logo
Dimi

Kingston 2GB 800MHz DDR2 KVR800D2N6/2G

23.01.2009. @ 15:34   #Komentar #RAM memorija #Kingston

Imam 2 GB RAMA Kingstonova od po 1 GB svaki. Planiram da dodam u jos 1 slot jos 2 GB. Ali moje prethodne memorije su radile na 667 a ova radi na 800. Da li ce to smetati? i ako neko zna moze li da napise ovde kako se ova pokazala u praksi. Danas su RAM memorijama dosta pale cene a ne bih da kupim neku losu...

22 komentara

MarCo
29.06.2009. @ 19:14 #e463131b

Upravo sam stavio 2 ova modula.Za sada rade dobro na 32 bitnom XP sp3.Odlucio sam se na ovo,iako winXP prepoznaje samo 3,3gb rama i samo toliko moze da povuce i koristi.To ce mi koristiti kada predjem na win 7,tako da se kupovina isplati kao investicija u buducnost.Sto se kvaliteta samih modula tice,pisacu o tome naknadno,obzirom da nikada do sada nisam koristio kingstone.Na prvi pogled sve radi besprekorno,upareni su i rade u dualu bez ikakvog stucanja.

gorankx
07.11.2009. @ 21:07 #059d81f1

sa kingstonom nemozes pogresiti. ja bas razmisljam da uzmem ovu ili slicnu 2GB rama jer mi w7 x64 jede ko lud memoriju

Filip
13.01.2010. @ 17:40 #46c3a936

ako kupis memoriju od 800 mhz i stavis je da radi sa dva modula na 667,i ona ce raditi na 667....a i da uzmes 2 modula na 800mhz moze da se desi da ce raditi na 667 ako imaju razlichite latencije.Npr ako jedan modul na 800 mhz ima setovanja latencije 6-6-6-18 a drugi 5-5-5-15. tako da treba gledati specifikacije.Ja sam uzeo chini mi se ovaj jedan modul od 2 giga i jos jedan kingstonov od 1g. Oba su deklarisana na 800mhz ali su oba radila na 667 upravo zbog latencije....Na kraju sam reshio to u biosu.ruchno im podesio latencije i brzinu...

everton
10.03.2010. @ 23:23 #98fd31e7

imam isti ovakav model ali od 1Gb,planiram da kupim ovaj od 2Gb, hoce li ta kombinacija raditi u dual chanel-u sa obzirom da su moduli razlicitog kapaciteta

laki
21.05.2010. @ 00:43 #67ba5817

Nece napravio sam tu kombinaciju :( i obara brzinu manje memorije znaci ove od 1gb.Mora da budu iste da bi iskoristio prednost tehnologije. +:everton

baki
25.07.2010. @ 12:54 #56878632

Dual channel ne moze sa 1gb i 2gb bar u ovoj verziji, ali sto se tice frekfrencije rucno u biosu podesite.... vec je dole objasnjeno... latenciju i memory clock i sve ostalo sto moze.....

mare
22.08.2010. @ 11:06 #35a23cb6

kod mene 2gb i 1 gb rade u dual channelu bez ikakvih problema,tako da nemoj da lupetas gluposti i obmanjujes narod....

zule
11.11.2010. @ 09:27 #78564a57

Ovako.. juce sam je kupio,upario sam je sa kingston od 1gb 667 podesio u biosu da obe rade na 800 mhz i za sada sve sljaka kao ludo... tako da ova konstatacija od pre dva posta pada u vodu.... +:radi u dual chanal

Filip
16.05.2011. @ 03:08 #fdb82240

Imam 3/4 slota popunjena sa po 1 gb ddr2 800 kvrd2n5 i naravno CAS je 5...zanima me da li će se smanjiit performanse tih modula, tipa problemi u dual chanell modu ili pak neko misteriozno smanjenje brzine, ako ubacim ovaj modul od 2gb sa CAS kašnjenjem od 6

james
01.08.2011. @ 23:02 #aa8a630d

Imam ovakve dve,stim što je jedna 1gb a druga 2gb i to radi normalno vidim da je neko dole napisao da to ne može.Sad hoću da zamenim ovu od 1gb sa ovom od 2gb tako da ima ukupno 4gb.

james
01.08.2011. @ 23:27 #bec74e40

Imam ovakve dve,stim što je jedna 1gb a druga 2gb i to radi normalno vidim da je neko dole napisao da to ne može.Sad hoću da zamenim ovu od 1gb sa ovom od 2gb tako da ima ukupno 4gb.

Pro
19.12.2011. @ 22:19 #d2ce77e1

ja se razmisljam da kupim ovaj.. Imam vec 1 gb posto imam samo 1 gb ram memorije jedva dise komp.. moram uzeti jos 2 gb.. tkd cu uzeti

MONKEYMAN888
31.01.2012. @ 22:42 #df502d60

Qpio sam ovaj ram i veoma sam zadovoljan, mnogo mi se svidza, minecraft radi sada kao lud i nista mi vise ne baguje.Preporucujem svima da qpe ovaj ram ako zele da im minecraft radi kako treba!!! upadajte ljudi na server 188.2.21.127 !!! :D +:Minecraft sada ne bagujeee...UOPSTE!...ali uopste!!!

Vladex81
15.02.2012. @ 00:38 #3b384d79

Ranije sam imao jednu od 512 MB na 800Mhz i jednu od 1GB na 667Mhz i mogu vam reci da su u paru radile bez ikakvih problema skoro dve godine,sada imam 2x2GB na 800Mhz u istom kompu i odusevljen sam ovom memorijom.Moja preporuka svima ko jos nije presao na DDR3. +:Memorija je extra

Ja
16.02.2012. @ 08:16 #c80a78bf

Izvinite jer moze da radi na maticnoj ploci 761MX Series (H15235) I Kolika je cena?

mire
09.03.2012. @ 02:24 #ff81aed4

ko se razume dobro u RAM i maticne ploce neka mi odg - Immam maticnu plocu Asus P5kpl-am-in/roem/si - i pise ddr2 memorija podrzava 800 megaherza - a magistrala kao 1066 1333 megaherza - pa me zanima - koja je najbolja tj Najbrza memorija koju mogu ugraditi u toj maticnoj ploci - molim odgovor profesionalaca ( e .. i da pise maximum 4gb da podrzava,, )) e i da li moze kingstonova ddr3 memorija ? posto imam kingston ddr2 400 mhz ?

Filip
16.03.2012. @ 13:41 #0da34dd1

@mire 2 x DIMM, Max. 4 GB, DDR2 1066(O.C.)/800/667 Non-ECC (Asus P5PL -AM) DDR3 memoriju ti ne podržava, samo možeš da overklokuješ module od 800Mhz na 1066 mada to ćeš jedva osetiti na PC-ju. Znači DDR2 moduli na 800Mhz kao što je ovaj.

pitanje
22.05.2012. @ 20:20 #024b0c59

Kupio danas dva stapa ove memorije i moje pitanje je: Da li staviti neki hladnjak za ram npr coolermaster crc bakar, posto imam u planu neki mali oc na 1066? Drugo pitanjce je da li ce uopste moci da se stavi takav neki hladnjak jer bar ove moje memorije nisu kao na slici nego su one manje (citaj upola nize) od ovih i imaju cipove samo na jednoj strani. E da, hoce li to uticati na garanciju? Hvala svima unapred :)

Nena
13.12.2012. @ 22:54 #4296a9f2

Ja imam 256mb RAM memorije. Je li mogu da koristim ovu karticu ili postoji odredjeni tip za odredjenu vrstu ploce?

alex
20.01.2013. @ 23:56 #526ee6bc

jel moze KINGSTON 2GB 800MHz DDR2 KVR800D2N6/2G na ovu maticnu plocu ASUS A7V8X-MX SE

Igor
28.02.2013. @ 11:17 #3d0a94d6

@Nena. Za ram memoriju imate razlicite slotove to jest DDR1 DDR2 i DDR3 ... Trebalo bi da se posavetujete sa kompjuterskim tehnicarom o tome.On ce vam verovatno reci koju karticu da kupite.Takodje ako nemate dosta jako napajanje necete moci da koristite vise komponenata.Takodje nece te moci ako vam je sistem 32 bitni mocicete da koristite samo 4 gigabajta rama.

misa
13.10.2013. @ 19:20 #a6d1d261

dali mogu ram memorije od1000 mhz da rade na ploci koja podrzava na 800mhz

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan