Japanski korisnici iPhone telefona će dobiti opciju da pirmaju informacije o zemljotresima u okviru naredne verzije Apple iOS operativnog sistema. Ova karakteristika će biti dodata notifikacionom centru uređaja u verziji iOS 5 koja se očekuje da će biti izdata u septembru. Japan ima sofisticirani rani sistem upozorenja koji sakuplja očitavanja sa više od 1000 seizmičkih senzora. Upozorenja o zemljotresu se tipično objavljuju preko radija, televizije i u vidu tekstualnih poruka. Za SMS upozorenje, operateri šalju masovne poruke svim svojim korisnicima u određenoj oblasti koja bi mogla da bude pogođena zemljotresom.