Istraživanje koje je nedavno sprovedeno od strane kompanije Meraki bilo je fokusirano na količinu podataka koji se troše od strane različitih tipova uređaja preko Wi-Fi. Ovo istraživanje zapravo je bila komparativna analiza uređaja između prošle i ove godine. Rezultati istraživanja su pokazali da je mobilna platforma značajno uznapredovala u poređenju sa desktop platformama. Prosečna potrošnja Wi-Fi podatka koji su potrošeni prema rečima Meraki od strane Android, iPhone i iPod korisnika iznosila je oko 40MB dok je prosečan iPad korisnik trošio 200MB podataka svakoga meseca.