logo
mare

Kingston 8GB (2x4GB) 667MHz DDR2 KTD-WS667/8G

01.12.2012. @ 19:54   #Komentar #RAM memorija #Kingston

Jel moze neko da objasni cenu ove komponente koja je tolika da ceo jedan racunar moze da se sastavi i da bude kvalitetniji i bolji od ove ram memorije!?? Bavim se racunarima preko 15 godina i dalje mi neke stvari ne idu u glavu, u vecini slucajeva finansijske prirode.

4 komentara

Cika Velja
02.12.2012. @ 00:19 #8aff9aee

Pa s obzirom da se bavis racunarima vec 15 godina, trebalo bi da znas razlog ovakve cene. DDR2 je zastarela memorija i redje se nalazi od savremene DDR3 memorije, a moduli od 4 GB, tj. 2 x 4 GB se ne srecu cesto, kao kod DDR3 memorije.

mare
03.12.2012. @ 18:23 #4fb02b9f

Upravo iz tog razloga, zasto bi iko pri zdravoj pameti davao ovoliki novac za zastarelu tehnologiju?!!? Iz prostog razloga sto ne postoji svera primene ovih DDR2 modula ni u desktop a ni u server varijanti da su bolje resenje od danasnje DDR3! Nije IT industrija automobilska, pa da stari modeli drze cenu jer su i dalje kvalitetni, vec je takva da trazi svakodnevno unapredjenje, a DDR3 je odavno potvrdila da je itekako bolja.

Dejan
13.03.2013. @ 15:27 #f9330e70

Jeste da DDR2 ne moze da se nadje lako, pogotovo 8GB. Ali, poenta je da za te pare covek (normalan) bi mogao da kupi plocu + procesor za po oko 100e + 8GB rama DDR3 za oko 50e i evo novi racunar. Ukoliko ovo nije greska, onda je ovo zamka za maloumne ljude sa previse para. +:@Cika Velja -:Nisi shvatio

Ja
08.05.2013. @ 11:58 #f0221507

Ovo će biti da je FB memorija. Ova memorija se koristi na malo starijim serverima. Recimo da imaš server star 5 godina i da je došlo vreme da se memorija sa postojećih 8GB proširi za još recimo 8GB, a tvoja ploča podržava DDR2 667MHz FB-DIM ili Fully Buffered memory. AKo sad nešto nije jasno, slobodno pitajte...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan