logo
marko

Intel Pentium D 805 2.66GHz 2x1MB Box PT 90nm S775

17.06.2006. @ 13:34   #Komentar #Procesor #Intel

odlican za overclock,bez dizanja napona radi na 3,6GHz!!!

11 komentara

djuradj
18.03.2007. @ 21:22 #21c4a17e

radi na 2.6 ghz a ne 3.6 ghz, ne lupaj!

0007
07.04.2007. @ 16:26 #fd4369fe

klokovan na 3.6 fabricki je 2.6

Ultra Hacker
09.04.2007. @ 23:40 #24da5535

VERZIJU D 820 ja sam uspio da vinem na 4.2 Ghz bez problema!!!

Marko
06.04.2008. @ 00:37 #f270dcfc

Sta reci,imam ga godinu i po(bas ovaj gore navedeni D805) i planiram da dodam josh ram memorije mom racunaru,zamenim graficku ali procesor ne diram.Nisam ga klokovao jer je stvar azdaja sama po sebi... +:najbolji deo mog racunara -:nema za sad

Sasa
09.04.2008. @ 15:36 #2cc361fa

Imam ga oko godinu i po. Klokovan na 3.4 GHz, dodato pasivno hladjenje. Radi stabilno, ne dize temperaturu preko 44C ni posle nekoliko sati renderovanja, konvertovanja,... +:Cena - kvalitet -:Radna temperatura

Intel press
01.06.2008. @ 01:36 #1630ba08

Ja sam uspeo na 5 Ghz da podignem ovaj procesor ,ali samo jednom.Temperatura mi je bila 100 C ,tako da sam mogao da skuvam i rucak na njemu

goxy
15.06.2008. @ 10:35 #57f6be08

Sta reci, imam ga vec skoro godinu i po dana a cena mu jos nije znacajnije pala. Na Visti zauzece retko kad predje 50%, izuzev kad nesto extractujem ili igram krajzu. Medjutim, ovaj procesor nikako nije za clock jer podizanje na 2,8 ili 3.0 sa stock coolerom dize temp. cak i do 70-75C, a i neklokovan u idle ide od 40-50c +:Izuzetno kvaltetan i jak -:spremite pare za jak cooler

Ivan
16.06.2008. @ 02:27 #2d733e47

Bezi, covece, nagovaras narod da ovo kupi! Cena mu ne pada zato sto ga je neko nabavio za toliko i nije uspeo da proda, a vise se odavno ne pravi. Za duplo manje (ravno 50e) se sad dobije Pentium Dual Core E2180 2GHz, brzi procesor koji trosi neuporedivo manje energije i hladniji je. Ne kazem da je ovo krs, ko je kupio ranije kao ti ok, ali danas sa tom cenom ima izrazito nepovoljan odnos ulozenog i dobijenog!

goxy
17.06.2008. @ 20:49 #90263f00

Ne mislim da je E2180 bolji procesor, cak i tada je E serija bila jeftinija, ali slazem se da je cena-qualit odnos nesto bolji

Dobrivoje_bg
22.07.2008. @ 21:58 #515fcb15

E2180 je definitivno, bez pogovora bolji procesor. E2180 je C2D arhitektura, dok je ovaj PD 805 samo dulirani pentium i kao takav ni u kom slucaju ne nadmasuje E2180, ni u igrama, ni u nekom ozbiljnijem radu, a o klokovanju necu ni da govorim.

Nenad
21.09.2011. @ 16:44 #af5581a8

Da li neko poseduje garanti list za ovaj procesor, koji jos vazi?! Crkao mi je, pa bih hteo da reklamiram. Ako neko ima, neka mi se javi na nenadts2@gmail.com Placam po dogovoru

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan