logo
Salle

Intel i5-4690K 3.5GHz 6MB LGA1150

21.07.2014. @ 19:12   #Komentar #Procesor #Intel

Dobar procesor +:Ne greje se -:Nema za sada

16 komentara

Kole
29.07.2014. @ 14:11 #6c8e9f90

Procesor sa vecim taktom od 100mhz u odnosu na 4670k model. S obzirom da 50% procesora sigurno moze da ide do 4.3ghz ovo je onda bacanje novca. Vlasnici 4670k ne bi trebalo da razmisljaju o kupovini istog. Treba sacekati jos 10ak meseci Broadwell procesore koji ce biti kompatibilni sa z87 i z97 plocama i tada napraviti zamenu. Inace ovaj procesor je nesto hladnici ali je sve to na vecem kloku par stepeni razlike, u prevodu 100mhz spustiti 4670k i dobicete istu temperaturu. Kao sto znate 100mhz je smesna razlika. +:intel, +VT-d -pasthrough ako nekom uopste to i treba -:Preskupo, ne isplativo

Rade
20.09.2014. @ 19:17 #299bc2fe

Cemu takav komentar, ovo sigurno nije procesor za nekoga ko vec ima 4670k, ali ja sad uzimam sve novo i sigurno necu uzeti 4670k nego ovaj, kao i z97 plocu.. Razlika u ceni je zanemarljiva, a ipak je noviji model sa malim poboljsanjima.

Kole
12.10.2014. @ 10:49 #af907f72

Na stranu da je los, nije. Procesor je odlican medjutim posto radim u servisu jako se cesto srecem sa ljudima koji non stop posle 6 meseci menjaju komponente novima itd. A sto se tice ovoga, ako vec uzimas bolje jos malo sacekaj pa uzmi Broadwell koji bi trebao da startuje sledece godine. Neces se pokajati, ali ako zelis bas ovaj i bas sada neces pogresiti. Najveci problem kod samog Haswella su AVX i AVX2 instrukcije, gde VID skace u nebesa. Bas smo radili testove i mogu ti reci da prethodna generacija Ivy i5-3570k moze da ide komotno na 4.5ghz sa podnosljivim vcore. Kod ovih je slucaj da ce vcore mozda biti na toj freq malo manji , mendjutim kada se aktivira avx i avx2 kojih sve vise ima u softveru, sa recimo 1.285v, tebi ce VID spajkovati na 1.400 gde ni vodeno ne pomaze. Tu analogiju kada primenimo na Ivy,dolazimo da se ajvi bolje klokuje i taman pokriva tu malu razliku u brzini i dolazimo na isti.

Damir
04.02.2015. @ 20:48 #c8c19910

Planiram da kupim ovaj procesor pa me zanima da li ce intel izbaciti Broadwell i5 za pc, pa da malo sacekam, ili da uzmem ovaj?

Miki
19.02.2015. @ 21:01 #e870d3f7

@Damir "Ovo ti i nije neki procesor". Rečenica za anala. Odakle ti u opšte takav komentar ili si tu da se samo nešto napiše. Procesor je fantastičan, jednostavno melje sve. +:Odličan Cpu -:ama baš ništa

Damir
23.02.2015. @ 11:33 #92e08770

Za Intel sam se definitivno odlucio, jer je bolji, samo cu malo sacekati da izadje 5gr. A sto se tice klokovanja, ovaj je procesor od intelovih najvise klokovan. Mislim sa najvecom frekvencijom, istina posle dva, tri amd-a

bojan
18.04.2015. @ 13:15 #aff10068

imam ga 2 nedelje savrseno radi nema da stucne.cekam graficku pa treenutno sljakam na njegovoj integrisanoj tako da je solidno opterecen u igricama.testirao sam ga primom 12 testova zavrsio za 10 min.ostavicu ga preko noci cisto da vidim dal ce ga ugrejati jer nije presao 60(sa stok kulerom).od i5 procesora top model trenutno sve preporuke za njega. +:temperature,grafika,clock, -:alo intel dajte neki bolji hladnjak uz top procesore

Marko
18.04.2015. @ 22:53 #e6002640

Da li da cekam 5th gen i kada bi trebalo ona da izadje ili da uzimam sad ovaj?

deze
30.04.2015. @ 22:37 #8cd7e8aa

uzeh ovaj cpu pre par dana. posle phenom ll 955, 4.0ghz sam ostao bez reci. intel je zakon procesor, nisam ni mislio da cu imati toliko ubrzanje i povecanje frejma za preko 40% stavio sam kavlitetnu plocu asusu z97 mark2 i nh-d14 culer. prosto sam zapanjen brzinom

Vlado nk
03.05.2015. @ 12:37 #85a25b56

naravno da je bolji, tvoj Phenom 955 je novi kostao 100 eura, to prije 5 godina, a ovo je najnoviji procesor od 240 eura. Jos ako nabavis neki dobar kuler pa ga kloknes, mada nema potrebe nikakve,

deze
10.05.2015. @ 15:21 #7f8e0a92

NOCTUA nh-d14

Vlado nk
13.05.2015. @ 01:01 #de227574

Klokni ga slobodno:)

deze
08.06.2015. @ 13:56 #7c815a60

4.4ghz na voltazi 1.200v, ladan ko pivo

srle
28.07.2015. @ 16:23 #6b93438d

Kao vam se cini sledeca konfiguracija : ova cpu ploca MSI Z97 GAMING 7 8 gb ram hdd 1tb optika napajanje chiftec 750w. Da treba nesto da menjam?

Redakcija
09.08.2015. @ 21:37 #c0e124e2

mozes da uzmes neki ssd, samsung naprimer. mozda malo skupa ploca, ja sam uzeo mark2 i ne iskoristavam je ni blizu 100%, bolje da sam uzeo neku jeftinju

Redakcija
23.09.2016. @ 18:52 #c4f32b13

Sto se tice SSD-a, mozes i Kingston, jeftini su a dobri.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan