logo
Rade

Intel i7-4770K 3.5GHz 8MB LGA1150

04.06.2013. @ 23:01   #Komentar #Procesor #Intel

Po meni cist promasaj,malo su se zeznuli. +:Integrisana Grafika 4600 HD -:Vise se greje, cena, preformanse nista bolje u odnosu na ivi.

60 komentara

anon
05.06.2013. @ 02:11 #c9b93d88

jel kupio neko ovaj vec

aLiEn
05.06.2013. @ 06:48 #d1ac971c

Dali vredi upgarde od E8400 na ovaj ili i5-4670K ?

realno
05.06.2013. @ 10:22 #97b306d0

sa e8400 vredi, velika je razlika ko ima sandy/ivy, ne isplati se

David
05.06.2013. @ 15:36 #fd209dfd

Bogme, ja prelazim sa AMD SEMPRON 2800 ...meni se isplati :D Vidjet cemo kakav ce biti. Rade, nisi ga ni probao, a vec znas koliko se greje. Takodje mislim da nije previse skup u odnosu na Ivy Bridge s obzirom da je u pitanju noviji soket

miske
05.06.2013. @ 17:17 #b5e10b7b

Dobra cena. Malo hladniji, malo vise trosi , bolji oc. I konkretno nesto bolje preformanse u odnosu na ivi.Grafika definitivno vadi prosek videcemo sta ce biti sa plocama : )

miske
06.06.2013. @ 01:23 #7b333e87

Vidi u odnosu na 3770k donekle i jeste realno da se doplati 50e. Neuporedivo jaca graficka,onome kome sluzi za igre nece skoro nista doneti ali zato u ostalim stvarima ima rezultata. Manje se greje. To je nekome dovoljno argumenata za prelazak. Ne kazem da je nesto osetno bolji ali svakako razlike ima. A sto se konkretno tice cena nije do nas videcemo kako ce se kretati kada ga vise radnju bude imalo u ponudi. Ono sto mene brine jeste Cipset i to kakve ce ploce biti. +:Nikolaj

Milos
06.06.2013. @ 13:47 #1ebdb46b

Nesto si pobrkao...ovaj CPU se znatno VISE greje u odnosu na prethodnike, sto je donekle i logicno imajuci u vidu masivni GPU...

Pedja
12.06.2013. @ 13:18 #224169b2

Ko ima Ivy seriju procesora (3000 seriju) ne treba da se prebacuje na ovaj procesor. Ko kupuje novi kompjuter ili nadogradjuje staru konfiguraciju (2-3 godine staru) treba da uzme Haswel tj. ovu generaciju procesora, iz cistog razloga jer je nov socket i imace mogucno za dalju nadogradnju bez kupovanja nove maticne ploce. Sto se tice temperatura procesora, razlog za to je pasta koju intel koristi izmedju samog cipa i aluminijumskog kucista na koji naleze kuler. Ko zna sta radi moze vrlo lako da delim-uje procesor i promeni tu pastu, videce poboljsanje temperature za 20-25 stepeni celzijusovih. Sto se tice overclockovanja, sam procesor se ne gasi kad predje dozvoljenu temperaturu, vec automatski smanjuje frekfenciju. Samim tim je davao lose rezultate za overclock na vecini review-ova na internetu. +:Znatno manja potrosnja, nova generacija intelove grafike -:Neznatno vece preformanse (u odnosu na 3770k), visoka temperatura

Cedomir
14.06.2013. @ 12:37 #95544321

Kakva je situacija sa ovim procesorom i temperaturom kada se ocuje do nekih 4,0-4,2 i pritom koristi neki vazdusni hladnjak poput Noktue D14?

Intel 0
12.07.2013. @ 16:45 #122fa456

Situacije je 90-95C na 4.2GHz. Pa sta kada se klokuje na 4.0-4.2. Pa kakav je klok 4.0GHz. Pa razlika izmedju toga i 3.9GHz nekada moze da spada pod gresku, OC na 4.0GHz xexe. SB 2600K na 4.5GHz sa dobrom memorijom daje rezultat kao ovaj na 4.1-4.2GHz. Samo na 20C nizim temp.

...
12.07.2013. @ 16:49 #95cdefe8

I procesor trosi vise nego Ivy Bridge. Potrosnja nije smanjena niti je ostala ista. Trosi oko 10W vise. +Interna Grafika bolja +Memoriski kontroler malo bolji +Performanse na istom kloku mrvu vece -overklok uzasno slabiji -temperature uzasno vece -najbolji svetski kuleri ne mogu da ucine nista da pomognu -sve osim LN2 za ozbiljniji klok uzaludno -zadnji DDR3 socket -zadnji PCIe 3.0 socket

Dusannn
13.07.2013. @ 13:05 #e86fdfe4

Vrlo dobar procesor, najzanimljivije je to da su u njega ugradili regulator voltaže :) Koristim vodeno hlađenje CM Seidon 240M, ali zar takvoj zveri treba overclock preko standardnog intel turbo Boost-a? Jedino možda radi zabave :) A i bolje ne koristiti njegovu grafiku, ostaviti ga lepo na miru i rasteretiti

zzzzz
24.07.2013. @ 20:12 #427ef386

ae reci te mi sta da uzmem ovo i msi g45 gaming ili i7 3770k i g45gaming

Bili
29.07.2013. @ 08:49 #55d0b830

@Cedomir: koristim nh-d14 sa ovim procesorom i temperature su od 36-68c @ 3,9 GHz, u sobi mi je oko 30c, stigao sam da ga testiram samo na handbreak-u. I dobri su rezultati sto se tiče brzine kompresije, što je i3-2100 uradio za 15min, ovaj i7 je za uradio za 5.

Cedomir
31.07.2013. @ 21:34 #068aba3c

@Bili: hvala na informaciji. Kada nadjes vremena izvti Prime95 ili neki slican progamcic za proveru stabilnosti... cisto da znamo kakve su temperature pod opterecenjem. Planiras li OC posto si uzeo K verziju?

Zikica
07.08.2013. @ 12:27 #16157bbb

Ja naklokovao ovaj procesor do 4.8gHz i koristim ga na tom taktu za svakodnevni rad, uz dobro vazdusno hladjenje, sto je uvek vazilo za sve procesore koji se klokuju, nema problema sa temperaturama, u full loadu na benchmark testovima, iako ni jedan benchmark test danasnjice ne moze da iskoristi 4.8gHz u potpunosti, temperatura je maximum oko 90 stepeni sto je i vise nego odlicno.Pitajte slobodno sta vas zanima.Pozdrav +:Jovanovic -:Spanac

David
11.08.2013. @ 05:13 #322027ce

Upario sam ga sa ASUS Maximus VI Hero, odlicno radi. Nisam ga opterecivao puno, hladi ga njegov fabricki box kuler i temperatura nije presla 45 stepeni.. vidjet cemo sta ce biti kasnije :)

flafi
13.08.2013. @ 17:15 #eedb9990

Koliko sam pogresio sto sam uzeo 4670k ? :3 Pretpostavljam da vise pitam da li sam pametno ustedeo 10k dinara ili ne?

Ivan
15.08.2013. @ 15:33 #5a15c8be

zavisi za sta kotistis komp, od toga i zavisi da li si pogresio ili ne....

Dzosua
16.08.2013. @ 15:24 #6102d994

Sta mislite o ovom procesoru na ovoj ploci msi z87 GD65 ?Ali je nema nigde u prodaji ili zamena z87 m power ?Koja je bolja ploca ?

l
18.08.2013. @ 01:11 #37888af5

@Zikica - ne, 90 stepeni uopste nije odlicno. Moj 3770K je na 4.8GHz, noctua NH D14 ga drzi ispod 80 stepeni uvek, obicno na 74-75. Haswell se mnogo vise greje

Bgphantom
12.09.2013. @ 02:26 #0597d1d8

ako stvarno hoces da testiras cpu probaj intelburn test pa ces da vidis sta je temperatura :)

frwqf
25.09.2013. @ 00:12 #2d4261a0

@l - ja ove temperature držim sa box coolerom, tako da je 90 stepei i više nego odlično na 4.8ghz u full loadu sa box coolerom, netacno je da se više greje haswell.

Aca
27.09.2013. @ 11:04 #fd087ce9

Ti pricas o 4770K, 4.8GHz, 90 stepeni i box cooleru... i sve to stavljas u istu recenicu? Pa koga bre ti lazes?

Ivan
29.09.2013. @ 21:07 #c5ef5d1b

Ovo je definitivno bolji procesor od Intel 3770k(ali ne mnogo), sto se tice grejanja, da vam kazem nesto moj prvi procesor je bio Athlon Thunderbird na 1.2GHz, to cude se grejalo ovo nije absolutno nista(u mom slucaju 32-36 stepeni u normalnom radu ukljucujuci i igranje, i 40-45 stepeni overkokovan i u testovima). Naravno ove temperature postizem sa Noctua NH-D14 kulerom i ne velikim overklokom max 4.6GHz, nisam probao box varijantu tako da to vam ne mogu reci. Jedno je sigurno, i vazi za sve procesore, ako imas samo jednu generaciju stariji procesor upgrade se ne isplati, 2 i vise isplati se, naravno to vazi za procesore iste kategorije, znaci 3770k-4770k ne, 2770k-4770k da. +:Performanse

Ivan
29.09.2013. @ 21:12 #1b809b47

Ovo je definitivno bolji procesor od Intel 3770k(ali ne mnogo), sto se tice grejanja, da vam kazem nesto moj prvi procesor je bio Athlon Thunderbird na 1.2GHz, to cude se grejalo ovo nije absolutno nista(u mom slucaju 32-36 stepeni u normalnom radu ukljucujuci i igranje, i 40-45 stepeni overkokovan i u testovima). Naravno ove temperature postizem sa Noctua NH-D14 kulerom i ne velikim overklokom max 4.6GHz, nisam probao box varijantu tako da to vam ne mogu reci. Jedno je sigurno, i vazi za sve procesore, ako imas samo jednu generaciju stariji procesor upgrade se ne isplati, 2 i vise isplati se, naravno to vazi za procesore iste kategorije, znaci 3770k-4770k ne, 2770k-4770k da. +:Performanse

Marko
30.09.2013. @ 17:08 #b18ade13

@ Ivan, 2770k ne postoji :D Ako si mislio na 2700k , prelazak na 4770k se tek ne isplati. Sandy je platforma koje se najbolje pokazala za OC. Sandy tera 4.9-5.0 Ghz i na tim klokovima je jaci od 4770k koji jedva dosegne 4.6ghz i ima problem sa grejanjem.

Ivan
30.09.2013. @ 18:59 #92c69891

@Marko Da upravu si. Moja greska(poveo sam se sa ovim 3770, 4770 :)). U svakom slucaju nije upitanju samo clock. Procesor se ne definise samo time, moras uzeti u obzir i druge stvari kao sto su instrukcije, algoritam za predvidjanje grananja, PCIExp 3.0 itd. Takodje se uzme u obzir i novi chipset(u ovom slucaju npr Z87, koji najzad ima samo sata 3 portove itd). Mada je cinjenica da i pored svega toga nije neka velika razlika(Intel zna da se malo ulenji cim pocne da vodi trku). takodje spominjes 5GHz, za tu brzinu pretpostavljam da moras imati vodeno hladjenje. Sto se pak tice 4.6 GHz, to postize bez problema, i tempreatura je kao sto sam vec rekao 40-45 C(ja to ne smatram pregrevanjem), iskreno malo sam iznenadjen tolikom bukom oko navodnog pregrevanja, realno gledano ako klokujes procesor pregrevanje ti ne ginea Takodje je interesantno da se ljudi uzbudjuju zbog bolje grafike, koju ja smatram absolutnim djubretom, i gubljenje dragocenog procesorskog prostora, koji je mogao da se iskoristi za nesto pametnije(ko bi lud kupio 4770k i koristio integrisanu grafiku :))

smesno
13.10.2013. @ 00:08 #eb57416f

PCIExp 3.0, SATA 3 portovi?! Hehhee, smesno mi je kad ljudi misle da dobijaju sada nesto "novo", a ono starije (PCIExp 2.0 i SATA 2) nisu mogli da iskoriste u potpunosti... (SSD su druga prica)

Shime
11.11.2013. @ 16:54 #4ecf5dbf

Odlican, ne koristim grafiku, tako da je 4.5 u idlu sa Noctua hladnjakom 32. Kada ga poteram sa prime oko 65.

Todor
07.12.2013. @ 22:38 #d8677a02

Ja koristim integrisanu grafiku i igram svoje omiljene igrice na njoj :) Ghost Warior Sniper 1 i 2 CoD Modern Warfare 2 i 3 , Black Ops 1, sada skidam 2. deo... Nije to toliko ni lose. Tako da jos uvek necu ni kupovati graficku karticu

Dex
14.01.2014. @ 23:12 #b906f2da

Imam novca za I5 4670k, a skupljam za I7 4770k, koju plocu mi preporucujete za ova dva cpu? Hvala unapred!

Dex
15.01.2014. @ 20:17 #def20ff0

Hvala Vlado na sugestijama, meni je zapala za oko MSI Z77-G43 Gaming. Nije losa i AMD platforma, racunar mi treba za video obradu i smatram da je Intel bolje, ali i skuplje resenje. MSI 270X gaming je odlicna grafika neosporno ali misli da ce moj Sapphir 7870 uz Intel da obavlja odlicno posao video obrade, a i za igranje ce biti mocna masina.

deze
23.01.2014. @ 11:23 #b5bb403a

moj savet vam je da kupite fx8350 i stavite ga na 4.5ghz isto ce da radi ko ovaj cpu, a ostatak para dodate za dobru graficku

Djole
29.01.2014. @ 10:44 #b5614176

Salis se, zar ne?

ivan
01.02.2014. @ 13:52 #6e00c355

ovaj i7 je brzi od amd-a fx 8350 za 30%. manje struje trosi duplo vise se greje... pisem za fx jer imam ga ja. ali je bitno i merilo cena cpu-a. fx je skoro duplo jeftiniji...sami odlucite

ivan
08.02.2014. @ 10:00 #27404dcc

da da tacno. amd je jeftiniji. ja imam 8350 fx. 19900 din. ovaj kosta 350e. jeste brzi od mog amd ali i mnogo skuplji

Anonymous
20.02.2014. @ 01:19 #2565a77a

Dobar procesor brzii jeste od amd fx al pogledaj tvoj amd fx tdp i ovaj tdp videces razlike ovaj cak trosi 84W i 8mb kes memorije i 30% ili 40% brzi od amd fx +:Dobar procesor za igara i svemu sotalo manje struje trosi i oko 30% ili 40% brzi od amd fx -:Mana samo cena nista

Branislav
17.03.2014. @ 20:27 #0425ec89

Ljudi, molim vas realno, bez favorizovanja AMD-a ili Intela da mi kažete jel ovaj procesor, stvarno toliko bolji od FX-8350...za igranje naravno, pozz :)

Druid
19.03.2014. @ 09:16 #a95096e1

Ovaj procesor je generalno jaci od svih AMD procesora, ali kada se pogleda cena/performanse FX 8350 ima prednost. Ako kupujes za igre nema potrebe da uzimas i7. Dovoljan je i5 4670K a ostatak para prebaci na graficku. Razlika izmedju i5 i i7 u igrama je 2-3 fps (beznacajno). Ovaj procesor je namanjen onim korisnicima koji rade nesto ozbiljnije pored gejminga. Vecina igara ne moze da iskoristi hyper-threading, tako da bacas pare ako uzimas samo za igranje. Ako novac nije problem i radis nesto pored igranja, uzmi i7 4770K, ali za vecinu gejmera koji nemaju beskonacan budzet je bolja opcija i5 4670K/FX 8350 i za razliku u ceni bolja graficka. Za igranje novih i buducih igara je FX 8350+ R9 290 bolje nego i7 4770k+ r9 280X (cenovno uporedivo). +:@ Branislav

Zamisli
20.03.2014. @ 14:09 #358b8906

Zamisli kombinaciju i7 4770K + Maximus VI Formula.... A??? koja perverzija, a moze i neko custom vodeno hladjenj, sa sve south i north bridge-om, procesorom, memorijom i grafikom... znam znam, puno youtube-a +:Kombinacija -:Ma koji minus

Branislav
21.03.2014. @ 00:09 #c7600ec6

@Druid hvala za ovaj dobar odgovor, stvar je u tome da neću u skorije vreme kupovati komp, jer nisam pri parama, a mene u stvari zanima šta bi bilo bolje za duže staze, jer nisam od onih koji menjaju često delove, već bi za jedno 2 godine uzeo ovo + recimo neki GTX780 Ti +16 gb rama, sve kad padne cena i da ne razmišljam...još jednom hvala i svako dobro ...

@Branislav
24.03.2014. @ 08:58 #56e04794

cisto sumnjam da ces uzeti 4770k za jedno dve godine, tad ce uveliko ddr4 biti dostupan a ddr3 memorija bice dosta skuplja.

Branislav
29.03.2014. @ 20:46 #ea6a5265

Da, o tome sam i ja razmišljao, ma o tom potom, ništa mi nije hitno ;)

Pitanje
24.04.2014. @ 13:02 #856bf2d2

Ljudi 2 pitanja sta je bolje za fps igrice ovaj procesor ili i7 3770k i koju maticnu plocu preporucujete u rangu od nekih stotinak evra za ovaj procesor? Hvala. +:Pitanje -:Pitanje

qq
25.04.2014. @ 19:36 #151ae367

za igre idi na i5

Pitanje
28.04.2014. @ 23:36 #d06f4fdd

A maticna? +:Pitanje -:Pitanje

@Pitanje
29.04.2014. @ 22:30 #1dc066e9

ovako 4770k vs 3770k , prvi je po defaultu brzi ali nije zahvalan za oc - dosta se zagreva, za cpu ali kazem trenutno je bolje uzeti i5 , recimo 4670k, maticne ploce zavisi koliko novaca ces izdvojiti , recimmo asus hero,Asus Gryphon (micro atx sa pet godina garancije), GIGABYTE G1.Sniper M5(microatx) - odlicna zvucna i povoljna varijanta GIGABYTE GA-Z87-D3HP. Mada, jun/jul izlaze nove Z97 maticne ploce kao i novi intel procesori - haswell refresh pa ako ne zuris mozda vredi sacekati ;)

Pitanje
07.05.2014. @ 11:56 #6cc2bcda

Hvala najlepse na odgovoru :D +:Pitanje -:Pitanje

Vlado nk
22.01.2015. @ 12:44 #f0b2aa12

Procesor je dobar, veoma, ali ne i odlican......Jer treba da mu kupite bolji kuler, kao da 300 eura nije puno , pa jos plus 20 eura........ +:Solidan -:Grijanje, ocajan kloker......

Semso
31.01.2015. @ 13:04 #2c9c8685

Ovaj procesor je u septembru prosle godine bio oko 285 evra najjeftiniji, Monitor systems mislim da je nudio po toj cijeni. Koliko sam upucen, danasnjim danom bi trebao biti jeftiniji a ne za 60 evra skuplji. Jel to opet podignut porez na racunarske komponente u Srbiji??

Dragan
04.02.2015. @ 22:12 #0f3fd0fc

@Semso Stvarno nije normalno, sve se dize u cenama mesto da pada.

Pjera79
09.02.2015. @ 17:22 #f33021b9

procesor radi ko lud na 3.5ghz mogu da zamislim kako radi kada se overklokuje preko4.3ghz

iGoR
17.03.2015. @ 19:40 #214dcd71

Ko se igra neka kupi i5 4690K, jer je razlika u FPS-u izmedju njih smesna, bolje je uloziti u graficku kartu. Ovaj i7 je ipak bolji za rad. Noctua NH:-D14 ga obozava... NT-H1 pasta joj u tome pomaze, drze ga od 34C (u idle) do 69C (u prime95). Vrh... Ko ga kupi nece pogresiti. +:Na 4.6Ghz 24/7 x365 uz minimalno dizanje napona... -:Razlika izmedju 3.5 i 4.6Ghz se ne vidi toliko... Barem ne za igranje...

Jovaš
26.06.2015. @ 09:19 #b62181a2

Procesor je zmaj. Super je I5, ali poredit ga sa I7, je smiješno.. I7 je I7. -:nema 6 jezgara

Vlado nk
06.07.2015. @ 23:47 #3b438a51

Da, ali za iste pare imas i7 4790k, bolji od ovog, a za 422 eura imas i7 5820k 6 core, koji je bas puno bolji od ovog. A za 350 eura, koliko kosta ovaj procesor, mozes uzeti sledece: AMD FX 8300 122 eura, Ploca Gigabyte FX 970 Odlicna 65 eura, Graficka odvojena Gigabyte AMD 360 2 GB DDR 5 256 bit Direx 12 132 eura Ram 4 GB DDR3 Kingston 1600 Mhz 35 eura.

dusan
27.07.2015. @ 22:32 #94b3f395

Treba mi konfiguracija za igrice vec sam uzeo, sam gtx 780 ti, hdd 1tb , 8 gb ram. Sad se dvoumim dal da uzmem ovaj cpu ili amd fx 9590. I7 jeste jaci ali fx ima vise kes memorije i vise jezgra, a jeftiniji je. Potrosnja struje mi nije bitna. Posta sam dobio napajanje od 1200w. Pa sta mi vi preporucujete. Sa svakim skim sam se konsultovao rekli su mi da uzmem neki i5, a da je ovo cude vise za ozbiljan rad.

Redakcija
13.08.2015. @ 02:28 #dced05b1

Kako je ovaj processor skuplji od i7-4790K. To samo kod nas ima da cene cak ni simbolicno ne padnu ispod nove serije nego budu I vece. Citam sada na nasim forumima, ljudi kritikuju cene, OK, pa kazu iz Madjarske da se uveze i7-6700K kosta 400e, u fazonu ocekujemo skoro na 360-370e... verovatno misle da kupe. Pazi koji ludaci a u Madjarskoj i7-5820K sada 360-370e da se nadje. Znaci budale. Verovatno ce I kupiti ovaj Skylake ubedjeni da su jeftinije prosli par stotina evra nego X99 platform. Bez mozgovici. Kao ljudi sa zebnjom cekaju samo da padne cena i7-6700K da se izjednaci sa 5820K pa da kupe onaj sa 4 jezgra....

Redakcija
20.09.2015. @ 18:14 #f21df777

Hmm, i7 6700k je opasno dobar procesor, klokuje se fantasticno i to na vazduhu, na Cpu boss je bolji cak i od i7 5820k, sto je i mene zacudlio. Ispada da je i7 6700k najisplativija kupovina, jer su ploce osjetno jeftinijie nego za i7 5820k, mada , kazem, i7 5820k ima 6 fizickih jezgrara, tako da me cude rezultati. A sad je i DDR4 Ram puno jeftiniji, tako da ispada da je i7 6700k prava stvar.

Redakcija
27.11.2015. @ 13:36 #d9cb14ee

Intel mi se stvarno ZGADIO sa ovakvim cijenama. Vidim da je novi i3 6100 136 eura, tako nesto, a ploca za njega je 120 eura ???? Jesmo li mi svi magarci??? Ja za te pare kod AMD-a da kupim sta ocu. Niko ne kaze da Intel nije bolji, ali je i troduplo skuplji. Nije meni zao da dam 100 eura za i3 i 45 eura za plocu, kao sto je to ranije i bilo, ali mi je zao da bacam pare , to je poenta. Za novi i3 i plocu za njega koji kostaju lijepih 256 eura, mogu uzeti ovo AMD FX 6100 6 core BLACK EDITION 83 eura, Ploca ASUS AM3+ 45 eura, RAm 8 GB DDR 3 Kungston 48 eura, GRAFICKA GTX 740 1 GB DDR 5 128 bita 74 eura. Sta li je bolje za igre?? A sto nemam DDR 4 Ram, bas me zabolje.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan