logo
Redakcija

Internet zavisnost razvija depresiju

06.08.2010. @ 12:30   #Novost

Tinejdžeri koji provode suviše vremena na internetu imaju jedan ipo put više šansi da se kod njih razvije depresija nego kod korisnika koji koriste web umereno, navodi se u studiji koja je izvedena u Kini. Istraživanje koje je sproveo Lawrence Lam opisuje neke znake prekomernog korišćenja interneta u situacijama kada se provodi između pet i deset časova dnevno ispred monitora računara. Korisnici koji provode desetak sati dnevno ispred računara pokazuju znake i simptome depresije ali i potpune zavisnosti od interneta. Oni misle na način na koji radi pretraživač i uživljavaju se u likove iz igara.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan