Softverska kompanija Addintools je kreirala klasični meni za Office 2007, koji premošćuje novi korisnički interfejs ovog paketa i vraća nas u vreme ranijih verzija ovog paketa. Ribbon toolbar je jedna od najviše komentarisanih karakteristika Office-a 2007 i dok je neki smatraju velikim korakom napred kada je u pitanju intuitivni dizajn, za druge je noćna mora. Za razliku od tradicionalnog statičkog toolbar-a koji postoji u većini aplikacija, uključujući prethodne verzije Office-a, Ribbon automatski podešava samog sebe u zavisnosti od konteksta. Classic Menu aplikacija korisnike vraća na poznate menije i toolbar-ove koji su korišćeni u Office-u 2003.