logo
marko

Intel Pentium CoreDuo G620 2.6GHz 3MB LGA1155

05.08.2011. @ 15:59   #Komentar #Procesor #Intel

valja li čemu ovo. Trenutno imam athlon 7750be

30 komentara

Darko
08.08.2011. @ 11:37 #9bff4416

Opet 2 jezgra, juri nešto što ima više od 2 jezgra.

Milisaw
08.08.2011. @ 22:55 #4ed398df

U pravu je Darko,ne samo što ima dva jezgra nego je i jači možda samo 30%,recimo.Ne vredi dati za njega i ploču oko 120 evra za tako mali dobitak u performansama. Nije taj procesor još za bacanje,malo ga klokni ako možeš, i ako si igrač pazari neku jaču grafiku tipa ATI 6850 a za pola godine - godinu uzmi neki procesor u rangu Intela i5 2500k kome će do tada dosta pasti cena i imaćeš zver od kompa.

vlado nk
02.10.2011. @ 20:09 #5523f35f

Da li vrijedi za nove igre,Gta 4 i slicno,sa grafickom 6850,i 4 gb DDR 3,ALI sve na max,da li ce moci? Hvala! +:ne znam -:ne znam

Milisaw
27.10.2011. @ 22:45 #91d76f78

Odličan je procesor za te pare(50-55 evra),naravno teško da ćeš moći sa njim baš sve na max...pogotovo u igrama koje traže procesor sa više jezgara...mada parira i procesorima koji su skuplji i po 20-30 evra u igrama... Ali u svakom slučaju nećeš pogrešiti ako ga uzmeš...daje odlične rezultate u igrama a imaš i sajt Anandtech pa u rubrici Bench uporedi procesore koji te zanimaju...Ovaj je u svakom slučaju odlična kupovina...daje dobar framerate u igrama,hladan je i mali potrošač... +:vlado nk

Sasa
23.12.2011. @ 01:44 #141d03c9

Koja je kombinacija najbolja da se uzme(ploca i procesor),i da bude oko 120evra?Sta mislite o AMD A6-3500 ili ovaj?Hvala.

Darko
23.12.2011. @ 13:06 #add229ee

Zavisi za šta ti treba, možeš da uzmeš recimo Athlon II x3 i neku finu ploču sa integrisanom grafikom..

Milos
15.02.2012. @ 14:07 #b9c6bdbc

Pazario sam ga skoro i mogu vam reci da je odlican za te pare...Ortak ima stari ali i dalje odlican intel e8400 koji ma duplo vise kesa,i razlika u testovima koje smo sproveli su 2% u korist e8400...Dakle,nema potrebe pricati dalje,zna se koji je core2duo proc bio najjaci!Za ozbiljnije gejmere naravno da treba neki i5 cpu,tako da,sto bismo rekli,koliko para toliko muzike...:D

Sasa
25.03.2012. @ 12:55 #9f49128e

Procesor je odlican,Za 5580 dinara je azdaja.Kupio sam ga juce,i za sada je nadmasio ocekivanja.

Petar
11.05.2012. @ 20:17 #5a6a7af2

Procesor je odlican i odlicna je grafika u njemu. Znaci slobodno kupite procesor i za igranje. Ja sam stavio memoriju od 1333MHz ali procesor vidi samo 1066MHz ali to mislim da se i ne primeti. Ocene koje daje windows 7 su Procesor 6,4 RAM 5,5 Graphics 4,1 Gaming 5,6 HDD 5,9 na ASUS ploci P8H61-MX +:ODLICAN -:RAM samo na 1066MHz

Keleraba
31.05.2012. @ 22:32 #9a0ed0ba

Kao i svi ostali SB Pentiumi i ovaj je teški promašaj. Celeron G530 je za 33% jeftiniji, a kaska u većini aplikacija 5-10%. +:Sandy Bridge

iki
05.06.2012. @ 22:40 #bc869d87

Pentium uključuje sljedeće komponente: dvije procesorske jezgre, razina 3 cache DDR3 memorijski kontroler, PCI Express 2.0 sučelje, Direct Media Interface 2.0 i HD grafička. Dvije procesorske jezgre na Intel G620 chip raditi na 2,6 GHz, a svaka jezgra uključuje 64KB L1 i 256 KB L2 predmemorije. Čip također ima 3 MB cache-a na razini 3 koji se dijeli između jezgri. Mikroprocesor podržava samo osnovne tehnologije, pruža Sandy Bridge: Intel mikroarhitekturi 64 i VT-x Virtualizacija. Napredne tehnologije, kao što su Turbo Boost i HyperThreading, nisu podržana na ovom Pentium. G620 ne uključuje AES i AVX upute, iako podržava ranije SIMD instrukcije do SSE Dobar procesor

Vlado nk
14.07.2012. @ 02:20 #ed3d0f6f

Nije Intel 64-bit tehnologija , to je AMD-ova tehnologija. Procesor je dobar,sasvim.

Vlado nk
23.07.2012. @ 16:03 #8b781a42

Procesor je vrhunski kvaliteta, hladan. Ali ja bih ipak preporucio AMD 445,3-core, jako se lako otkljucava u Quard. Ili jos bolje AMD 631- Quard-60 eura i ploca FM1 marke ECS 40 eura.

mane
06.09.2012. @ 23:39 #60e19cbe

Ovaj procesor gazi sve AMD-ove X2 procesore II generacije a i neke X3 procesore

Sasa
07.09.2012. @ 00:24 #870e7056

Slazem se sa tobom.Imam ga u jednom racunaru,i znam koliko moze.

lemi
10.09.2012. @ 00:30 #a4fee56d

Ne razumem sta je core duo? jel to nesto izmedju dual core i core 2 duo????

lemi
10.09.2012. @ 15:10 #d282593c

Ne razumem sta je core duo? jel to nesto izmedju dual core i core 2 duo????

Vlado nk
13.09.2012. @ 17:43 #eaf76f2d

Dual core se pojavio prvi, a posle njega Core 2 Duo. Dakle,core 2 Duo je jaci,ali ......Quard i jedan i drugi GAZI......Imas Amd Quar core 631 za 52 eura,koji je proglasen za najisplativiji procesr na svijetu, ovaj procesr je Odlican a imas i Celeron Dual za 35 eura,takodje sjajan Cpu...........Ako si zakleti gejmer, ipak bih ti preporucio Amd FX 6100-6 jezgara za 102 eura ili i3 2120-sjajan procesor,podrzava najnovije graficke.....

aleksa
17.09.2012. @ 10:43 #5b918945

Pozdrav. Da li je bolji ovaj procesor ili AMD A6 3500 2.1GHz sa tri jezgra?

dejan
25.09.2012. @ 18:04 #2d35b277

za igrice bolji je ovaj od A6-3500.

Karadza
22.10.2012. @ 22:50 #a9d2e143

Da li na ovom procesoru treba instalirati 64 ili 32 bitni sistem uz naglasak da imam 4 gb rama?

Darko
23.10.2012. @ 12:00 #654ac24c

Procesoru je sve jedno, razlika je što će ti 64 bitni sistem videti svih 4GB rama memorije.

konko
29.11.2012. @ 13:23 #b8fdb3a2

ovaj ili athlon x3 450

Sasa
02.12.2012. @ 23:11 #753dda11

Definitivno ovaj.Sa Windows 8.radi extra.Imam ga,u jednom kompu,i zato i kazem.

Dejan
05.12.2012. @ 12:34 #ade85573

Imam ovaj procesor neko vreme. Pokrece skoro sve igre hladan. Za te pare nema bolji...

M
18.01.2013. @ 18:35 #2b2bae81

Cao,moze li na ovaj procesor maticna ASUS P5LD2-X/GBL?Ili moram i nju da mjenjam,kojom?

Vlado nk
10.08.2013. @ 00:02 #36feb524

Nema ama bas nista da trazi pored novih Pentiuma 2020 , 2030 , itd...Treba da padne na 40 eura...Pozz -:Preskup

Vlado nk
10.08.2013. @ 00:04 #790a006c

Upravo sam gledao na CPU BOSS< Celeron Ivy 1610 je Bolji, a jeftiniji, kosta samo 33 eura! Pozz +:Solidan

Dejan
31.08.2013. @ 19:56 #5ac8a956

Sa ovim dobijate vise FPS u BF3 nego sa i5. Testirano

Ivan
06.10.2013. @ 21:01 #d41a5cc2

ovo nema sanse da vredi toliko, drzi ga cena posto nema vise da se nadje nov jer se ne proizvodi. Svojevremeno izuzetan procesor, ali ova cena..... +:Odlican -:Zastareo, skup

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan