Tinejdžeri koji provode suviše vremena na internetu imaju jedan ipo put više šansi da se kod njih razvije depresija nego kod korisnika koji koriste web umereno, navodi se u studiji koja je izvedena u Kini. Istraživanje koje je sproveo Lawrence Lam opisuje neke znake prekomernog korišćenja interneta u situacijama kada se provodi između pet i deset časova dnevno ispred monitora računara. Korisnici koji provode desetak sati dnevno ispred računara pokazuju znake i simptome depresije ali i potpune zavisnosti od interneta. Oni misle na način na koji radi pretraživač i uživljavaju se u likove iz igara.