logo
cokara

Intel i5-760 2.8GHz 8MB LGA1156

15.09.2010. @ 16:52   #Komentar #Procesor #Intel

max turbo frecquency 3.46ghz (quad core),mislim da nije puno para!!!!! +:cokara

92 komentara

alexa
20.09.2010. @ 20:35 #dad587d1

Nije puno para?? Pa za te pare,dve masine da obradujes sa X2 555..od koga lako dobijes i X4 B55,koji moze i do 4 GHz...ja imam jedan takav.U aprlilu placen 9000din.

Srki
06.10.2010. @ 16:27 #ec24900b

!!! +:Odlican i jeftiniji od i5-750 sto nema smisla -:Sreca pa se od svakog dobije x4, oko 15% procesora moze da se odkljuca

ivangeta
13.10.2010. @ 01:02 #6b96e130

na ploći asus P7P55D-E LX na default setings temperatura mu je od 48 pa do 58 sa njegovim Box kulerom +:Ekstemno jeftin pocesor za 8 mb keša -:grejanje

laki
26.10.2010. @ 15:25 #a4e4616d

odlican procesor za pisljiwoh 160 eura imate najjaci quad core za igre stim sto je za ostalo bolji i7...

laki
26.10.2010. @ 15:27 #d8658dfb

a to za temperaturu se jednostawno rjesawa..uzmes neki dobar kuler...pri tom ako imas i kuciste koje se dobro hladi uskladjeno sa dobrim kulerom temperatura ne bi trebala da prelazi 40C

Vule
27.10.2010. @ 13:28 #8e752a62

Sta je Srki mislio???????

sljuka
17.11.2010. @ 02:53 #0c029d04

Sta mislite o ovoj konfiguraciji sa ovim procesorom i5-760 2.8GHz 8MB:maticna MSI H55M-E32,grafika LEADTEK GTS 450 1GB DDR5,ram DDR3 4GB(2x2) 1600MHz KINGSTON HyperX CL9,Kuciste i napajanje Cooler Masterovo 420w i 1TB HDD na 7200 rpm??????U ponudi je za 55000 da li vredi za te pare????

Milos
19.11.2010. @ 02:47 #f1ca6c9f

Sve je dobro jedino maticnu promeni i uzmi msi p55-gd55 +:Za Sljuku

sharky
30.11.2010. @ 02:33 #6bf8f48a

Imam phenom x4 955be,gigbyte 790xta ud4 plocu a zelim da predjem na intel i5 760 zato sto sam cuo da je bolji od mog,komp koristim za igre uz to ce da ide hd6870,3gb ram,corsair tx650,tt shark itd. +:pitanje? -:pitanje?

laki
30.11.2010. @ 17:25 #065ecb02

onda moras i novu plocu da uzimas za intel platformu, ma da ne znas sto bi menjo tvoj kad u igrama daje odlicne rezultate i sigurno osetno bolje rezultate u igrama neces imati ni sa mnogo skupljim procesorima iz intela... +:@sharky

sharky
30.11.2010. @ 22:42 #b4320e11

Pa znam ja da moj procesor daje dobre rezultate,nista kloknucu ga malo i teram dalje,stize mi i 6870 tako da ne menjam ja nista.

sharky
01.12.2010. @ 02:38 #144b65e3

Pa jeste intel realno gledano bolji ali sto se mene tice necu da prelazim na intel bar ne jos uvek,ja sam sa intela presao na amd,imao sam c2d e4400 pa sam presao na phenoma x4 955 i mogu da ti kazem da sam prezadovoljan procesorom ali videcu ako iskrsne neki dobar cpu intelov uzecu ga.Intel je najavio nove procesore za januar.2011 bolje da sacekam da vidim sta ce to da izbace nego da se zalicem i kupim sad,pa posle da se nerviram sto nisam cekao,ako bude izasao neki procesor dobar koji se bolje klokuje i brzi je a cena slicna uzimam ga.

laki
01.12.2010. @ 15:08 #a5b7b899

intel ima jace tegnologije i ume da ih naplati...intel i7 je za gaming suvisan,to su vise procesori za render i neke bas stvarno zahtevne procesore a u igrama mozes da ih napregnes na maximum 60%...a da ne spominjemo intel X6 to je vec surova snaga koja se retko koristi i u renderu a ne u igrama...i5 je vec gamerska serija procesora...ali ako uzimas procesor na dug period to je AMD x6 1090T koji je nepunih 200 eura,posto vidim da na kompu pretezno pikas igre nepotrebno ti je juriti najnovije tehnologije koje nikad neces moci da iskoristis za ono sto su namenjene...pozz

Nikola
04.12.2010. @ 12:34 #9b95cb6b

Da li je bolji ovaj procesor ili intel i5 750 uz saphir radeon 6870?

laki
04.12.2010. @ 13:49 #c279ae3e

ja bih uzeo ovaj,nema razlike samo u kloku (u korist 760)...

laki
04.12.2010. @ 21:46 #2e47ec27

kombinacija je dobra,za tu konfu ti ne treba vise od 500W napajanja ma da moja preporuka je 600W da bi imao mesta za upgrade...

Nikola
06.12.2010. @ 11:33 #ab1320d6

Uzecu chieftec od 700W

Milan
10.12.2010. @ 21:37 #69b3026c

Ovaj procesor je extra snazan,ja recimo sa njim i gtx 460 igram mafiju 2 i renderujem uz veoma dobar frejm rejt sto sa nekim drugim procesorom nebi imalo sanse. +:APSOLUTNO NAJBOLJI -:nema po meni minusa

vlado nk
17.12.2010. @ 13:33 #114f5993

Sve je u L3 Kesu,a ima ga i vise nego dovoljno.

Djole
22.12.2010. @ 20:57 #63a7a3ef

Jel je bolji ovaj procesor ili i7 920?

Daca
24.12.2010. @ 02:33 #6c08edbd

Kada se pogleda odnos cena-perfomanse onda i7 920 i nije bas nesto bolji.Naravno ako te bas to interesuje! +:L3 Kesu,Oc -:Nista posebno

laki
24.12.2010. @ 22:42 #9124dfed

slazem se sa dacom...u odnosu cena performanse ovaj pobedjuje...i i7 920 je jako malo jaci od ovoga a skuplji je 60 eura....

Daca
25.12.2010. @ 02:02 #4c15fd99

A i ploce sa X58 chipsetom vise kostaju!

Djole
31.12.2010. @ 09:42 #be4e62fe

Imam hd 6870 i kako bi mi isao ovaj procesor.Treba mi za game i da ce za 2 god moci daizgura 100% iz 2x hd 6870.?

Djole
31.12.2010. @ 09:59 #cc76a9d4

Jel je i5 760 ustvari klokovan i5 750 i jel mogu ja naprimer ako je to tacno da kad kupim i5 760 da ga klokujem na 3.2GHz?I molim vas da mi jos odgovorite na pitanje ispod

vlado nk
02.01.2011. @ 14:41 #f8d57e2f

Sjajan procesor!

ivangeta
03.01.2011. @ 16:29 #10a98874

Odličan Dual-Chanel procesor za iskorišćenje DDR-3. Po defaultu je setovan na 1333 Mhz ali se za sekundu u biosu setuje na 1600 Mhz a i više ako vam memorija dozvoljava. Ja ga lično koristim za rendering i igre jednostavno ne mogu da ga ukopam AŽDAJA BRE !!!! +:Apsolutno SVE, a ponajviše 8mb-L3 Cache -:i dalje mislim da se previše greje za jednog Intela

Djole
04.01.2011. @ 16:01 #8fdbb856

Kako sad Dual-Chanel zar nije i5 760 sa 4 jezgra i onda se to prakticno mnozi sa 2.8 ghZ.SAD MI NISTA NIJE JASNO!!!

Sljuka
07.01.2011. @ 18:41 #f1a6da8c

i5-760 2.8GHz 8MB:maticna MSI H55M-E32,grafika LEADTEK GTS 450 1GB DDR5,ram DDR3 4GB(2x2) 1600MHz KINGSTON HyperX CL9,Kuciste i napajanje Cooler Masterovo 420w i 1TB HDD na 7200 rpm,da li za ovu konfiguraciju bi odgovaralo napajanje chieftec od 500W,staro napajanje sto sam imao je thermal take 420W u sklopu sa cooler master 332 elite kucistem...Hvala unapred....

Sljuka
08.01.2011. @ 12:48 #78fd6521

Pitanje za Djoleta i za sve koji znaju,ti kazes da je on po deafaultu setovan na 1333Mhz ali u biosu se moze izmeniti na 1600MHz..medjutim ja kad sam uzimao komp u prospektu je pisalo da RAM radi na 1600MHz a on radi ustvari na 1300Mhz kad idem u bios da probam da izmenim podesavanja nereaguje nista kao da je zakljucano i overclock i bilo kakva izmena sto se tice procesora,memorije,grafike...a sto se tice napajanja iz predhodnog pitanja pitao sam jer sam cuo da za tu graficku je potrebno min. 400-450W a oni su meni bili stavili od 420W.Hvala unapred....:)

milan
10.01.2011. @ 01:42 #9100413e

dali je bolji ovaj ili amd x4 965 be ??

Djole
10.01.2011. @ 23:25 #a7f11c55

ako ti treba za igrice uzimaj i5 760 odma!! imam procesor prezadovoljan sam samo neka tako nastavi!!!

Djole
11.01.2011. @ 17:08 #852447ef

Koji je bolji za igrice procesor i5 760 ili amd x6 1090T??

Black Ice
13.01.2011. @ 05:11 #69e23d1d

Ja ga koristim sa matičnom Gigabyte GA P55A-UD6,i dve grafičke asus ati radeon 4890 sa po 1gb memorije,Chiftec napajanje 750w,ram memorija Geil 12 GB DDR3 NA 2400MHZ!Verujte zastaje svaki dah a Šugavi Craysis Warhead se ne oseti na ultra high! Uzimajte ga dok još zalihe traju,jer cena mu jako pada a dolaze novi i7 i vpro. procesori! +:Nevidjeno brz,odnos cena -kvalitet sjajan! -: Nema niša loše!

DJOEL
14.01.2011. @ 15:59 #6ae08251

Koji je bolji za igrice procesor i5 760 ili amd x6 1090T??

Black Ice
16.01.2011. @ 22:50 #48eb954e

I5 760 to je nova tehnologija sa 4 jezgra, iako AMD ima 6 jezgara on je nula za Intela,jer je intel nova tehologija procesora sa njim možeš da radiš rendering dok sa AMD-ovim sa napucanih 6 jezgara nekad zakočiš u zahtevnim igricamaUzimaj Intela dok ga još ima!Pozzz... +:5+ za intel i 760

Uhhh
20.01.2011. @ 21:18 #0dbeae22

Molim vas hitno mi treba pomoc! Moram da napravim konfiguraciju i ubio sam se od citanja ali mi treba pomoc. Za sad jedino je sigurno da uzimam ovaj procesor. Znaci i5-760, RAM Kingston 1600 mhz DDR3 (4 ili 6 gb jos nisam odlucio), za kuciste sam mislio LC Power Pro 914B II 600W 12 black (kazite koje su mane i da li mislite da je ovo ipak lose za ovu konfiguraciju jer vidim da je prilicno niska cena ali ostali od 600W su dosta skuplji). Za graficku nikako da odlucim koja da bude a minimum bi bio Sapphire HD 5770 1 gb (da li je dovoljno dobra za nove igre?), a hard disk Caviar Black 1 TB WD 1002 FAEX. Izbor maticne ploce mi zadaje najvise problema. Mozete li da mi predlozite koju da uzmem? Kakva je ASUS P7P55 LX? Trebalo bi da sve bude oko 700e, +-50e. Molim vas za pomoc stavrno mi je hitno potrebna! Hvala unapred

Black Ice
21.01.2011. @ 01:44 #0de0c51f

Uzmi matičnu ploču Gigabyte GAP55A-UD5, podržava ddr3 i do 2600 mhz uzmeš kućište Thermaltake VJ2000BNS-M5 sa 5 ventilatora, kućište je extra košta 5500 dinara a ova ploča ti je 18 500 dinara dd3 3 4gb Geil na 2000 mhz uzmi grafičku polovnu za 100 eura 4890 1gb ddr5 256 bita DX10.1 ili 5850 DX 11 inače nemoj nikako 5770 1gb ona je na 128 bita puno je slabija od ove dve!I u buduće uzimaj samo ploču Gigabyte to je definitivno najača marka na svetu,ali najača grafika je Asus!Pozzz!Konfiguracija za 500 eura do jaja!Napajanje ti je dovoljno LC Power 6550 GP2 od 550w da se ne bojiš da opali ploča ili bilo šta drugo,ako misliš da stavljaš dve grafičke onda uzmi Chiefteca na 750w! +:Gigabyte ploča, Asus 4890 1gb 256byta ddr5 -:Asus ploča, LC Power kućište

uhh
21.01.2011. @ 13:17 #df379cb1

Hvala Black Ice, evo kako za sad stoje stvari, pa ako moze opet mala konsultacija :). Procesor i5-760, RAM Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz HyperX DDR3, HDD Western Digital Caviar Black 1TB 7k 64MB SATA300 WD1002FAEX, napajanje LC POWER Silent Green Power LC6650GP3 650W, kuciste nisam odlucio, za maticnu plocu mi treba savet. Sta mislite o Gigabyte GA-P55A-UD3R? Da li vredi davati jos 50e za navedenu GA-P55A-UD5, u cemu je glavna razlika u praksi, narocito u igranju igrica izmedju ove 2? Kod graficke se dvoumim izmedju 5850 i 6850. Zasto je 6850 jeftinija? Nemam sad vremena pa cu za sat/dva da kazem konkretnije o grafickoj. Hvala unapred i nadam se da ce neko pomoci jer moram hitno da odlucim.

uhh :)
21.01.2011. @ 16:33 #447475e9

Evo ova graficka mi se cini dobro-ASUS Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850 DC/2DIS/1GD5, samo mi nije jasno zasto je toliko jeftinija od 5850. Sta mislite o tome? Ovo ostalo ostaje isto, a da bi se uklopio u budzet pre bih onda uzeo maticnu GA-P55A-UD3R. Da li je dovoljno dobra i da li bi sve ovo zajedno dobro islo? Hvala unapred

Black Ice
23.01.2011. @ 12:52 #038c1a62

Ova matična GAP55A-UD3R ima memorijske module od 2200mhz a P55A-UD5 2600MHZ+ ova druga ti je bolja veruj mi i još možeš da okačiš tri grafičke ATI ili Nvidia.P55A UD5 VREDI SVAKI EVRO UZIMAJ DOK JOŠ IMA NA ZALIHAMA! POZZ!!! +:Asus radeo HD 5850 GAP55A-UD5 -:GAP55- UD3R

Nemanja
27.01.2011. @ 01:47 #d2bc8ff5

Ne jasno mi je zasto je ovaj procesor jeftiniji 30-40 evra od i5 750 a po specifikaciji je brzi???? +:verovatno je dobar -:i dont know

ivangeta
30.01.2011. @ 00:35 #e3c69ebc

DA RAZJASNIM : i5-760 je procesor sa 4 jezgra u jednom procesoru a memoriski kontroler koji je integrisan u samom jezgu je DUAL-CHANEL (to nisu jezgra ) već nacin komunikacije između procesora i memorije. Dok Core i7 procesori rade u TRIO-CHANEL modu !!!! Zato su ploce za i7 skuplje jer imaju uglavnom po 6 slota za memoriske module dok kod DUAL-CHANEl imaju po 4 slota za mem. +:BRZINA , STABILNOST

ivangeta
30.01.2011. @ 00:58 #fd5066f9

ODGOVOR za Sljuka : da bi podesio mem. da radi na 1600 Mhz moraš prvo da odbaciš sva podešavanja vezana za Dinamičko overklokovanje i podesiš ih na manual. Evo ti konkretna podešavanja : Multipiler (množilac) podesi na X 18, DRAM Frequency na 803 MHz, Bus Speed na 160 MHz i tadaaa!! memorija će radeti na 1600 MHz a takt procesora će ostati na 2,8 GHz poželiš li veći takt samo povećaj Multipiler recimo na 21 ili povećaj samo Bus Speed šta je vama po volji. Nadam se da sam pomogao :))

acika
01.02.2011. @ 01:55 #ac3e2f03

kakav je ovaj procesor za igrice.....posto sam cuo da je sljaka ko lud, zeleo bi vase misljenje o tome da li da ga uzimam????? :D

lignjoslav
02.02.2011. @ 13:08 #6d34c9f4

jel moze neko da mi kaze koj je najbolji i5 do 200€

ivangeta
02.02.2011. @ 17:47 #a6e3a33d

UZMI BAŠ OVAJ ! Zato što je jeftin, a overklokuje se, ima 8Mb L3 Chache, 4 jezgra, radi u Dual-Chanel modu, i zato što je INTEL MAJKA SVIH PROCESORA :O

Vlado nk
13.02.2011. @ 17:21 #ee1d0fa6

Ja sam veliki AMD-ovac,ali me ovaj procesor ostavlja bez daha!8 mb L3 kesa je monstruozno,i zaista,potpuno opravdava svaki dinar!Bravo za Intel! -:nista apsolutno!

sljuka
16.02.2011. @ 03:23 #98888634

hvala ivangeta na odg.na predhodno pitanje.koju mi plocu preporucujete da stavim za ovaj cpu a da je najbolji odnos kvaliteta i cene i da podrzava usb 3.0.razlika izmedju ovog cpu i i5 2300k,legendarni i5 760 ima 8MB L3 kesa i 45nm,a i5 2300k isto radi na 2.8ghz,ima 6MB L3,32 nm,sta je boje?Dal je korisnije kad je manje nm ili kad ima vise kesa???

ivangeta
20.02.2011. @ 19:17 #595c45c5

Odgovor za Sljuka: Mislim da si postavio pravo pitanje.... Bravo !! Teško je dati odgovor ali moje lično mišljenje ide uvek u prilog novim tehnologijama. Intel je izjavio da svi njihovi procesori poseduju sirovu snagu tako da oni više ne jure brzinu ( 3 GHz ) je sasvim dovoljno za sve poslove i igre. Oni su se okrenuli podjednako važnom segmentu a to je OPTIMIZACIJA koju su oni svako postigli sa novim proc. Ako još nisi kupio procesor odna uzmi i5 2300k novi socket a jeftini je. 32 nm je bolje od 45 nm ali po meni ne kupuj ništa što ima manje od 6 mb Chacha. Što se tiče ploča ja preferiram ASUS P7P55D-E poseduje USB_3, SATA 6Gb/s i lako se overklokuje .

zwrk
23.02.2011. @ 10:44 #4dd96bb2

I ja imam ASUS P7P55D-E i procesor mi je I5-760 8MB default je 2.8Ghz ali sa Nocutuom NH-U9B SE2 sam ga digao na 3.9Ghz i temp. je celih 45 Stepeni u MAx.naravno mnogo je mocan i zestok procesor dalje nemama reci,niko nece pogresiti sa njim naravno +:za ivangeta i sve ostale frendove -:nista naravno

Petar
28.02.2011. @ 09:29 #4cca6589

Ivangeta, vrlo razumno si sve objasnio. naravno da je Intel stao na 5GHz, inače se ne nbi tome video kraj. Optimizacija je izlaz, ali to još nije rešeno ni sa i7, iako je sigirno danas njihov najbolji procesor. Ali, koliko je bolji od najboljeg DuomCore. Ne naročito. Pravi će se procesor pojaviti za godinu dana, imaće multislojno jezgro i sigurno će "zrnca" biti manja od 0,32. Kad naprave 0,8, ili još sitnije (ako to uopšte bude moguće), hlađenje neće ni biti potrebno, jer neće biti trenja elektrona. The End za ove jadne kulere, pogotovo vodenjake.To hlađenje vodom, pa zimsko dolivanje antifriza, zaista je smešno.

aca
20.03.2011. @ 14:04 #b4dcb1f8

jel da uzmem ovo ili i5 2500k

ivangeta
21.03.2011. @ 13:11 #a99eeb41

Slobodno uzmi i5 2500k jest da ima manje 2mb L3 kaš ali zato je izrađen u 32 nm i ima novo podnožije koje će ti kasnije koristiti za neki upgrade a što je najvažnije otključan mu je množilac (serija K) i veoma lako i efikasno se overklokuje ...

Tino
21.03.2011. @ 13:30 #ab570d3d

Dvoumio sam se izmedju Phenom-a II X4 965 i Inela I5-760. Ipak benchmark testovi na raznim forumima su me ubedili da za nekih 30-tak eura vise, uzmem intelov CPU. Nemam nista protiv AMD-a(imao sam dva Athlon-a 64), ali ova generacija intela je bez konkurencije. +:Strava

deki
10.05.2011. @ 19:00 #0ba8da26

Sta je to izrda od 32 nm. Cemu je ona vazna?

Vlado nk
31.05.2011. @ 19:39 #c41ba7aa

32nm znaci da trosi jako malo,sto je Extra!

Aca PN
07.06.2011. @ 13:02 #eaf03af1

Koja je razlika izmedju ovog procesora i i7-860? Brzina je ista, a cena se razlikuje za 40e. Imam plocu MSI P55-GD85. Zanima me da li je velika razlika izmedju ova 2 pomenuta procesora? Komp cu najvise da koristim za igrice, necu da pokrecem neke extremno zahtevne programe. Pa me zanima da li se isplate tih 40e u igricama... P.S. Ostale komponente su ATI Radeon 6870 (kasnije jos 1 za CF), 4gb ddr3 Kinston 2000MHz (kasnije (kad dodje jos jedna 6870) jos 4gb), Cooler Master Silent Pro Gold 600w... Hvala... ;) +:imam 1 pitanjce...

ivangeta
13.06.2011. @ 13:32 #fc8231d8

Jedina razlika je u tome što i7-860 podržava Hyper-Threading tehnologiju, to jest imaš 4 fizička jezgra i još 4 virtualna jezgra. Tako da tvoj računar vidi 8 jezgra. Što i nije loše jer je to veoma dobaro za virtualizaciju. +:Odgovor za Acu PN

ivangeta
13.06.2011. @ 13:41 #43d9d4ad

32 nm znači veličina izrade mikroarhitekture. To jest na manju površinu možeš smestiti veču količinu mikroprocesora a za rezultat toga dobijaš veće performanse i manju potrošnju. Što je tehnologija izrade manja to je bolje. sledeća arhitektura Ivy Bridge biće izađena u 22 nm. +:Odgovor za Vlado nk

Zeljko
05.09.2011. @ 14:21 #95420a0a

Interesuje me koja je najbolja maticna za ovaj procesor???

Zeljko
05.09.2011. @ 14:29 #6258f266

Interesuje me koja je najbolja maticna za ovaj procesor???

s
08.09.2011. @ 11:43 #dc1407f4

anyone? +:@Zeljko to se i ja pitam

ivangeta
10.09.2011. @ 22:31 #49b793e4

Pa recimo Asus P7P55D. Lako se overklokuje i nije skupa

Tino
21.09.2011. @ 14:02 #a5e314b4

Pa evo, ja imam skromnu GIGABYTE GA-P55-UD3L , prezadovoljan sam

acep
11.11.2011. @ 10:35 #8b0e9afd

i5 760 ili 750

ivangeta
23.11.2011. @ 14:42 #aefe098c

moj savet je da uzmeš i5-2500K 3.3GHz zato što je bolje optimizovaniji i novije generacije. Ovaj je 45 nm a i5-2500K 3.3GHz je 32 nm. Poslušaj moj savet nećeš se pokajati. +:Odgovor za acep :

Aca PN
29.11.2011. @ 15:26 #e17cac98

sve je to lepo. ali imam maticnu plocu MSI P55-GD85, koju sam osvojio na nagradnoj igri koju je organizovao MSI. posto se ovaj i7 ne moze naci u prodaju, uzecu i5-760. hvala u svakom slucaju. pozz +:@ivangreta

Igor
11.02.2012. @ 01:27 #8cdf1620

Ja sam uzeo GA-P55-UD3L, izuzetno dobro mi se pokazala!!! roknuo 2 radeona u crossfire i kiiiiiiiiiida!!! Jedan od najboljih procesora koji se mogu uzeti za ovaj novac!!!

rade
19.02.2012. @ 14:36 #5705ce87

jeste 2500k bolji, ali za ljude koji ipak zele da ustede 4000, ovo je savrsen izbor, kako za gamere, tako i za rad. za 4000 uzmite najbesniji hladnjak za cpu koji nadjete za taj novac i mirni ste narednih par godina

Dimke
10.11.2012. @ 00:14 #30f9a5db

Ovo je jedan od najboljih procesora koje novac moze da kupi za nas smrtike u Srbiji...pre sam imao q6600 isto vrh cpu. i52500K jeste bolji ali samo u potrosnji struje, po svemu ostalom totalno isto...cak se 2500 K vishe greje no naravno nekudim ga ja samo se slazem sa radetom oko ustede para...Kod mene trenutno radi na 3.8 do 4.2 ide glat...no trebace mi vodeno hladjenje jer je to ipak extreman OC.... Po meni nijedan AMD procesor u njegovo a i sirem rangu nemoze mu prici...SVE preporuke +:vrh procesor

ivangeta
16.11.2012. @ 09:27 #b6a2dc4b

Možeš ga overklokovati i do 5 Ghz to ti u radu nećeš ništa osetiti !! Moj izbor je 3.5 Ghz ali zato memorija mi radi na 1800 Mhz e tu se već oseća brzina u realnom radu ( kopiranje, bootovanje sistema, dizanje zahtevnih aplikacija ) Naravno morate imati overklokersku memoriju koja podržava. Ja realno umem da iskoristim i 5 Ghz jer koristim 3D renderovanje, e samo tu vaš CPU dolazi do punog potencijala. Sve ostalo bi i 1,5 Ghz završio posao. Moj savet : NE ulažite puno para u hlađenje već kupujte kvalitetnu Memoriju ( 8-16 GB )!! jer je ovaj procesor ekstremno brz sam po sebi i bez overklokinga +:SAVET za Dimke

Dimke
27.11.2012. @ 20:19 #ab5a7bfd

Hvala druze na savetu... ali evo da ti odgovorim imam kingstox hyperX T1 na 2000 mhz ddr3, i evo jedan savet da ja dam tebi posto vidim da se razumesh pokreni Cinebench program za Benchmark renderovanje i tu se itekako oseca i vidi OC potencijal i brzina procesora...i jos 1 stvar to se nevidi samo tu vec u svim aplikacijama u Win okruzenju kao i IGRANJE IGARA i slicno, naravno necesh nista osetiti ako upalish Word i krenesh da kucash tekst... Ovaj Cpu i generalno svi ovi i5 i sandy i ivy bridge su fenomenalni, svaka cast za intel...No ko zeli extreman treba mu dobro hladjenje, stize mi Antec h2o 620 combo wodeno videcemo kako ce to ici poz ljudi!

Unknown
08.12.2012. @ 17:44 #3a7fc64b

Pozdrav drugari!!!Jedno pitanje imam daliuzeti AMD FX 8150 8x3.6GHz ili ovo cudo od Intela i5 760?? +:Pitanje?

Vlado
08.12.2012. @ 17:45 #b8518d8e

Imam ovu ponudu: ASUS M5A 99X EVO + AMD FX 8150 Ili ASUS Maximus Extreme III + Intel I5 760 ?? +:I ja imam nedoumice oko toga

miki
08.12.2012. @ 22:40 #7675355e

Za ove pare AMD FX-8350 ili intel i5 3570k,gaze ovaj procesor za 50-60%,ovo je nerealna cena.Nadam se da sam vam pomogao

ivangeta
10.12.2012. @ 00:27 #f059e13e

Moj savet je Intel 100% !! Realno je Intel uvek bio skuplji ali iskreno svaki evro se isplati, dali igrao igre ili dizajnirao, a pogotovo 3D Rendering o tome ne vredi da trošim reči tu je zakon ! Samo da znaš ako nisi obratio pažnju ovaj model preti ekstremno brz i veliki 8mb L3 Cach memorija što upšte nije za podcenjivanje. +:INTEL i5-760

MARIO
10.01.2013. @ 23:48 #91d30e0a

procesor je ok,radi svoj posao kako treba.Ali ipak 180 eura je previse.Imao sam njega pa sam presao na i5 2500k pa na i72600k i na kraju i5 3570K.Razlika je ajmo reci povelika.I5 2500 k ili 3570 k su dosta bolji.Moja preporuka je i5 3570K +:Super procesor -:Cena.Definitivno je bolje uzeti 2500K za te pare.3570k da i ne pricam

valentino
18.01.2013. @ 20:43 #d3248b85

zeleo bih da mi neko kaze da li je ovaj procesor bolji od intel dual core i5 +:da li je ovaj procesor bolji od intel dual core i5

intel4life
26.01.2013. @ 10:24 #a81bbd2f

Ne razumem zasto je ovaj procesor skuplji za 25e,od i5 3470,koji inace ja imam,a testovi pokazuju da je moj 40% jaci od ovog,da li bi neko mogao da mi pojasni?

marko
29.01.2013. @ 22:05 #9494f98f

Zato sto je ovo stara cena i ovo je roba koja je ostala pa je zato ovolika cena inace realno ova cena je previse za ovaj i5 realno negde oko 120e :)

intel4life
31.01.2013. @ 12:04 #86bf608a

tako sam i mislio,nego ajde da proverim :)

Zloba
04.05.2013. @ 22:11 #efb0ed1d

Igram jake igre bez ikakvih problema, bez klokovanja, nakelemio sam vodeno hlađenje H-70 i to je to +:hladan, brz... -:nema bas nista

Milan
01.08.2013. @ 10:55 #b041da09

Imam ga vec 2 godine i nemam namjeru da ga menjam,fenomenalan procesor,svaka preporuka.

vip
20.09.2013. @ 10:52 #5a778841

Prvo bi odmah rekao @miki da si skroz u pravu. Jeste bolji procesor i kvalitetniji, takodje i noviji. ALI uvek ima ali :) Ja sam zajedno tj ceo racunar sa ati radeon hd6770 1GB DDR5, ovaj procesor, maticna gigatech, 500gb hdd 7200mph, dvd, 8gb rama na 1600mhz kupio za 34000 dinara. Sto znaci da se isplati :) E sad ako kupujete novi, onda definitivno poslusajte mikijev savet. Bolje uzeti taj model koji je naveo nego ovaj. Ali i sa ovim modelom sam prezadovoljan. Pre koji dan sam instalirao GTA 4 cisto da se zagrejem za GTA V i mogu vam reci da radi na 40% svoje snage. Kada sam upalio jos jednu jaku igru, tek se onda oseti da koci, jer radi skoro na 99% pa varira :) Ali ko ce igrati 2 igre u isto vreme? Mislim da je to banalno. Tako da sa ovim procesorom isto mozete biti zadovoljni ali ja planiram jedino grafiku da uzmem ATI HD7870, jer za danasnje vreme je potrebnija i bolja grafika ako zelite na HIGHT detaljima igrati npr HITMAN Absolute novi. Sa ovom mojom moram igrati na Medium ili LOW kako ne bi osetio FPS u misu :) Mislim da ce me shvatiti onaj ko se razume +:Sve pozitivno, kupio ceo racunar sa ovakvim procesorom -:Jednostavno nemam zamerki

dzibi
07.02.2014. @ 13:07 #1b008466

I sad gledam bolji je od 2500k koji je los po meni. +:Odlican

Dimke
19.03.2014. @ 09:37 #fa8b1759

Evo vidim da platforma P55 intelovog cip seta jos ima u prodaju sto je neverovatno...naravno ko uspe da nadje pocu za cpu taj je srecan...evo navrsi se 3 godine i 3 meseca kako imam ovaj cpu na Asus p7p55d-pro ploci od grafika za to vreme sam koristio, gtxs260 SLI, gtx560ti SLi, Asus HD6850V2 Crosfire, Asus gtx660ti sli i sada imam jednu 660ti grafu...uradio sam gomilu testova sto za cpu i grafike a najvaznija stvar CPu mi radi od samog pocetka na 4,0GHZ memorija na 2x2 na 2000mhz ddr3...Znaci SVE POHVALE ZA OVAJ CPU STVARNO EVO I DAN DANAS JA NERAZMISLJAM O PROMENI RACUNARA IGRAM SVE NAJNOVIJE IGRE STO SE TICE PROGRAMA TAKODJE NEMAM PROBLEMA. Prosto receno Intel RULLZ! Pored toga imam i 180 giga intel ssd 2 storage harda od 500 giga, novo SilentMpro 620 modular napajanje i nisam pomenuo CPU kuler j Antec h2o 620 vodeno koristim ga oko godinu dana za moj cpu vrh max temp 70C mereno proslog leta na 4,0 ghz u full load!!!!

Dzoni90
02.05.2014. @ 03:04 #e80290e9

Koristim ovaj procesor pune 4 godine,kupio sam ga 2010 te. Guram sve igre na ultra Crysis 3,Metro Last Light i ostalo u Full HD u kombinaciji sa GTX 680,ASRock H55M-LE,CM GX 750W,8 GB rama.Posto ima 8MB cache i dalje zdere sve pred sobom. Drzim ga klokovanog 4,1 GHz,u desktopu 28 do 30 stepeni,u load-u do 60. Jedina mana mi je sto ploca mi nema sata 3,a jos uvek mi ne pada na pamet da ga menjam.A za sinteticke benchmarke koji nemaju veze sa zivotom me bas briga. Jeste bio skup kao djavo ali se Intel uvek isplati. +:i dan danas zver za igre,jako dobro se klokuje -:nedostatak maticnih ploca

Deus
01.07.2014. @ 11:11 #2db585b4

Da li je moguće da neko i dalje prodaje ovaj zastareli procesor i to po ovolikoj ceni?

maxam
30.07.2014. @ 12:25 #5c5b385e

Odličan je ovo procesor i potpuno je tačno sve što su dole naveli u komentarima. I dalje SVE igre tera na ultra high... Meni radi na 2,8GHz i u fullHD ultra podešavanjima u max. rezoluciji na monitoru od 24inča glatko tera Metro Last Light, najnoviji Splinter Cell i Hitman, Civilizciju V... Moj primerak po potrebi kloknem na najčešće na 3,5 (a retko imam potrebe a 4GHz) kad igram najnoviju FIFU 2014 ili Starcraft, i sa kulerom CM 212+ u letnjem periodu dostigne max oko 65stepeni (u sobi bude oko 33 stepena). Inače ovo je jedan od najklokabilnijih procesora koji iz dobro hlađenje ide sa 2,8 na preko 4GHz kada tuče mnoge bolje deklarisane i novije modele... -:nedostatak maticnih ploca

Deki
17.10.2014. @ 02:27 #b4c52b5f

Sveti Intel melje sve pred sobom vec 4 ipo godine najzahtevnije igre prezadovoljan sam nemam reci

dimke
04.02.2015. @ 10:06 #828a9d26

Januara meseca 2011 pazario sam ovaj cpu plocu i ram...od tada sljakabpod OC nekad jaci nekad slabiji. U medjuvremenu sam presao na Antec h2o 620 kuler takodje sam ubacio ssd i novu grfiku gtx660ti.Doduse ima gpdinu dana da imam tu grafu...Sve mi sljaka dobro...sem sto mi ploca vishe nepodrzava dual chanel za memoriju no sve radi u single bez problema.Znaci navrsilo se 4 godine hard overclocka i hard gejminga i dalje sve sljaka sjajno cpu load na 3.8ghz na 1.28v max temp 65c. Procesor je azdaha...Ovi novi tesko da ce izdrze sve ovo cujem a i vidim po youtube da intel stavlja losu pastu na cipove pa dolazi do pregrevanja...no i dalje intel rullzz!!!!Sve pohvsle...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan