logo
Salex

Kingston 8GB (4x2GB) 800MHz DDR2 HyperX KHX6400D2LLK4/8G

24.08.2009. @ 22:54   #Komentar #RAM memorija #Kingston

Ova memorija na nekim plocama po difoltu radi na 667Mhz,tako da vam programi poput cpu-z javljaju da nije 6400 nego manje.Razlog ovome je da sam cip po difoltu radi na 1.8volti ili neke ploce oce same da" prebace", sto znaci i manja frekvencija.Da bi dobili brzinu od 800Mhz treba u biosu uneti manualno takt kao i podici voltazu na 2.0 ili 2.1v +:hladnjak -:ne toliko brza

1 komentar

Dule
19.09.2013. @ 13:37 #17530b3d

imam ovu memoriju al mi na cpu-z pokazuje da radi na 400Mhz,zatim odem u bios i namjestim frekvenciju na 800Mhz i povecam viltazu na 2.0V i kada opet udjem u cpu-z i dalje pise da radi na 400Mhz. Dali treba jos nesta uraditi osim ovoga ili mi nije nesta uzredu drugo? ( Asus P5Q-EM DO Core2Duo e8400 ) +:Pitanje ? -:Pitanje ?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan