Apple je i dalje kralj Božića kada je reč o prodaji uređaja ali najnoviji podaci otkrivaju neke intrigantne trendove. Apple iPhone i iPad uređaji su činili preko polovine (tačnije 51%) svih aktiviranih novih uređaja tokom nedelje Božića, dok su Microsofotovi Lumia uređaji zabeležiili pristojan proboj na trće mesto sa 5.8% aktivacija. Samsung je naravno plasiran na drugo mesto sa 18% ukupnog broja aktivacija tokom božićne nedelje, dok su LG i Sony uspeli da se plasiraju među prvih pet sa manje od po 2% udela u aktivacijama novih uređaja. Samsung i Android su na vodećem mestu kada je reč o samim proizvođačima i platformama za celu godinu.