logo
Redakcija

Japan kreira bežično ostrvo

21.05.2007. @ 06:30   #Novost

Japan planira da kreira bežično područje na ostrvu u toku 2008-e godine na kojem će se senzori koristiti za veliki broj zadataka za pomoć stanovništvu. Za pomaganje ovog programa japanska vlada će potpisati sporazum sa proizvođačima elektronike, provajderima telefonskih usluga, proizvođačima automobila i drugim kompanijama. Senzori će pratiti pokrete pešaka pre nego što se oglase upozorenja za lokalne vozače a ovim potezom će se bolnicama omogućiti da daljinskim putem prate zdravstveno stanje stanovnika ove oblasti. Bežična zona će najverovatnije biti konstruisana na Hokaidu ili Okinavi, gde ima manje smetnji od radio talasa.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan