logo
Milan

Intel Pentium CoreDuo G860 3.0GHz 3MB LGA1155

05.05.2012. @ 17:00   #Komentar #Procesor #Intel

Kako se ovaj procesor ponaša u najnovijim igrama, tipa: Crysis 2, MW3, itd. Dokle može da se OC sa stock kulerom i da li je mnogo bučan. Kako radi u BF3 pošto sam čuo da BF3 traži procesor od 4 jezgra. Dokle mogu da teram igrice sa ovim procesorom, ja mislim 3 do 4 godine? Da li ovaj oprocesor može na Z77 matičnu ploču? +:dobar procesor -:nema hyper threading

18 komentara

Dalibor
31.08.2012. @ 14:55 #9f039956

Procesor rastura! Igrao sam i crysis 2 i MW3 sve na very high i radi bez problema +:odlican

Dragan
13.09.2012. @ 14:06 #90812303

niko ne govori glavnu stvar, da li ovaj procesor radi na 1333mhz ili manje? sta ima znaci ono kad napisu 1066-1333, nemoj da bude da radi na 1066

Losmi
27.09.2012. @ 09:55 #88415b86

@ Dragan Radi na 1333MHz... bar meni. Posle prvih mesec dana koriscenja, sve super. Hladan je sa stok kulerom, tih, mocan. Nije mi bas najjasnije kome treba nesto jace od ovoga (a da se ne bavi necim jako ozbiljnim), gura sve igrice u tandemu sa prastarom 8800GT na high, bez problem (+4 giga rama).

Rasa
17.12.2012. @ 00:50 #60eb42ae

@Dalibor, sa kojm grafickom si igrao crysis 2 i mw3 na very high ?

Vlado nk
31.12.2012. @ 11:07 #db77cda3

Crysis 2 uopste nije toliko zahtjevan, ja sam ga igrao na Ultra na GTX 450 sa 512 mb DDR 5......Ja bih ti preporucio sledece graficke- AMD 6770 1 GB DDR 5-80 eura,7770-92 eura, GTX 630, GTX 560, a imas i polovne 6850-oko60 eura,koja je sjajna graficka...Pozz

Vlado nk
31.12.2012. @ 11:26 #605541bd

Moze li se klokovati i koliko?Hvala!

Dommie
15.01.2013. @ 12:49 #878b05fd

O čemu bre vi pričate??? Kakvih 1333 mhz, niste normalni. Vi ste gledali verovatno podržane DDR3 frekvencije, podržava od 1066mhz do 1600mhz DDR3, procesor radi na 3Ghz!

dejan
15.01.2013. @ 21:22 #9e21a7ad

kako nemate pojma, igram mw3 na maximalnim podešavanjima sa 80 fps sa e3400 klokovanim na 3.0, grafika 6770+4 Gb ram-a. 1280x960. evo i black ops 2 završio danas. podešavanja high, fps od 40-80, nekad padne na 20-30 na 1 ili 2 sekunde, ali samo ponekad. inače grafika u BO 2 je vrhunska.

Milos
29.01.2013. @ 23:30 #5b67dd7d

Ovo je procesor koji treba da predstavlja prvu stanicu ispod i3 procesora i mogu da kazem da se tako i ponasa. Nije nista losiji od i3 i jedina tako da kazem mana je to sto ne moze da se klokuje jer ima zakljucan mnozilac. Sto se igrica tice , to da bf3 ZAHTEVA quad je glupost. Istina je da BF3 ima opciju da radi sa Quadom sto je super i u prevodu znaci da ako imate 4 jezgra nece vam 2 stajati neiskoriscena kao kod igrica koje nemaju opciju da koriste sva 4. Planetside 2 ima opciju da radi sa 8 jezgara ali to ne znaci da ZAHTEVA 8 jezgara. Morate da razgranicite neke stvari pre nego sto pocnete da pisete gluposti. Sto se memorije tice, ne svidja mi se sto njegov mem controler podrzava frekvencije do ''SAMO'' 1600 Mhz ali sta da se radi....intel je oduvek bio takav i jasno kaze KOLKO PARA TOLKO MUZIKE a recimo da osim te da tako kazem mane (koja nije ni 3 posto u performansama racunara) ovaj procesor mnogo lepo ''svira'' za kintu koju dajete za njega. Cak je u rangu sa amd quadovima bez ikakvog problema sto se igrica tice, a sto se ostalih aplikacija tice , negde je cak i brzi. Ja vam savetujem da sacekate ove novije 22 nm pentijume ukoliko zelite trajnije resenje od ovog , ili da uzimate ovaj dok ima zaliha jer su realno na isteku. I jos jedna stvar.....celeron 3400 ne moze stvarno da se klokuje, imao sam isti 3 godine i pokusao sve i svasta sa ref clockom ali jednostavno 0 procenata u performansama se dobija. Isto cete uraditi ako nekako klokujete ovaj g860 uz pomoc neke dobre ploce. I uz to smanjite takt memorije na 800 da bi dosli do nekih 1333 ako uspete. Realno, ne isplati se dirati nista u vezi ovog procesora , sve je vec ekstra nategnuto i tako je kako treba da bude. -:Dual core

Nikola 032
16.02.2013. @ 01:26 #f4568797

bravo Shomi objasnio si sve! koristim ovaj procesor na MSi Z77-G45 + GTX 460 @ 880MHz + HyperX @1600MHz i sto se tice samog CPU-a i njegove cene, nemam pravo niko da se zali, odlicno radi svoj posao, u igricam bolji i od Athlona X4 = zato sam ga i uzeo... kasnije planiram da nabacim 3570K, cekam GTX 760 i sa ovih 8GB mislim da ce sve to biti sasvim dovoljno za neke igre i poneki tezi zadatak. Sve u svemu mislim da je ovaj CPU BEST BUY u svojoj klasi! Poz svima! +:BEST BUY! -:Nema potrebe pricati o tome, pogledajte cenu!

Shtef
04.03.2013. @ 20:30 #dd37802a

Hvala na komentarima ljudi. Razmisljao sam da kupim i5 3750k ali mi je nesto mnogo skup. Ovo mu znaci dodje kao neka budzte verzija, sto je sasvim kul i dosta pristupacnije. Nikola ti znaci preporucujes da uzmem tu plocu (MSi Z77-G45) aki bu uzimao ovaj G869 ili i5 3570k?

Saša
10.03.2013. @ 12:08 #901312a1

Koji da kupim od ova dva, G860 ili G2020, i ako moze preporuka za neku jeftinu a solidnu grafiku koja ide uz njih, treba mi za neke novije igrice tipa farcry 3 na medium? I da, koju plocu takodje?

Nikola-032
20.03.2013. @ 12:19 #7b8d1a20

Da, slobodno mozes da uzmes tu plocu, prvo vrh je za klokovanje i ima dobru sminku... A isto tako i preporucujem 3570k ako mozes da izdvojis kes, ja svakako planiram da uzmem taj CPU, sacekacu i GTX 770 TI i to je sve, bicu na konju naredne 3 god sigurno.

Nikola-032
20.03.2013. @ 12:23 #9f2f0875

Da dodam da mi ploca nikad nije ni stucnula, nikakve probleme nisam imao, plus je mnogo cool raditi u click biosu...

Vlado nk
21.03.2013. @ 18:12 #e595ef39

Zajebacete se ,zestoko!!! Kupite Amd 6100 6 jezgara, kosta 94 eurai graficku 7850- 143 eura....Ni 2020 ni ovaj se Ne mogu klokovati!!!!! Jedino resenje je i5 Sandy od 134 eura///. Pozz +:Sasa, Shtef -:Sasa, Sthef

Vlado nk
21.03.2013. @ 18:28 #3a613ffe

Ukucajte Crysis 3 system requiements PC, pa ce vam biti jasnije...

milos
15.12.2013. @ 22:28 #cd2fa137

dali moze ovaj procesor da izvuce maximum iz GTX 660 ili 7850...

Vlado nk
24.12.2013. @ 00:04 #a9a1461d

Nazalost bice usko grlo za ove graficke, mozda da stavis G 2020 ili Haswell... +:Milose -:Milose

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan