Microsoft je odlučio da kreatorima sistema omogući lakši povratak sa Vista-e na XP. Prevashodni razlog za ovo je što je većina kreatora zadovoljna sa svojim XP sistemima i ne želi da pređe na Vista-u. Prema izvorima iz kompanije Microsoft način prelaska sa XP-a na Vistu je savršeno lak dok povratak korak unazad je nešto komplikovaniji. U međuvremenu, kreatori sistema treba da se pripreme za Microsoft Worldwide Partner konferenciju koja će se održati u Denver-u u junu na kojoj će ljudi koji su zaduženi da reklamiraju Vista-u na sve načine pokušati da ubede korisnike koliko je Vista bolja od XP-a.