Intel je otvorio svoje treće proizvodno postrojenje za proizvodnju 65nm, 300mm wafer-a. Više od polovine procesora koje kompanija proizvodi su 65nm delovi. Kompanija naglašava svoje planove da se prebaci na proizvodnju u 45nm tehnologiji u roku od dve godine. Na taj način će biti sahranjeni današnji Core 2 procesori. Generacija bazirana na 45nm tehnologiji će imati kodni naziv „Penryn“ i biće praćena svojim naslednikom „Nehalem“ nove mikroarhitekture. U toku 2010 Nehalem će biti prebačen u 32nm eru kao „Nehalem C„ i biće mu istovremeno pridružen „Gesher“, treća Intel-ova mikroarhitektura u razmaku od šest godina.