U toku jučerašnjeg dana Njujork je zvanično pokrenuo svoj pilot program da obezbedi besplatnu javnu Wi-Fi mrežu za sve govornice širom grada. Ranije je takođe bilo reči o ovoj inicijativi ali je tek sada došlo do njene realizacije. Za sada je ovim tretmanom obuhvaćeno deset govornica a akcenat je stavljen na Menhetn. Čelnici grada Njujorka odlučili su se za ovakav potez sa željom da modernizuju grad i načine ga privlačnijim poslovnim korisnicima. Zvanična lista svih govornica sa dostupnom WiFi konekcijom može se naći na zvaničnoj prezentaciji grada Njujorka.