa im samim tim i skracujete vek trajanja. Dodaj ~35-40e i uzmi 3570k i klokuj ga na 4,6+Ghz, moze svaki sa hladjenjem od 35e, recimo Hyper 212 evo sa push pull ventovima.

dule
05.03.2013. @ 16:04 #05cb7769

Definitivno best buy ako ne planirate da se igrate sa overclockovanjem i nije vam potrebna integrisana grafička. +:radi ko sat

NDK
17.06.2013. @ 16:37 #21bd6a64

Nema šta da traži pored 8320

ntsd
11.08.2013. @ 18:52 #3606d05f

8320 nije uopste bolji.. zna se da intel ima bolju arhitekturu i dugotrajniji je, ovaj procesor je hladan ko spricer, mnogo manje trosi energije i u mnogim testovima i igricama se bolje pokazao od 8320...

kine81
25.08.2013. @ 19:06 #45bfdf56

Procesor je izuzetan za napredne korisnike .Ima bolju arhitekturu od AMD svakako ali nazalost nije bolji od AMD fx8320 ni u jednom benchmarku.To su cinjenice!U realnoj upotrebi radi se o nijansama negde je bolji od 8350 negde ne. Ima boju optimizaciju jezgara i trosi jako malo struje. +:ko voli nek izvoli

Andrej
31.08.2013. @ 12:15 #22892c47

Moze li mi neko reci da li je ovaj CPU dobar za novije igre ?

kine81
01.09.2013. @ 18:00 #a997847e

ovaj procesor je na samom vrhu gejming hijerarhije

Andrija
16.09.2013. @ 21:10 #9052f625

Da li se ovaj procesor dobro uklapa sa grafickom : Gigabyte GeForce GTX 650 TI Boost 2GB GDDR5 ?

kine81
19.09.2013. @ 12:39 #e8b6863c

ukopice se odlicno,ovaj procesor moze da "gura" i jace graficke

Dario
06.10.2013. @ 20:35 #f6527ddd

Neka ploca, preporuka 7-9hilj.?

Dario
06.10.2013. @ 20:58 #161f20c2

Neka ploca, preporuka 7-9hilj.?

asd
18.12.2013. @ 17:09 #f4c9d841

neko je pitao moze li da se klokuje ,,, ne moze , ako nema K na kraju znaci da je zakljucan :/ jedina mana intela, a proc je VRH. jos samo da je otkljucan :/

Milan B
28.12.2013. @ 22:13 #d9324ac2

Procesor za ove pare je vise nego dobar.... Hladan je jer nema integrisanu GPU, sve igre pokrecem na very high na FULL HD rezoluciji uz veliku pomoc Graficke koju imam Power Color 7850 PCS+ najaca u toj seriji.....

Milan B
28.12.2013. @ 22:15 #fbfd0c4f

Da dodam ja sam ga klokovao na 3.8GHz, imam dobru plocu Z68A-GD65 (G3)

Who's not
21.01.2014. @ 19:52 #e567e2d5

Ovako da li sa ovim procesorom,2x4gb ddr3 1333 mhz Kingston rama,grafickom Gigabayte nVidia GeForce GTX660 2gh 192 bit mogu da igram Crysys 3 na medium setings...ili mozda moze i bolje ili cak ne moze :@ Molim vas da odgovorite sto brze,hvala :) To je to sto imam para sam iskombinovao.Ostavio jos nesto novca za svaki slucaj ako zatreba za neki novi hard disk ili napajanje.

Dusan
28.01.2014. @ 18:27 #7f60ec44

Mozes da igras cak i na ultra-high settings u full hd. Ja igram crysis 3 sa tom grafickom i amd fx 6300 sa 8 gb ram na ultra u full hd.pozzz... +:Who's not

Dusan
28.01.2014. @ 18:33 #df083100

Mozes da igras cak i na ultra-high settings u full hd. Ja igram crysis 3 sa tom grafickom i amd fx 6300 sa 8 gb ram na ultra u full hd.pozzz... +:Who's not

Defilera
29.01.2014. @ 14:23 #b9b469fe

sa kojom maticno da uparim ovaj procesor?

Hack
31.01.2014. @ 17:19 #5373c338

Sjajan procesor, jednostavno odusevljava performansama u svakom smislu. Sto se igrica tice sve moze naravno na max. Kad ga uporedjujete sa AMD-om onda jednostavno morate skapirati da je ovo dugotrajniji procesor koji moze da se uporedjuje minimum sa FX-6300 ili FX-8320 s tim sto je u single thread operacijama dosta bolji od bilo kod AMD-a, u multi-thread-u zavisi. Sve u svemu mnogo bolja kupovina od FX-6300. +:Spricer, potrosnja, performanse

Druid
17.02.2014. @ 22:07 #12e17554

@ Hack - Jeste generalno bolji ali i prilicno skuplji od FX 6300 (nije bas logicno poredjenje). Cenovno je uporediv sa FX 8320/8350, a osim u single-core performansama gde Intel dominira, slabiji je u svemu od ova dva procesora. Cak i FX 6300 kada se klokne na 4.5Ghz moze da se poredi sa ovim procesorom u mnogim situacijama. Procesor jeste odlican ali sada mu je cena malo skocila i ne moze se naci ispod 18000, dok FX 8320 kosta 16000. Na svim benchmarkovima FX 8320 je malo bolji, plus moze da se klokuje mnogo vise od ovog jer je otkljucan. Za 19000 moze da se uzme Haswell i5 4440 koji je malo brzi i ide na novo podnozje 1150. Ne tako davno ovaj CPU je kostao oko 16500 i sa tom cenom je sigurno bio jedan od best buy procesora. +:hladan, odlican za gaming, potrosnja -:cena , fx 8320

Zabo
22.02.2014. @ 22:01 #ee6ed024

Polovinom prošle godine je koštao 15350 dinara kada sam ga i koupio. Najbolja kupovina!

