Najnovije istraživanje je pokazalo da korisnici iPhone uređaja plaćaju najviše mesečne račune bez obzira na to koji je provajder usluga u pitanju. Korisnici Android, Windows i BlackBerry uređaja mesečno plaćaju manji račun za upotrebu smart telefona, navodi Consumer Intelligence Research Partners koji je izvršio istraživanje, a razlog za više telefonske račune koje plaćaju korisnici iPhone aparata jeste naplata prenosa podataka i dodatna tarifa za ostvarivanje bežične internet konekcije. Rezultat pokazuje da 59% korisnika iPhone uređaja potroši više od $100 mesečno, dok 10% njih potroši više od $200 mesečno. Samo 6% potroši $50 ili manje.