Silent Hills igra jeste otkazana ali lideri projekta Hideo Kojima i Giulliermo Del Toro i dalje planiraju da rade zajedno na novom projektu. Del Toro je u nedavnom intervjuu rekao da voli da radi sa svojim prijateljem i da su oni i dalje u kontaktu te da rade nešto zajednički ali da to neće biti vezano za Silent Hills. On navodi da je ideja sa Silent Hills bila da se pomere granice novih konzola ali da je taj projekat otišao u pogrešnom smeru od silne želje da se napravi nešto novo i revolucionarno. Igrači i dalje mogu da okuse kako bi izgledao Silent Hills ako poseduju demo koji omogućava igranje.