Đaps
27.02.2014. @ 19:49 #f53b6101

Evo i ja sam ga uzeo, da isprati R9 270X. Mislim da će biti više nego dovoljan.

Druid
27.02.2014. @ 21:45 #8447eb86

Ne brini, moze ovaj CPU da isprati i jace karte od R9 270X.

misko022
07.06.2014. @ 10:44 #546ffc2b

imam i5 3350p zanima me kakva je kompatibilnost sa maticnom MSI Z77A-G41? tacnije da li maticna moze da gura ovaj procesor bez kakvih problema? unapred zahvalan

Druid
14.06.2014. @ 12:03 #95e72019

Na MSI Z77A-G41 mozes da stavis bilo koji 1155 procesor, sve do i7 (Sandy/Ivy Bridge). Radice ovaj i5 odlicno na toj ploci.

misko022
18.06.2014. @ 22:20 #cd310d04

ta ploca i procesor plus 12 gb rama kingston hyper x ddr3, grafa amd radeon dual x r9 270x, ssd kingston 0d 60gb i 2t kingston. da li je dobra konfiguracija, ocena za nju?

denca
01.08.2014. @ 10:15 #faf32681

imam ovaj procesor hteo bi da uzmem gtx 770 ili r9 280x. dali bi mogao procesor da isprati ove graficke tj. jel nebi dolazilo do uskog grla? +:odlican procesor

Intel+
02.08.2014. @ 11:16 #5bd527df

Procesor je ubica, malo trosi, mnogo daje. Bez problema radi na kineskim napajanjima bas zbog male potrosnje. S obzirom da je na istoj 12V grani i grafika ako uzimate jacu grafiku koja vise trosi ne morate uzimati Chieftec napajanja od 600-650W vec je dovoljno i neko LC Power od 500-600W. Stabilnije radi sistem nego konfiguracije sa AMD 8150 ili 8320 procesorima. U igrama je priblizan njima, bolji ako igra nema potrebe za vise od 4 jezgra a vecina i nema. Steta je sto je zakljucan pa ne moze da se overklokuje. +:Potrosnja, performanse

Druid
02.08.2014. @ 19:28 #60bd9592

Moze bez problema da isprati GTX 770 ili R9 280X, uzmi slobodno.

denca
02.08.2014. @ 19:42 #0ffe8f38

hvala druid

denca
04.08.2014. @ 14:48 #23b8db56

jos jedno pitanje samo a kako bi se ponasala r9 290 sa ovim cpu da li nebi dolazilo do uskog grla?

Druid
09.08.2014. @ 15:18 #31209f0c

Mozes slobodno da uzmes R9 290, nece biti uskog grla. Ovaj i5 moze lepo da isprati svaki single GPU. Za neki zestok SLI ili Crossfire bi bio pozeljan jaci i5/i7 (K model), ali za single GPU je dovoljan bilo koji i5 novije generacije, 3350p/ 4430/ 4440... mozes da stavis i GTX 780 ti. Pozz

denca
12.08.2014. @ 23:10 #99524a54

koji bi mi ti graficku preporucio gtx 770 ili r9 280x,mozda imas neku trecu da mi preporucis?

Druid
14.08.2014. @ 17:49 #34459b8a

GTX 770 je malo brza od R9 280X ali i malo skuplja. Obe karte su odlican izbor za gaming na 1080p rezoluciji (sve igre na ultra settings).

Pitanje jedno
18.09.2014. @ 16:55 #afcbaa95

Kakav je za igraonice da ga ubacim ovaj procesor, ja se ne razumem u njuh. Da li ima za ove pare nesto bolje ? Ili da ubacim neki drugi i5 procesor, jer ne znam sta je ovo P u njegovoj oznaci ?

milos
19.09.2014. @ 14:13 #45a17262

procesor odlican za gaming, oznaka p znaci da u sebi nema integrisanu grafiku...

Dobar
26.09.2014. @ 01:36 #0377e94e

Stvarno dobar procesor. Zadovoljava moje potrebe :) Preporucujem svima koji ne planiraju da overklokuju, a usput i mali je potrosac struje..

Aleknsadar
26.09.2014. @ 17:39 #175c4490

Da li sa ovim procesorom mogu igrati sve igre na medium detaljima, i grafickom R7 260x ?

Pitanje jedno
26.09.2014. @ 17:44 #43a978f2

Milose ako mozes da mi objasnis laicki, sta to znaci sto on ima integrisanu grafiku ? Meni to zvuci kao da bi mogao raditi bez graficke karte ?! Mada je to bevzeze, ali ako moze pokrenuti winamp word exel it bez prave graficke to je super :D. I je li to neki minus u gejmingu, mozda mu to sto ima tu grafiku odvlaci resurse za neke stvari koje nisu bitne. Jer ako mu to smanjuje 5 fps-a u cryiss 3 ili nekoj slicnoj igrici to je mnogo, bolje za taj novac uzeti nesto drugo. Pozdrav

123
30.09.2014. @ 14:33 #d0a18bc1

imam ovaj procesor i odlican je. ako ocete novije naslove da igrate morate da imate i jacu grafiku. ja imam gtx 770 i sve igram na max.

P
23.03.2015. @ 18:29 #3948ebf3

Ta oznaka P je oznaka da nema integrisanu graficku karticu.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan