logo
Redakcija

iOS ima 315 miliona aktiviranih uređaja

28.01.2012. @ 20:00   #Novost

Kompanija Apple je kao deo svojih fiskalnih rezultata obelodanila i da je do sada ukupno 315 miliona iOS uređaja aktivirano za 4.5 godine postojanja ove platforme. Ovim je obuhvaćeno i 62 miliona uređaja koji su isporučeni samo u toku jeseni. Uzimajući u obzir ukupne podatke, prodaja iPhone uređaja u toku protekle godine bila je dovoljno jaka da nadmaši prodaju u prethodne četiri godine zajedno. Izvršni direktor kompanije, Tim Cook, navodi da je oko 55 miliona iPad uređaja isporučeno od aprila 2010. godine. Da li će Apple uspeti i u narednom periodu da nastavi sa ovakvim tempom, ostaje da se vidi.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan