Godinu dana nakon predstavljanja igračke konzole Wii, kompanija Nintendo nije u mogućnosti da održi korak sa tržišnom potražnjom. Iako neki zli jezici tvrde da Nintendo namerno izaziva nestašicu kao deo marketinškog trika, ipak je verodostojnija informacija da ovaj proizvođač jednostavno ne može da izađe u susret svim zahtevima za Wii konzolom koji su najveći do sada. Direktor marketinškog odeljenja u Nintendo-u, George Harrison, navodi da je stopa proizvodnje Wii sada veća nego što je ikada bila te da se mesečno na tržište isporuči oko 1.8 miliona konzola, što ipak nije dovoljno da zadovolji potražnju.