logo
Milos

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G

21.11.2011. @ 20:29   #Komentar #RAM memorija #Kingston

Modul ima lepi plavi hladnjak ali ruznjikavu deklaraciju. Garancija je 3 god iako sam bio ubedjen da na Kingston module ide od 5god do tzv "lifetime". To je izgleda u vezi sa raspolozenjem uvoznika. -:Uvoz iz hrvatske

30 komentara

Milos
21.11.2011. @ 20:48 #a0093778

Modul ima lepi plavi hladnjak ali ruznjikavu deklaraciju. Garancija je 3 god iako sam bio ubedjen da na Kingston module ide od 5god do tzv "lifetime". To je izgleda u vezi sa raspolozenjem uvoznika. -:Uvoz iz hrvatske

anonimus
24.11.2011. @ 04:33 #217b1161

Apsolutno je nebitno preko koje drzave je stigla roba kad je poslata sa istog mesta [nije sigurno proizvedena u hrvatskoj :D]. Garancija zavisi od odluke prodavca, odnosno uvoznika posto sve Kingston memorije imaju fabricku "dozivotnu" garanciju [u svakom pakovanju lepo pise "lifetime warranty"]. Sam si se zeznuo, kupio si na pogresnom mestu, ne obracajuci paznju na ono bitno [slobodno proveri ovo na sajtovima drugih prodavnica!]. U svakom slucaju, ne moras da brines. Kingston je veoma pouzdan proizvodjac pa nema sumnje da ce raditi i preko 10 god. +:Odlican modul za male pare.

F
28.11.2011. @ 11:58 #e576fe8c

Milosu se ne svidja uvoz iz Hrvatske sto je sasvim u redu i slazem se s njim. Memorija je dobra i radi svoj posao. Doduse nije bas overklokabilna, kod mene izvlaci samo 1730MHz na def. naponu... :/ +:OK za tu cenu -:uvoz iz Cro, ne bas dobra za OC

anonimus
02.12.2011. @ 18:09 #913c4bda

1730MHz je sasvim ok a za malo veci OC se kupuje Genesis model [KHX1600C9D3/4G] a ne stedi se tih 200-500 dinara razlike u ceni. Ponovo ponavljam: zemlja porekla/proizvodnje je ista [lepo pise "ASSEMBLED IN CHINA" na svakom pakovanju], a zemlja uvoza apsolutno nebitna! Ne razumem zasto Vam to smeta, isto bi bilo i da je Bugarska npr. Na mojoj pise da je zemlja uvoza Velika Britanija pa nista, i ona je proizvedena u Kini. -:Ne razumem Vas...

ivcha
26.02.2012. @ 04:41 #6253722c

...i tako ja citajuci vase komentare, krenem da preturam po stanu u pola noci trazeci kutije od memorije da vidim sta pise :D pazi kad i ove uvoz iz hrvatske, i radjene u kini (gle cuda)... @anonimus: -sta se bre ljudi tripujete sa klokovanjem i ostalim glupostima; kad i na default-u ujeda kolko je brza. dve ovakve, preporuka za sve gejmere! +:extra memorija

sasha
15.05.2012. @ 02:06 #17f1f299

braco mila podrazumeva se da je svaka iz uvoza i to samo iz jednog....china. e sad to koliko ce ti trajati zavisi od toga koliko je forsiras (dizes voltazu, klokujes i to), a ako radi po default-u trajace dozivotno.....valjda vidis da mocno izgleda a samim tim na nju je stavljen akcenat i mnogo paznje....seti se samo ranijih radova i izgleda koji i danas sljkakaju!! +:uvoz je svima isti

Giran
18.10.2012. @ 11:14 #ddf2a00d

Mocna memorija za sve! Meni ne smeta odakle je uzvoz, vazno je da sljaka sve kako treba. Ja imam 2x4 i rade na OC 1866 sto je za mene dosta. U svakom slucaju ko ih uzme nece se pokajati. :)

Nemanja
24.12.2012. @ 02:14 #6e987a35

Da li bi ovo radilo na AMD konfiguraciji?

Vlad
26.12.2012. @ 17:51 #aaf5f9f6

Nije mi bas jasno sto ocete da klokujete ovu meoriju ako nemate neku ultra budz masinu (da napomenem da imam konfiguraciju sa 2500k procesorom) i ne moze da ide dalje od 1600 cim ima dve. A sa druge strane ako imate nesto jace od moje konfiguracije zasto za ime boga niste uzeli nesto sto radi kao stock na 2000mhz? +:Odlicna -:wtf za te pare?

ssingidunum
26.12.2012. @ 22:04 #060cbc0d

meni ova memorija po defaultu ne radi na 1600 vec je ploca Asus M5A97 spusti na 1333. kada u biosu prebacim sa AUTO na 1600, sistem losije radi,stuca.. je li imao neko slicnih problema i zna li kako resiti problem?

Sale
15.01.2013. @ 18:31 #418018b1

Ne znam kako je kod AMD. Negde sam pocitao, kada je intel u pitanju, za memoriju na 1600, procesor mora biti u 22 nm tehnologiji. +:@ssingidunum

Drago
16.01.2013. @ 14:52 #83ffb0dd

Imam 2x2GB DDR3 1600MHz, Mushkin Blackline... je li bolje da sad uzmem ovu jednu plocicu od 4 GB ili 2x2 GB? Ploca je Gigabyte 890xa-ud3, dual-channel. +:pitanje

dzonybg2013
15.03.2013. @ 19:27 #491d1600

Bolje 2x2gb jer gubis dual channel :) pozdrav radi na amd konfiguraciju i na intel...

latencije1866
16.03.2013. @ 20:07 #d095557f

jel moze za 1600 na 1866 koje latencije da stavim?

1866memorija
29.03.2013. @ 03:25 #3860ab95

Giran koje si latency stavio i ostala podesavanja jer mozes da napises da bi i meni radilo na 1866 posto imam isto ko ti 2x4 ovakve iste meni je ocena 7.3 ocena u windows 7 x64 sp1

Giran
30.03.2013. @ 02:24 #7bd8762c

Drustvo, nisam bio tu. :D Meni je ocjena na Windows 7 x64 7.9. A sto se tice kloka ko hoce na 1866 latency 9-10-9-24 (1T) i 110 NS. Ostalo pusti po defaultu. :) I da ne zaboravim Bank Cicle Time stavi na 27. Eto toliko od mene. :) +: Apsolutno sve! -:Apsolutno nista!

Giran
30.03.2013. @ 02:29 #a564e7aa

Zaboravih da dodam obavezno dizanje voltaze na 1.65. +:Apsolutno sve! -:Apsolutno nista!

nikolajovanovic
31.03.2013. @ 16:32 #3080458e

Giran kad postavim ovo sto si napisao meni na kompu black screen verovatno posto je amd u pitanju a tebi je intel...i kad stavim sve bez 110ns radi ali samo 4gb na 1866mhz a ostali 4gb ko da su iskljucena...moja tacna oznaka preko cpu-za je KHX1600C9D3/4GX

nikolajovanovic
31.03.2013. @ 16:35 #18b0d673

a na kutiji mi pise HyperX KHX1600C9D3/4G

Giran
31.03.2013. @ 23:37 #67239713

I kod mene je AMD FX-8350. Napisi mi koji ti je procesor i maticna obavezno, da vidim pa ti javljam. +:Apsolutno sve! -:Apsolutno nista!

Giran
31.03.2013. @ 23:39 #de35a0bf

@nikolajovanovic To nije onda ista memorija i ne mogu ti pomoci... +:Apsolutno sve! -:Apsolutno nista!

Kokakola
11.04.2013. @ 20:05 #16a287d1

Memorija nije loša s obzirom koliko košta. Za 933Mhz 9-10-9-27, ukoliko je samo dva modula ili manje 1T. Mada nema svrhe overklokovati memotiju i ne znam da li postoji neko pametan ko overklokuje tako osetljiv sistemski deo..., ali eto, zo su "zajminzi" za "stabilan" tad. +:solidna

Aleksandar
11.06.2013. @ 16:43 #4c1cdd0f

@ssingidunum: Ili ti ploča ne podržava brže, ili procesor (da, i do njega zavisi). Trećeg nema.

dennnic
04.08.2013. @ 10:56 #f22796a5

Imam single channel maticnu i planiram da nabacim 32bit win sedmicu, koja nece prepoznati sva 4gb memorije. Da li je bolje da uzmem jednu plocicu od 4gb ili dve, jednu od 2gb i jednu od 1gb ?

Arhein89
29.08.2013. @ 18:13 #1bf02ba8

@dennic uzmi lepo 4gb i instaliraj Win 64 poz

Milos
02.10.2013. @ 12:57 #64df99f9

kod mene nece preko 1333MHZ ploca asrock p45de3 ddr3 do 1600MHZ koje su latencije za 1600 ako moze pomoc hvala

Petar
17.03.2014. @ 15:35 #9b5acf04

Ne mora svaka da bude uvezena iz Kine, kupio sam je pre dva dana (2X4Gb) i proizvedena je na Tajvanu.

Ermin
04.05.2014. @ 21:01 #a050c459

Imam ovu memoriju, ali mi CPU-z pokazuje da radi na 800 Mhz. Kako moze to da se nasteluje, u biosu sam stavio na DDR3-1600mhz,. Maticna je MSI 970a-g46 sa FX-6300 procesorom??

@Ermin
12.06.2014. @ 12:13 #970f9537

Nema da brigas i radi ti na 1600mhz...vrednost iz CPU-Z mnozis sa x2...

BBR
06.10.2014. @ 16:17 #76329059

Dve godine radi bez greske +:Izgled,hladnjak,cena,performanse

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan