logo
Podgorica

Kingston 120GB SSD SATA600 HyperX 3K SH103S3/120G

14.07.2012. @ 13:45   #Komentar #Hard disk #Kingston

Jel ga neko koristi?

24 komentara

Pera
22.09.2012. @ 12:33 #19603670

Ja, odličan je kupi ga. Najbolji odnos cene kvaliteta. Još ako ti racunar podrzava sata600 ima da se iznenadiš kako je brz.

Bojan
28.09.2012. @ 13:22 #1743539e

Imam ga tek nekoliko dana, moj prvi SSD disk. Odusevljen sam brzinom i stabilnoscu, besprekoran u radu, brzo instalira ISO image, startuje igre 3 puta brze od mehanickog, windows dize za par sekundi. Jedina mana mu je na AMD platformama sto su sinteticki testovi slabiji nego na INTEL-ovim, inace u radu mislim da nema razlike (moje misljenje bez prakse). Firmware upgrade na AMD platformi zahteva da se u BIOS-u namesti AHCI mode, da se zakaci na SATA 0 port, a u windows-u 7 da se instalira Microsoft AHCI driver. Posle toga mozete instalirati AMD AHCI Driver, za koji kazu da je bolji. Moja prekopura za ovaj disk, bez glupih sintetickih testiranja brzine. Pozz. +:skoro sve -:rezultati testova

mark
01.11.2012. @ 12:23 #69713974

@Bojan koja ti je ocena u win ?

vlada
19.11.2012. @ 21:39 #8919e9f1

@MARK Ne moj da se oslanjas na ocene u win 7 jer ona ima neki svoj sistem vrednosti, a svako od nas vrednuje stvari na svoj nacin, onako kako nama odgovara. Inace ocena je 7.7 +:brzina, malo se greje, ne cuje se -:vreme ce pokazati ako ih ima

Jaroslav
04.12.2012. @ 02:06 #98001532

@vlada Meni je ovaj SSD zakucao oscjenu na 7.9 dok na Windows 8 pokazuje ocjenu 8.5. Inace je jako stabilan, brz i td... Svi koji ga uzmu nece se pokajati. Jedino sto kaze Bojan rezultati testova mogu da prave problem, ali skinuti Bench32 test i tu tek dolazi do izrazaja i pokazuje pravo lice, pici kao lud! :)

Dušan
10.01.2013. @ 15:59 #ff931c24

Kolika je garancija?

pedja
12.01.2013. @ 00:19 #4ba7e385

Planiram da uzmem ovaj ssd samo sa UpgradeBundleKit HyperX koji treba da se doplati nekih 2000 din bas mi se svidja taj paket e sad da li se isplati uzeti ili dati tih 2000 vise zbog tog CD(mislim softverski da li potreban puno) koji se dobije ili uopste mi ne treba i da je bacanje para 2000 din. +:dodati 2000 din -:ili ne dodati 2000

Bojan
16.01.2013. @ 12:14 #b0ac258a

Ocena u Win 7 je 7.9

Boja
16.01.2013. @ 12:22 #e827e5b1

@pedja, ja sam uzeo bundlekit koji me je kostao malo vise. Jedino sto vredi u tom paketu jeste srafciger poput olovke koji ima tri umetka na magnet i odlicna stvar je ako redovno skidas komponente zbog cega vec. A jos nesto da kazem u vezi ovog ssd-a... kad ostane na 20% free space, pocinje da koci povremeno.

pedja
16.01.2013. @ 21:20 #e85f0f05

Sta mi je bolje uzeti ovaj ssd ili corsair force 3 180gb posto planiram da na ssd stavim dve velike igrice WoW i GW2 plus sistem kad se doda izgleda ce mi biti malo 120gb onda.

sale
24.01.2013. @ 22:25 #7d8580f7

imam ga dva meseca, sve vreme je pun oko 50%, sistemski, mnogo brz, na intelovom kontroleru bez problema postize 550/520 na ATTO i posle 166 pokretanja sistema i redovnog koriscenja. bilo mi je zao sto su ukinuli proizvodnju i prodaju verzije bez 3K (tj 5K) jer sam zeleo da traje duze, ali uz redovno koriscenje SSDlife mi kaze da mu je vek trajanja jos 8,5 godina sto je vise nego dovoljno. cista instalacija win7 je odradila sve sto je potrebno (align) i automatski stavila ahci drivere i ukljucila je trim. svaka preporuka!

Pera Kojot
27.01.2013. @ 13:49 #dc021079

Sve pohvale - za 8-10sec pali sistem komplet ! Programe pokrece brzo kao munja . Sve pohvale!

Cb
06.03.2013. @ 09:42 #b81b26ed

Imam ovaj od 120 i od 90 gb verziju, na gigabyte z77 ploci i sa inel i5 brzine za 90gb su 513 write / 554 read (testirano sa ATTO) za 120 gb sam dobio malo losije 509w / 549 read P.S. sveze instaliran Win7 diskovi popunjeni oko 30% Prosto neverovatni diskovi!

Nikola-032
12.03.2013. @ 01:26 #ced8696b

pre dva/tri dana sam uzeo ovaj SSD, na ploci MSi Z77A-G45 radi perfektno, instalirao Windows 7 i prezadovoljan sam, sve ide glatko. Podigne sistem za 10 sekundi! Moja preporuka. SSD je dokaz koliko HDD moze da unakazi jaku masinu.

Marco
08.04.2013. @ 12:02 #4896f1b7

Win8 s ovim SSD-om se bootuje za 2 sekunde. Povremeno je toliko brz da ne vidim Windows loading screen.

Milos
03.09.2013. @ 23:34 #26555626

Danas ga uzeo u CT-u platio ga 9 999 din :D povezao ga na sata2 jer mi je maticna malo starija MSI 770-c45 ,instalirao sistem na brzaka stvarno osetno brzije radi kom, mogu da zamislim sta radi na sata3,tako da sedeca investicija je meenjam maticnu:D preporuka za ovaj SSD +:odlican

Igor
26.09.2013. @ 20:02 #ed38490c

WIN7 Se bootuje bez biosa za oko 6 sekundi, sa bios-om traje oko 15 sekundi, sto je fascinantan rezultat. Sve pohvale i preporuke. +:Fantastican, vremenom jos brzi kako se OS prilagodjava komponentama

roki
24.10.2013. @ 21:44 #b39e56d3

posedujem: MB Gigabyte 870, CPU AMD 965 3,7 Ghz,8 Gb rama,AMD Gpu 7950 ,Hdd 2Tb i ovaj SSD od 120Gb... postavio sam sve žive parametre kako sam dobio u uputstvu i prebacio u BIOS-u AHCI mod ,pogasio sve nepotrebno i opet prilikom podizanja WIN 7 64 bit sistema ne mogu da prođem ispod 35 sekundi :( U AS SSD benchmarku mi je ona skroz dole cifra negde između 590 i 610 kako kad . Da li je do sistema ili postoji neki drugi problem... nemam pojma :( +:nemam pojma -:možda loš primerak

Zigi
12.11.2013. @ 20:01 #fcb5493b

Veoma sam zadovoljan ovim SSD-om. Instalirao sam svež sistem na njega. OS se diže expresno. Sve radi veoma brzo. Jedino što je disk mali za današnje potrebe. Dok instalirate sistem i sve apdejte napuniće se do pola. Zato je dobar u kombinaciji sa HDD-om bilo koje veličine 3TB najbolje :) +:EXTRA BRZ, vredi svaki uloženi dinar, 10+ -:jedino kapacitet diska, bilo bi lepo da ima 500GB

Milos
14.01.2014. @ 13:55 #d6457474

da li je ovaj ssd brzi i bolji od samsung 840 evo posto su slicni u ceni?

newbie
28.03.2014. @ 06:48 #fb2c9124

kod mene dok je radio u desktop konfiguraciji koja ima sataIII podizao sistem do desktopa za 15-17 sekundi, kasnije sam ga prebacio u laptop koji ima sataII i podize ga ispod 10 sekundi sa svim instaliranim drajverima i programima. Iako je po raznim testovima duplo brzi na desktopu i generalno se oseca veca brzina u radu, laptop se dize brze. Moja pretpostavka je da dekstop ima krupnije drajvere, a i desktop mi je AMD chipset a laptop Intel +:odlican

KUDRO
03.11.2014. @ 11:48 #3f0a0b9c

Imam ga preko 2 godine i nikad nije kašljucnuo. Nikada više HDD za sistem. Redovno je napunjen do 90%.

Dusan
31.03.2015. @ 15:20 #e3de8395

Radi li ovo cudo na Win 8.1 pro ??

king
06.04.2015. @ 17:51 #f0953f94

Radi na svakom mogucem OS i dobar je

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan