logo
EVGA-011

Kingston 120GB SSD SATA600 HyperX SH100S3/120G

03.09.2011. @ 10:44   #Komentar #Hard disk #Kingston

Mogao bi da preporucim ladno ovaj disk iako ga nemam. Posto mene moj Kingston V+ dobro sluzi. Cak u AHCI modu mu skace Windows Index na 7.1 sa 7.0 koliko je u IDE modu. Ja moj ne bi prodao sada a ostavicu ga i za sledeci komp iako cu uzeti Corsair SSD. Dobri su ovi Kingstoni ipak.

24 komentara

MilosP
05.10.2011. @ 18:08 #948bb335

kratko i jasno, medju top 3 ssd-a u svetu trenutno, brz kao oko, idealan sistemski drajv/photoshop particija... greota kaciti ga na sata2 ploce... +:Munja, world top 3 SSD , cak mu i cena kod nas ista kao i napolju -:trazio dlaku u jajetu al' ne nadjoh

Comy
13.12.2011. @ 04:13 #9fd3d105

Da li dolazi sa 3.5 inca delovima za montazu?

Milos
20.12.2011. @ 00:51 #3e48af34

Ovaj model ne dolazi sa dodatnom opremom, znaci samo SSD je u pakovanju, a ukoliko ti je potreban "full package", treba ti model ciji se ser. broj zavrsava sa S3B (gde je B=bundle)! +:za Comy-a

Dzoni
27.12.2011. @ 00:21 #dc4cecff

Sta mislite kako bi se slagao sa ASUS Sabertooth 990fx plocom da li bi dolazilo do BSOD ili bi bez problema radio? +:sve sto vam je potrebno od SSD-a na maksimalnom nivou

MilosP
07.01.2012. @ 16:04 #42e5093a

Slagace se sa svakom plocom, narocito na sata3 prikljucku. Proveri samo da li ti je fabricki instaliran najnoviji firmware, ako nije skini sa njihovog sajta, flesuj ga i nikad neces imati BSOD. Vrhunska stvar!

mk
15.01.2012. @ 18:18 #abf56279

da li ima neko da bi mi prodao Kingston USB enclosure, koji dolazi u paketu sa ovim Hard diskom, ukoliko ima neko, neka mi se javi na ::: htcmozartmirko@live.com :::

ACA
14.02.2012. @ 02:51 #381bf140

Ljudi meni ovaj uredjaj ima oko 495mb/s read... a write 130-140 .. jel nesto nisam dobro namestio?:( (bios AHCI -ON)

MilosP
14.02.2012. @ 18:34 #a5b0f0d4

Da li si nakacio SSD na sata2 ili sata3 port? Koje drajvere si stavio? Mora barem duplo od toga write!

Zarko
05.03.2012. @ 09:19 #b3c59494

Ljudi zna li neko da mi kaze koji SSD je bolji i brzi u radu ovaj ili Crucial M4 128GB SATA3? Molim za sto hitniji odgovor....

Mikac
05.03.2012. @ 22:11 #97eb38e2

@Zarko...HyperX bi svakako trebao biti brzi jer koristi SandForce kontroler, ali taj isti kontroler voli kombinaciju Sandy Bridge CPU+Intel disk kontroler+Intel drajveri da bi dao max preformans. Ukoliko neko (ACA??) na ploci ima npr Marvel kontroler i koristi msahci umesto iastor mogao bi dobiti bitno slabije rezultate od standarnih...Bitno je pre kupovine sto bolje se informisati da ne zazalite za novcima koje ste ostavili.... +:HyperX -:Crucial M4

Zarko
08.03.2012. @ 20:52 #f182e0a2

@Mikac kako bi radio na JMicron kontroleru koji se nalazi na Asus Sabertooth 990fx ploci za AM3+?

Naum
13.03.2012. @ 11:32 #42ab81b8

Kako bi legao ovaj SSD na Toshibu Qosmio X775? Pozz

IMC
06.04.2012. @ 19:55 #acce6157

3 nedelje savršen i sad svakih 5 min BSOD :(

Milos
08.04.2012. @ 15:20 #9ed6d769

Verovatno te zeza neka druga komponenta...memorija mozda...

Mikac
21.04.2012. @ 16:42 #55e49ba2

Kupljeni na web kredit, fw odmah podignut na 501 i u RAID0 rezimu postigao 1000R/950W MB/s....evo ceo dan ne mogu da se odvojim od te lepote...@Zarko kako god okrenes SandForce SSD-ovi ce bolje rezultate imamti na Intel platformama, a tvoj JMicron ionako ne podrzava SATAIII (6 Gbps) pa bi max dobijao 280R/270W MB/s sto bi bila grehota jedna, ipak ovaj SSD kosta 20K dinara.... +:2xHyperX RAID0 -:nista, za sada

srdjan
19.05.2012. @ 19:40 #07f1d6b2

Pozz imam imac novembar 2011 i5 8gb rama nasao sam na netu set koji bi mi omogucio da ubacim jos jedan hard naravno ubacio bih ovaj,dali neko zna dali bi mi ovaj odgovarao?

dacarica
18.02.2013. @ 15:42 #6f56bd82

Imam ga oko 3 meseca kao sistemski, win 7 pokazuje 7.9 score windows se boota za 10 sekundi (15 sa biosom), spojen na sata 3. Instalacije samo lete.... -:NISTA ZA SADA

MILAN
17.04.2013. @ 22:30 #477245b8

Da li je neko testirao ovaj SSD na Asus Sabertooth 990FX ploci:? Kakve su performanse, ima li problema kada se poveze?? Ko zna neka odg hocu da ga kupim a ne bi da bacim kes!!! -:Asus Sabertooth 990FX

Срђан Јовановић
01.05.2013. @ 21:46 #80e00d6f

@Милан Имам тај диск на Гигатајтовој 990FX плочи, значи исти чипсет и сличан квалитет израде. Ради фантастично. И стари Виндовс који сам клонирао није правио проблеме, али са новим диском је просто полетео.

Beni
02.09.2013. @ 02:39 #cdd4f9fb

Kako brat tebi ocena sa njim 7.9 .. meni je 7.3 ? -:nije mi ocena sa njim 7.9

dacarica
06.09.2013. @ 12:21 #01bd995f

Ploca mi je ASUS P8Z77-V LE Plus/i5-3570K/KINGSTON 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 HyperX Grey

Mrki
28.11.2013. @ 02:57 #b3e15be2

@Mikac koji ssd da uparim sa fx 8320 da li ima veze sto je ovaj SandForce

Mikac
01.01.2014. @ 23:00 #3c39d0ad

@Mrki trenutno na trzistu ne postoji nista bolje od 840 pro I on ide na sve procesore. Obavezno instalirati Samsung Magician I ukljuciti Rapid mode +:Samsung 840 Pro

Velja
16.02.2014. @ 01:18 #87d7d2dd

@beni Nije ti u AHCI modu +:Mnogo je dobar -:Nisam nasao nista za sada imam ga 2+god

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan