logo
Simke

Kingston 2GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3/2G

15.06.2010. @ 23:09   #Komentar #RAM memorija #Kingston

Imam ovu memoriju vec pola meseca i odlicno se pokazala.Na auto latencijama pri 1600Mhz latencije su malo opustenije - 11T ali bez problema mogu da se stave na 9T kada se izabere manual.Takodje kada se stavi memorija bios je automatski postavlja na 1066 Mhz,treba dici mnozilac i povecati je na 1600Mhz. +:Dobra memorija, 5 godine garancija , Hladnjak na modulu

13 komentara

markodjorem
24.09.2010. @ 14:56 #61493148

uz dobro hlađenje npr. zalman vent. ide lagano na 2000MHz -:nema mane

bane
13.10.2010. @ 00:26 #e67db220

da li ova memorija moze da radi na 1333mhz i kako bi to izgledalo? posto mi na maticnu mogu samo 1024 i1333 mhz.. hvala +:pitanje -:molim za odgovor

Nikolas
20.10.2010. @ 14:06 #2dd83e77

@bane ja se ne bi kockao :)

admin
26.10.2010. @ 23:36 #aebb0f5b

Radi na 1333MHz.

admin
07.11.2010. @ 23:34 #af483010

Na M4A785TD-V EVO radi stabilno na 1760MHz (9-9-9-27) 1.65v. Po default-u radi na 1333MHz ali treba manuelno podesiti u BIOS-u na 800MHz da bi radila na brzini od 1600MHz. +:Cena, performanse

MikiMix
22.11.2010. @ 21:26 #b2feda98

SINGLE-CHANNEL MEMORY KITS "X" suffix designates XMP ready for Intel Core i7 9xx and Core i7 8xxx series processors and systems Ne radi kao dual-channel! Memorija za i7 procesore! Sa i5 procesorom rade na 1333 mhz i ne podržavaju XMP(extreme memory profile)

Marijana
02.01.2011. @ 11:38 #f1958693

Hmm.. i meni po defoltu radi na 1333 , ali da li je pametno staviti mnozilac x8 ?!! Tj. zar to nije Overklokovanje ? i da li to moze da sprzi - pokvari memoriju ? :/// Hvala :) PS. i jako je glupavo da uzmesh memoriju na 1600Mhz , a ona radi na 1333 ! :///

Gordana
24.01.2011. @ 23:42 #2f5c357e

Na svakoj ploci tako poznaje mem,cak i da uzmes od 4ghz mem bios je po defoltu stavlja na takt 1333. Cim u specifikaciji pise 1600mhz,nebi trebalo da imas proalem sa x8 mnoziocem.

Cira
12.02.2011. @ 23:53 #7a63ca52

Koja je razlika u kingston hiperx 1600mhz memorijama sem u ceni?

Alex
18.03.2011. @ 18:06 #395b3fe1

Imam 3x2GB DDR3 Kingston 1600MHz KHX1600C9D3K3/6GX CL9...Da li bi ova memorija mogla da se doda kako bih imao 8GB i kakva bi bila razlika (ako bi uopste i postojala)? +:pitanje

kvazar
09.03.2014. @ 04:22 #f0ff3caa

Memoriju od 1600MHz je uvek preporucivo postaviti na ploci sa 1333 zbog stabilnosti a zategnuti latenciju te tako dobiti na brzini tako da to nije glupo gospodjice Marijana . To pravilo se koristi na primer kod zvucnika koji su cak i do 40% jaci od pojacala zbog cistog zvuka bez pojave izoblicenja ...razumete

Danilo
22.08.2014. @ 22:26 #b18ed451

Ljudi koja je razlika izmedju ovoga rama i KINGSTON 4GB 1866MHz DDR3 HX318C10FR/4 Ja samo vidim da je ovaj skuplji 3-4 puta a samo 2 gb vise o.O

Nikola
11.02.2015. @ 00:07 #e6b4677f

Da li bi bilo nekih problema ako bih ovu memoriju upario sa 2GB 1600MHz DDR3 HyperX KHX1600C9AD3B1/2G?? Ovu drugu vec imam i upario bih je sa ovom, cena im je 10e razlika ali po specifikaciji su veoma slicne koliko vidim. Hvala unapred! :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan