Pre nekoliko dana pojavile su se informacije da bi kompanija Apple mogla da doda mogućnost štampanja u okviru iPhone 4.0 ili nekog drugog update-a. Beleške koje su vezane za iWork aplikacije za iPad navode da štampanje direktno sa iPad-a trenutno nije moguće ali da bi ova mogućnost mogla da bude kasnije dostupna. Generalno, mogućnost štampanja kod tablet računara predstavlja slabu tačku bilo da su u pitanju Windows, Android ili pak mobilni uređaji kompaktne forme koji rade na OS X operativnom sistemu. Jedan od ključnih problema vezan za nemogućnost štampanja je činjenica da ovakvi uređaji retko imaju USB port.