logo
branko

Intel i7-3770 3.4GHz 8MB LGA1155

29.06.2012. @ 00:59   #Komentar #Procesor #Intel

kako to da niko nema komentar za ovaj procesor? evo imam ja jedno pitanje u slucaju da neko ima ovaj procesor, da li moze da se oc makar do 4ghz? znam da mu je zakljucan mnozilac ali to ne znaci mozda da mu je zakljucan i fsb. +:12-ti u svetu po rang listi cpubenchmark -:nema slovo K u svom nazivu

18 komentara

Pera Kojot
20.08.2012. @ 23:46 #74bb10fa

Pod klasičnim overklokingom podrazumevamo proceduru podizanja osnovnog takta sistemske magistrale, gde se i sa fiksiranim CPU množiocem može doći do znatno veće brzine od nominalne. Međutim, sa LGA1155 platformom to više nije moguće. U stvari, moguće je, ali minimalno, jer se bazični takt sistemske magistrale može veoma malo podići od osnovnih 100 MHz.Realna granica na oko 107 MHz automatski implicira i činjenicu da se kod svih procesora sa zaključanim množiocem ne može dobiti ništa specijalno više u odnosu na početni radni takt. Ovim je Intel rešio jedan od svojih problema koji se odnosio na to da je ranije veliki broj korisnika kupovao jeftinije modele, koji su logično klokovani na niže radne taktove, a onda preko laganog overklokinga se sve to nadoknađivalo i često dobijalo i mnogo više. Tako za iole informisanije korisnike nije bio problem da po znatno nižoj ceni dobiju performanse mnogo skupljih modela, što je scenario koji je Intel hteo ovog puta da izbegne. Sada je overkloking dostupan samo onima koji u startu investiraju novac u skuplje modele sa „K“ sufiksom, što označava da je CPU množilac otključan. +:naso ODGOVOR ZA OC bez K !!!!!!!!!!!!

KUDRO
25.11.2012. @ 21:14 #17adf7c8

Kupio sam ovaj procesor prije 10 dana u monitorsistemu, stavio originalni hladnjak i upario ga sa malo lošijom pločom (: asus p8z77v lx, kingston 3K ssd120GB, kingston gray serijom 2x4GB i upakovao u LC power PRO 920r kućište sa integrisanim napajanjem (isto tako malo lošijim LC 600H-12). Nemam grafičku jer koristim integrisanu HD4000 u cpu i preko HDMI kabla u LCD HD TV. Performanse su impresivne i sve radi kao sat. Znam da sam malo odsmećario sa nekim komponentama ali sve funkcioniše fantastično i nisam htio da se bez potrebe rasipam sa novcem. Uzimati K seriju mi je potpuno apsurdno jer ako render video materijala radi ultrabrzo sa 35% procesorske snage teško mogu zamisliti kojem bi običnom korisniku trebalo da ga klokuje? Sve pohvale za intel. +:sve je vrh -:apsolutno ništa

ULTRA GAMER
03.12.2012. @ 18:12 #8c9024d8

Ovaj procesor apsolutno morate imati!!! Kada uklucite turbo boost on radi na 3.9Ghz, nema potrebe da uzimate sa K verujte mi. Uzeo sam novu confu: Core i7 3770, Asus Formula 3, 8Gb hyperx 1800mhz i MSI r7870 twin frozr 2gbddr5 OC. Na benchmarku najmanje napora i energije ulaze ova zver od procesora, malte ne i ne oseca. Savet uzmite ga gameri, necete se pokajati. Odradice apsolutno isti posao kao i K verzija samo cete bezveze baciti novac. Svako dobro. +:Odlican!!! 5/5 -:Complex

kenny
05.05.2013. @ 09:40 #d46e6e5f

@KUDRO kako se izgleda rad na tvom racunaru, sa tom integrisanom grafickom? Planirao sam da uzmem slicnu konfiguracuju(i7 3770), bez graficke za pocetak i monitor 27"(1920x1080)

KUDRO
22.05.2013. @ 12:08 #54b2b296

Kao što sam opisao konfiguracija je ista uz dodatak jedino USB 3.0 externog hard diska od 1 TB. Grafika je vrhunska ali još nisam testirao na igricama (mada me to trenutno i neinteresuje). Preporučio bih ovu konfiguraciju (uz eventualnu korekciju MB jer većina preferira Gigabyte) a sve ostalo može da se dokupi. Naravno da je jako bitno za šta prevashodno PC treba da služi. To je broj jedan prilikom odabira komponenti. Možda ti mogu pomoći? Javi za šta ti treba. U svakom slučaju preporuka je SSD i bez grafičke karte. Po potrebi se sve može dokupiti. Suština je u procesoru.

:)
29.07.2014. @ 22:11 #138b2dd6

Procesor se odlicno pokazao, imam ga uklopljen sa MSi B75A-G41(Z77 serija) maticnom, 8 GB rama itd... Jedino sto preporucujem je da ako se bavite editovanjem video snimaka (kao ja), ili nekim drugim stvarima koje bas opterecuju vas procesor, menjajte stock kuler pod hitno! Omogucice vam duzi vek trajanja procesora. Ja sam svoj bio testirao sa prime-om 95 i naravno, ukljucenim turbo bostom do 3.9GHz, a najveca zabelezena temperatura je bila 94C (Mozete i sami isprobati) Mislim da mozete izdvojiti bar jos 30E za neki kuler tipa cooler master Hyper 212 evo ili neki slican. +:Odlican procesor, ne treba vam nista brzi! -:stock kuler -

bb
22.08.2014. @ 22:13 #911e8e5f

uz ovaj procesor interesuje me koju plocu da uzmem i koju memoriju....? radim video editing i dosta after effects. moze pomoc? uzeo bih 16GB rama ili 24GB... bitno mi je brz protok GB, uzeo bih i SSD diskove...

JustGo4IT
28.08.2014. @ 16:16 #ae428e03

Zdravo, preporucio bih ti da uklopis ovaj procesor sa Z77 serijom maticnom plocom. Sto se tice RAM memorije, uzmi 16GB 1600MHz (ti biraj brend). VEOMA VAZNO ti je da zamenis stock kuler ako ces da ga opterecujes mnogo. Ja se bavim editovanjem slika, video snimaka i igranjem zahtevnih igrica. Evo ti moje konfiguracije : Maticna B75A-G41, I7 3770 sa HYPER EVO 212 kulerom, 2x 8 GB 1600MHZ RAM u dual channel slotovima, MSI HD 7850 2GB OC, 2x 1TB WD black i samsung 256GB SSD.

1234
01.10.2014. @ 23:41 #580688f5

imam i5 3350p da li se isplati preci na ovaj procesor?

1234
01.10.2014. @ 23:43 #c4893977

za gaming da li se isplati?zaboravio sam da nappisem

Vlado nk
14.10.2014. @ 03:01 #cffff533

I i5 3350p je odlican procesor... E sad, buduce igre ce traziti ovaj... Zasto ne bi presao na Amd FX 8350, koji ti je igre isti kao i7 4930k 6 core, koji je 430 eura, ploca je 170 eura i kuler 20 eura... +:Odlican -:Pomalo cijena

markoMB
25.12.2014. @ 18:46 #598ada7f

Kako ce da radi kod mene?... ASHrock Z77 extreme 4, sapphire Radeon r9 270 dualx, 8gb Kingston 1866MHz HyperX Savage? +:zverka

Vlado nk
05.01.2015. @ 23:33 #4199d673

Radice odlicno.... +:MarkoMB -:MarkoMB

Luka
20.05.2015. @ 17:45 #ee44ab36

Da li da uzmem ovaj procesor u "Uspon" prodavnici za 275e. Imam Asus H61 (nesto) plocu, koja i nije nesto, i R7 260x 2gb graficku, 2x4gb ram. Dilema: Ovaj i7, i kuler naravno, ili i5 3350p, kuler, i SSD 120gb. U prevodu, da li je vredan i7 ovoliko, ili ustedeti 100e i uzeti i5 +:Pitanje -:Pitanje

Pera
03.06.2015. @ 15:00 #8a89bbd5

Kako da ukljucim turbo boost ?Jel ulazim u bios?Ako moze malo detaljnije posto sam totalni amater.Hvala.

Vlado nk
08.06.2015. @ 17:43 #b833ee3d

Ne bre, sam se ukljucuje kad zatreba, kad opteretis procesor, opusteno.

Pera
16.06.2015. @ 00:19 #649bfa58

Interesuje me da li mogu za stalno da drzim ukljucen turbo boost i gde i kako se to podesava

sima
12.07.2015. @ 01:36 #9c23f5b4

Ima ga na kp kod mene za 230e...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan