logo
Nikola

Intel i7-990X 3.46GHz 12MB Extreme Edition

01.08.2011. @ 09:47   #Komentar #Procesor #Intel

Imam ga i mnogo je dobar... nema greshje

11 komentara

laatila
03.08.2011. @ 23:33 #4bab021a

Čim budem imao 1000 eur za bacanje odmah ga pazarim. Ja mislim da Intel preteruje već sa cenama pokvariće dobar imidž ako ovako bude odbijao verne kupce. Nikad nisam voleo Intel baš zbog ovakvih stvari. Šta fali Phenom II x6 1100T po sasvim realnoj ceni. (nije mi jasno ko mi je obrisao prošli komentar) +:odličan proc. vrh vrhova -:malo je skuplji

Laza
14.08.2011. @ 11:47 #673ed881

Zadovoljstvo kratko traje zbog toga sto Intel ubrzo izbaci novi "procesor od 1000 evrica"(da, to je nova kategorija) koji je samo malo bolji. Ali jbg to te baca na 2 mesto.. i to je tvoj kraj, komsija ti se smeje a zena te automatski ostavlja (jer ako si kupio ovaj procesor zena ti je sponzorusa 99%) i ide kod onog sto ima NIPO1E (Novi Intelov Procesor Od 1000 Evra). A to je obicno neko iz tvoje blizine u koga se najmanje nadas, ko zna mozda bas onaj komsija sto ti krade wireless vec 2 god.. jer ipak komsija je to.. Zato ja, da mi se zivot ne bi raspao, ipak cekam Buldozer. Ne mora ni da bude bolji od ovog procesora, treba samo da moze da uradi sve i kosta normalno. +:cini da se osecas da si glavni baja u selu -:zadovoljstvo kratko traje

ADGM
20.09.2011. @ 10:48 #4515320c

Da se ozenim sa ovim parama koliko kosta ovaj procesor :// +:AJDE DA GA MERIMO -:AJDE DA GA MERIMO

Armin
14.10.2011. @ 17:01 #b821c0de

Nemojte pretjerivati. Koliko para toliko muzike. Ako hocete dobar i7 procesor za normalne pare tu je i7 2600K. Ovaj 990x procesor je jaci od 2600k i ima 6 jezgri i cijena mu takva jer ga kupuju fanatici.. Dalje, druze laatila, taj amd 1100t procesor se tek moze mjeriti sa i5 2500k a ne pomisljaj sa i7 extreme 990x ;) +:Najbolje sto postoji trenutno. -:Cijena je previsoka kako god.

Azarus
15.10.2011. @ 12:36 #182941c2

Ovaj procesor bez obzira sto ima 6 jezgara je za 10% em slabiji u OC-u,em u bilo kakvoj primeni od i7-2600K,pogledaj na netu testove i videces o cemu ti pricam,a kada izadje Ivy,pojesce i Sandy i Gulf zajedno. +:za Armina -:NISI INFORMISAN

Milos
20.10.2011. @ 09:40 #a168f053

Kupio sam ovaj procesor za potrebe servera u firmi, a potrebe su takve da smo pod WMvare-om, instalirali 6 virtuelnih masina, od kojih 4 rade kompresiju skeniranih slika, planova itd... dok se preostale dve masine koriste u neke druge svrhe (hostovanje DMS sistema itd...). u svetlu toga ovaj proc nije skup, jer za ovu cenu dobijam 6 racunara, a troskove odrzavanja, struje, skladistenja i komponenti, kao da imam jedan... Inace, pre virtuelizacije je ovaj CPU bilo nemoguce opteretiti, ali sada kada sam mu dodelio 6 poslova, nema da zabusava :) +:mocan malisa -:za namensku upotrebu

dzox
24.10.2011. @ 22:23 #06a1b557

Nemojte ovaj procesor da gledate samo u svrhama igre. Ima mnostvo drugih stvari pored igara. Tako da stop QQ oko cene. Nie pravljen za nas "gamere" vec servere, programere itd. Inace uzmite 2500k i Z plocu i vozi Misko!

Shomy
14.11.2011. @ 22:13 #ec3501f2

Nije ni ovaj procesor za servere vec intel xeon procesori!

Milos
16.11.2011. @ 10:17 #4aed9ee1

Sve zavisi za koje tipove servera...inace, on je bogom dat za virtuelizaciju - na jednom serveru vise virtuelnih masina...

dzox
23.11.2011. @ 08:37 #ad8f8b68

Upravo tako.

Milos
02.12.2011. @ 08:57 #13553a92

ovaj CPU pored Sandy-e, vise nema sta da trazi na trzistu...pogotovu ne sa ovim cenama... +:Bi nekad vrh -:preskup, zastareo

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan