Ekspert za bezbednost je upozorio da je Apple-ov OS X pun sigurnosnih rupa koje su kod ostalih operativnim sistemima popravljene još pre više od jedne decenije. Neil Archibald, stariji istraživač bezbednosti u kompaniji Suresec, koja se specijalizovala za bezbednost softvera, je izjavio da iako ne postoji problem u ovom trenutku, ako OS X postane popularan, on može postati meta hakera. On smatra da ako hakeri reše da podignu haubu operativnog sistema, mogu da pronađu veliki broj bagova na niskom nivou sa kojima mogu da se igraju. Izgleda da je problem u tome što Apple ne koristi alatke za proveru softvera kako bi skenirao dovoljnu količinu svojih programa. To znači da aplikacije i biblioteke nisu dovoljno testirane i da imaju greške u programiranju koje mogu da dovedu do buffer overflow greški.