Kompanija Intel je izdala zvanično saopštenje u kojem navodi da planira da investira između $1 milijarde i $1.5 milijardi u obnavljanje svog postojećeg fabričkog postrojenja u Rio Rancho u Novom Meksiku, da bi se započelo sa proizvodnjom čipova baziranih na novom 45nm procesu. Proizvodnja korišćenjem 45nm proizvodnog procesa u Fab 11X će biti dopuna za tri druga 45nm postrojenja: Fab D1D u Oregonu i dve potpuno nove fabrike u Arizoni i Izraelu. Izgradnja ova dva postojenja koštala je Intel čitavih $6.5 milijardi, te $1 milijarda koja je planirana za postrojenje u Novom Meksiku zvuči kao dobar posao.