logo
Rade Garda

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX Black Edition

29.01.2010. @ 13:35   #Komentar #RAM memorija #Kingston

moja preporuka

8 komentara

nenad
14.02.2010. @ 20:38 #cdc8df31

na osnovu cega je preporucujes ? jel si imao neka iskustva sa njom?

mzx1976
04.04.2010. @ 12:45 #f2f13457

Memorija je dobra.Preporučuje se za nove AMD platforme i Phenom procesore.Mada i na drugim platformama treba da radi.Ali prvo proveri ti na Kingstonovom sajtu koje su matične ploče podržane,jer tu Kingston zna da pravi problem.Znači dobro usklađene komponente i sve radi glatko

azarus
06.08.2010. @ 12:39 #03ac1487

Ova memorija je potpuno ista kao i standardni KHX CL9 1600,jedino sto ima crni hladnjak.Daje potpuno iste rezultate i ima istu brzinu.Cak ako ste primetili ima i istu.Slazem se sa komentarom mzx_a,radi neverovatno dobro na novim AMD platformama u mom slucaju ASUS Crossheir IV Formula i Phenom II 965 +:samo zato sto je crno hladnjak -:nista novo

gojko
13.08.2010. @ 22:43 #dbda9b84

ima razlike kada kloknem proc latencije ostaju 9 dok isti taj klok sa drugim ram memorijama ispadne latencija 11

Petar
01.12.2010. @ 18:35 #f155c63f

da li bi ova memorija radila na ploci asus m4a88td-v-evo/usb3???? +:pitanje

Ljuba
11.12.2010. @ 08:08 #d6994adf

Pre dve i po godine memorija DDR3 tretirana je kao "čudo", danas je jeftinija od DDR2, a njoj je cena pala 3-4 puta. DDR2 je poskupwla? Nešto tu nije jasno. Ili kupci koji kupuju sve što je "novo" ne pitaju za cenu. Grafičke kartemsa memorijom DDR3 skuplje su od memorije DDR5, ili su tu negde. Sve ove promene koje odnose ljudima novac samo su šminkanje, ništa revolucionarni nije pronađeno u poslednjih pet godina. Jak P4 radi gotovo isto kao oni CPU sa više jezgara (i to je bio trik), a šta to i7 koji košta više od hiljadu evra nudi u odnosu na, recimo, E-8600, imajući na umu sedam puta veću cenu? Od ove memorije skuplja je za 7 evra 2x2Gb 800MHz. Sve rečeno. "Vrh, moja preporuka." Kako znaš da je vrh? Ja kažem da je vrh DDR2 1066 MHz. I skuplja je od ovog "vrha". Neka nekokaže ko je stručan šta je donela memorija DDR3 i zašto je danas toliko jeftina? Šta je grafika sa DDR5 donela revolucionarno? Ništa. Sve jače grafičke sa DDR2 i DDR3 rade isto. Gotovo isto.Neko je ovde napisao da je velika prdnost kad je napajanje dole ali nije rekao koja je to prdnost. Najbolja kućišta imaju napajanje dole, piše. Nikad nije video najbolji Zalman, a on ima napajanje gore. Kao i svaki Čiftek. Ovde se piše, a hartija sve trpi.

Roxi
11.12.2010. @ 08:16 #84766d20

Ko preporučuje ovu memoriju za nove AMD platforme? Što nisi napisao. Naprotiv, Intel se odlično slaže sa Kongstonom, što ne znači da se ne slaže sa AMD. Sve je to, gospodo, urađeno tako da se sve slaže sa svim, jer bi inače nastala velika zbrka. Zašto se jedna memorija ne bi slagala sa nekim CPU ili čipsetom. Da li iko može da pomisli kako u Kongstonu ili Transcendu prave memorije samo za jednu vrstu ploča? Koliko bi to poskupelo proizvodnju? Ova vrsta tehnologije maksimalno je usklađena i univerzalna. Nije tačno ni to da memorija mora biti od istog fabrikanta. Zna se šta se ne može mešati!

Marko
05.02.2011. @ 16:37 #81733ea9

Da li neko zna ucemu je razlika izmedju Kingstona 1600MHz DDR3 HyperX Black Edition sa oznakom KHX 1600 C9AD3/2G i iste te memorije samo sa oznakom KHX 1600 C9D3/2G Posto je razlika u ceni oko 2,000, mislim druga je skuplja!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan