logo
?

Intel i5-4440 3.1GHz 6MB LGA1150

18.11.2013. @ 00:47   #Komentar #Procesor #Intel

ima li ga neko? dal ga uzimati za gaming ako ne volim da overklokujem

35 komentara

Druid
18.11.2013. @ 18:15 #6b075cf8

Svaki Haswell i5 je vise nego dovoljan za gaming. Uzmi i uzivaj!

Krang
22.12.2013. @ 23:08 #6baaf15d

Odlican procesor najnovije generacije, apsolutno svaka aplikacija leti sa ovim procesorom. Po meni bolji izbor od bilo kod AMD FX procesora, trosi manje struje, manje se greje, novija tehnologija izrade, a za one kojima je bitno - bolji je i u vecini sintetickih testova. Nije "k" verzija i ne moze se overklokovati, ali nema apolutno nikakve ni potrebe za tim. Stvarno ne razumem ljude koji boluju od toga, za ime sveta ne postoji nikakva opravdana potreba za overklokovanjem bilo kog i5 i i7 procesora, pa makar i onih prve generacije (socket 1156 i 1366). Jedina "zamerka" koju imam je ipak premali BOX kuler koji dolazi u pakovanju sa njim, ali to sam resio najjeftinijom mogucom varijantom (sto preporucujem svakom) a to je ugradnja starog Pentium 4 socket 775 kulera koji ne daje ovom procesoru da predje 50c ni pod najvecim opterecenjem.

Vlado nk
29.12.2013. @ 23:49 #4fe1beaf

Nisi u pravu, AMD FX 6300 kosta 91 euro, ima jakih 6 jezgara i odlican je....

Sasa
01.01.2014. @ 16:13 #1b253301

Hehe... 4 jezgra, plus 4 thread-a, racunica je jednostavna, zar ne?:) A i cena govori svoje, kad ne znas sta je bolje, obicno gledas sta je skuplje:)

Krang
03.01.2014. @ 22:49 #87daa7b2

Nikad u zivotu ne pricam nesto a da prethodno i sam ne istestiram, inace sam serviser racunara... Ovaj procesor ima otprilike iste performanse kao FX 8xxx, a te o kojima ti pricas (Buldodzer i Piledriver jezgro) jede za dorucak. Inace tih sest jegara koje spominjes su AMD-ov marketinski trik, u pitanju su uglavnom obicni quad-core procesori sa nekom vrstom ko-procesora, i naravno ne radi se o pravih sest jezgara. Ako su vam igrice ono najbitnije apsolutno je svejedno koji procesor cete uzeti, svi rade svoj posao sasvim dobro. AMD jeste jeftiniji, ali trosi dosta vise struje, a na godisnjem nivou to nije uopste zanemarljivo. E sad, ko se iole malo ozbiljnije bavi programiranjem, dizajnom i obradom video materijala nikad nece uzeti AMD jer jednostavno i prosto receno je losiji od Intela. Pozdrav!! +:Vlado nk -:Vlado nk

Sasa
04.01.2014. @ 01:21 #0c3dd8fc

Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju ovog procesora i i5-4430? Zasto je u mnogim prodavnicama 4430 skuplji, i koji bi pre preporucili za kupovinu? Hvala.

Krang
04.01.2014. @ 06:54 #8d65c347

Radi se o bukvalno istim procesorima, razlika je samo u tih 100Mhz, sto je apsolutno zanemarljivo :) Sto se tice cena, pa i kafa svuda u svim prodavnicama ima razlicite cene... U svakom slucaju koji god da uzmes neces pogresiti, pozz.

Vlado nk
04.01.2014. @ 17:17 #e87a6f80

Ja sam i mislio na igrice....Samo kazem, kome je svaki cent bitan, da mu je bolji AMD jer je jeftiniji, a ostatak para moze da prebaci na graficku, primera radi, AMD FX 6300 - 91 euro, ovaj i5 145 eura...Sa AMD-om ima 54 eura vise za graficku, sto i nije lose....Tacno je da AMD vise trosi, mada, vecina ploca ima sisteme za ustedu struje, a Intel i AMD razlicito mjere potrosnju, mada je tacno da Intel manje trosi.....E sad, AMD ce, konacno, usitniti proizvodni proces, Sreamroller ce biti radjen u 28 nm procesu, a obecavaju 40 posto bolje performanse po jexgru, sto bi bilo odlicno....Ja gledam ovako - Intel G 1620- 31 euro, najbolji za te pare, AMD 750K 60 eura, Pentium Haswell 3220 - 44 eura, takodje odlican izbor, AMD 6300 - 91 euro, i3 4310 Haswell 95 eura, potom AMD 8320 - 127 eura....

stefan
16.01.2014. @ 18:06 #c37cae0e

dali bi ovaj procesor izgurao 2xR 7 260x u punoj snazi?

Druid
17.01.2014. @ 11:31 #03fbcff6

Naravno, bez problema. Bolje uzmi jednu R9 280X. +:@ stefan

Nešo
23.01.2014. @ 19:50 #b0f00a0d

ovaj procesor nema Hyper-Threading

IvanS
19.04.2014. @ 14:30 #ca895e3c

Upario sam ga sa gigabyte b85m-d3h i ubacio jedan kingston hiper x od 8gb. Za sada sve radi odlicno - tiho brzo i stabilno. +:odlican -:mozda cena

Sava
30.07.2014. @ 20:36 #88450a3b

Da li moze neko da mi preporuci napajanje za ovaj procesor i r9 graficku? Hvala. +:pitanje

Ja
18.08.2014. @ 15:55 #b5e39bd3

Kakav je za gaming na 1360x760 ? Sa r9 270x ?

Jager
20.08.2014. @ 16:43 #80dfdd98

Blesavo dobar, to bi ti bila dobra konfiguracija i za 1920x1080... na 1366x768 ce da jede sve na max...

Rale
25.08.2014. @ 09:25 #9e4f0307

Da li ću sa ovim procesorom i grafičkom nVidia GeForce GT 630 2GB GDDR3 moći da igram novije igre poput Call of Duty Advanced Warfare, Battlefield Hardline, Far Cry 4, GTA 5 na ultra postavkama ili na high. P.S Imam 8 GB rama. Hvala unapred.

milos
28.08.2014. @ 16:49 #144c1c04

mozes da imas i pet ovakva procesora, jedva da ce da igras i na low sa solidnim frapsom te igre...zbog graficke...tu ti treba dosta bolja graficka,..pozzz

Gvozden
09.10.2014. @ 11:53 #6eab9288

Uzet pre nekoliko dana i radi mi sa integrisanom grafikom. Nisam probao video igre na njemu, tako da kad ga istestiram javljam utiske. +:Tih, hladan

Vlado nk
30.10.2014. @ 15:16 #be9ec9bb

Mozes igrati Split second, vrhunska voznja sa vrhunskom grafickom na najjace, Call of duty 4, itd......... +:Gvozden -:Gvozden

Gvozden
04.11.2014. @ 15:28 #4dd2d0d2

Igrao sam Hitman Absolution (1680x1050, medium podesavanja), Prototype (takodje kao Hitman), Outlast (takodje kao prve dve) i The Vanishing of Ethan Carter (1680x1050, Low podesavanja). Cim isprobam jos neke igre javljam. Vlado nk hvala na informaciji i pozdrav! +:Vlado nk -:Vlado nk

Lale
02.02.2015. @ 10:13 #7152e416

Sklapam komp, pa mi je potrebna pomoc. Imam Saphire 6970 dual fan, 2gb ddr5 i gledam koji da uzmem cpu da je gura bez problema. Procesor mi je potreban da izgura hevy multitasking, nekada VM i mozda neki NFS kada se probudi dete u meni. :) Dvoumim se izmedju fx 8320 i ovog procesora. U svakom slucaju je neki limit 150-160 evra za procesor. Hvala

skijeti
08.02.2015. @ 18:43 #22d78ec0

Ukoliko ti je namena da koristis komp vise za rad nego za igranje onda definitivno uzmi intel... (tipa, ako ti je rad na kompu min 50% vremena ili vise). Ukoliko vise vremena provodis igrajuci igrice, onda mozes slobodno fx da kupis, jer ce odraditi VM bez problema, multi zadatke takodje... a, ako se odlucis i za streaming igara onda je definitivno dobra kupovina (narocito fx 8320 po trenutnoj ceni). U svakom slucaju, za bilo koji da se odlucis, neces pogresiti.

Jovan
17.02.2015. @ 20:26 #56e42534

Na sajtu intela pise da nema hyper-threading, ali ovde pise da ima. +:Da li ovaj proc ima hyper-threading?

Gvozden
19.02.2015. @ 08:44 #6bec7949

@Jovan: Nema hyper-Threading. I uvek je relevantnije sta pise na sajtu proizvodjaca nego na nekim drugim sajtovima... Pozzz

Adam
22.02.2015. @ 12:12 #b6454400

Da li bi neko mogao da mi pomogne u izboru izmedju ovog procesora i AM3+ AMD Black Edition FX-6350? Uglavnom za posao ali ponekad i za igre. Hvala!

FX6300
22.02.2015. @ 20:22 #9fec936d

Ovaj je bolji i od fx 8350 a ne 6350

filip
22.02.2015. @ 21:15 #7926b800

jeste i plus nema fps dropa u igricama tako da se ovaj navise isplati

Milos
02.03.2015. @ 13:56 #5ddcecf2

Preporuka sa sve gejmere, ukoliko imate para za neki i5.. Nerazmisljati o drugom procesoru...slobodno uzmite...

ReeTuyrgheedrru
05.03.2015. @ 13:45 #e119bfde

u konbinaciji sa nekom radeon r9 ili gtx 900 serije kartica,jede sve igre bez problema sem toga fps dropovi si znacajno manji od amd ali to najvise zavisi od igre i optimizacije tako da je ovaj cpu best bay za gaming :)

Uros
31.03.2015. @ 23:24 #b27e8811

Pozdrav , uzimam komp sutra , i jos uvek se dvoumim , recite mi da li ce ovaj procesor sa AMD R9 280 Sapphire grafickom kartom moci da izgura sve igre na ultra na nekih 40 fps ? Hvala.

Kasno
05.04.2015. @ 20:03 #0ef350a6

Verovatno ti sada vec kasno odgovaram. Ovaj procesor je zasigurno odlican, a sve ostalo od kartice zavisi. Tesko da ce ovaj procesor i uz najjace graficke kartice biti usko grlo, za igranje igrica naravno.

milos
14.04.2015. @ 15:21 #48fc2da5

nema uskog grla, cak ni sa gtx 980...

Uroš
26.05.2015. @ 18:22 #6ff6dc3f

Ovaj procesor za siguran gaming u naredne 3 godine? koja ploča, koja grafa?

Caslav
27.05.2015. @ 12:30 #85b18064

Ja imam Gigabyte GA-B85-HD3 (rev.-2.1) i nju ti toplo preporucujem (ako te ne interesuje klokovanje). A sto se tice grafike, po meni je GTX 750 odlican izbor (proizvodjac po zelji).

odgovor uros
12.06.2015. @ 13:37 #cff0d722

Imam istu plocu, samo micro b85m-hd3 r2.0, bez problema g3258 pre 3 meseca klokam na 4.2, ovaj procesor je zakljucan tako da i sa Z97 plocom nema ovrclocka, postoji mogucnost podizanja base cloka ali ja se u to ne bi upustao. za ovaj procesor ta ploca je ekstra sa obzirom na cenu. A umesto 750 koja je uzgred odlicna grafa, r9 270 odlican odnos cene i performansa! +:ista ploca

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan