logo
uroskm

LC Power Cosmo Cool LC-CC94 LGA775/1156/AM2/AM3

17.05.2011. @ 08:03   #Komentar #Hladnjak #LC Power

Jako dobar cooler, drzi moj amd 9550 quad core overclockovan na 2.6 na temp od 37-42. +:Sve pohvale

23 komentara

vlado
29.05.2011. @ 13:22 #70577648

koliko je tih? +:pitanje -:pitanje

sax
16.06.2011. @ 08:47 #ab907052

ajde neko ko ima ovaj kuler nek napise malo detaljnije,kakav je za montazu,jel dolazi sa pastom odozdo,po obrtajima reko bih da je jako tih,cisto neko poredjenje koliko je bolji od box kulera tj. razlike u temperaturi sa box kulerom i sa ovim,hvala unapred,pozzz +:pitanje -:dajte neki malo opsirniji komentar

Marko
19.06.2011. @ 15:37 #6e338ea6

Da bi namestili ovaj kuler ...naravno mora da se izvadi ploča iz kućišta. Za klokovanje ne znam kakav je jer meni to nije potrebno, ali da je tih ...tih je. Kada se okreće na 1100-1200 ne čuje se...ali uopšte. proc - E2180, graf- HD5670 i još imam ventilator 12'' za provetravanje.... temp - 37C- pa kad se optereti do 55C +:zaista je tih -:nema ili nisam otkrio :)

sax
19.06.2011. @ 16:20 #3fd23786

hvala puno na brzom odgovoru,bitno mi je samo to za buku,posto mi je ovaj box kuler nesnosan,jer ide i preko 3500 obrtaja,sigurno ne treba skidati plocu za athlon procesore,ti si verovatno morao zbog intela,meni treba za athlon x3,temp mi nije problem ali me buka vec jeste,a i predpostavljam da mora biti manja temp od box kulera,jer je ovaj tezi i veci ,sa vecim ventom. ako ga neko ima na athlonu ,nek napise kakav je za montazu

mad-max
27.06.2011. @ 16:02 #3952207c

za ove pare vrhunski... ne mora da se skida ploca... core2duo e6600 @ 3,2 32-45 C +:tih, extra lak za montazu

Rape
10.11.2011. @ 19:16 #cfc566fb

Zanima me da li se dobija pasta uz njega? il treba kupovati posebno. Hvala

dexxx
29.11.2011. @ 11:39 #5df73e46

Rape - dobija se kesica za jedno mazanje a imash i na samom hladnjaku naneto... Koristim ga na athlon x2 4600 2.4ghz a temperature su od 26 - 40 stepeni (neverovatno hladno) u odnosu na stock hladnjak 40 - 60 stepeni. da napomenem da je u pitanju pwn fan koji meni vrti na nekih 800 obtaja pa navise u zavisnosti od opterecenja - tih, cuje se samo protok vazduha. Preporuka! +:hladan, tih, jeftin

POZ
29.11.2011. @ 18:41 #d74ed835

kako bi isao na i5 2400, bitno mi je da nije bucan

dexxx
25.01.2012. @ 10:50 #0e7c2dae

isao bi ok mada ako klokujes i5 onda bolje uzmi neko skuplje-bolje resenje... ovo ti je vise zamena za box kuler - odlicna tiha zamena :)

nolle
16.03.2012. @ 15:37 #50a9b306

Da li neko zna, jel probao, moze li ovaj kuler na FM1 soket?

dexxx
21.03.2012. @ 14:41 #5f0df651

moze na fm - radice ok cak i na 3870k pozzz

Petar
11.05.2012. @ 20:10 #c1e58fb5

Ventilator je stvarno necujan ja sam ga stavio na procesor i ne dize temp iznad 33C...preporuka +:ODLIČAN

Đorđe
12.07.2012. @ 21:01 #157f687e

Kako se ponaša na vrućinama ?

Слободан човек
01.08.2012. @ 18:09 #9e5492b0

Зна ли неко да ли паше на Socket 754 (AMD Athlon 64 2800+)? Или је Socket 775 потпуно друкчији од мог?

Слободан човек
01.08.2012. @ 18:10 #e645fddd

Односно пасује...

m
13.08.2012. @ 21:26 #0774871e

Kako bi ovo cudo hladilo stari P4 intel Prescott?

AM2
30.12.2012. @ 17:40 #552aeff6

Kako se ovaj montira na AM2?

Milos
13.05.2013. @ 00:48 #963904ad

I pored toga sto se vrti na 2100 o/min od deklarisanih maksimalnih 1800 o/min i dalje je manje bucan od stock kulera za amd 5000+ am2 socket, a pritom spustio temperaturu za nekih 5C u full load-u, a 10C u leru, ploca na kojoj sam ga montirao je asus m2n - nForce 430 chip, sad me zanima da li neko ima ovaj problem jos, jedino da mu spustim obrtaje na 1800 je preko programa speedfan,asus q fan me strasno nervira jer jer se stalno pali gasi a to zujanje prilikom ubrzavanja kulera me strasno nervira, pritom procesor mi je uvek preko 40C u leru umesto nekih 33 + -koji stepen.ukljucen mi je amd cool'n'quiet opcija jer nemam potrebe vise za max rad procesora, da li neko ima slican problem ili resenje kako da ga podesim t.j. zakucam na 1800 o/ min u biosu ili nejo drugo resenje (samo da nije asus q-fan opcija) bio bih mu zahvalan, i da napomenem testirao sam njegovu rashladnu moc na 2100 o/min i sa spustenom brzinom preko speedfana na 1800 o/min, rezultati su isti ali je buka neuporedivo manja +:Odlicna zamena za stock AM2 procesore -:kada mi je q-fan u biosu iskljucen, vrti se na 2100 o/min

ashow
23.05.2013. @ 22:56 #1d5d0e8f

pitanje za "Mlos" Imam isti cpu i ploču, pa me interesuje kao se montira, da li ima sopstvene držače (sa gornje i sa donje strane)ili koristi postojeće? Hvala!

wind_wizard
09.07.2013. @ 21:19 #92455c5a

Vrlo se lako montira i u kucistu lepo izgleda.po pitanju temperatura nije neko cudo,moj E6550 u idle temperatura varira od 30 do 34 a tad su obrtaji na minimumu a u full load-u koristeci prime 95 54 stepena na 1900 obrtaja ali mislim da bi se dobrom termalnom pastom mogao skinuti koji stepen.u svakom slucaju bolji od fabrickog! +:cena,izgled,tih -:termalna pasta nije bas neka ali za ove pare...

Majkl
06.05.2014. @ 14:49 #f7b21dfc

Za prosečne procesore, odličan izbor. +:Jeftin, tih, lako se montira na sve ploče -:Osrednje hlađenje

Pedja
21.06.2015. @ 19:57 #7e92a8d7

Kuler se nadvija nad prvim slotom ram memorije pa me zanima koliko ima mesta to jest koliko visoku memoriju mogu da stavim? Razmisljam da stavim kingston hyperx blue pa me zanima +:Pitanje -:Pitanje

Pedja
01.07.2015. @ 10:37 #0aa99afa

Memorija DIMM DDR3 4GB 1600MHz Kingston HyperX Fury Blue CL10, HX316C10F/4 glat moze da stane ispod lc cc 94 uz milimetar dva lufta,jedini problem je pravila zakacaljka kulera koja mora biti otrenupa prema pcie slotu to jest slotu za graficku. +:odgovor na svoje pitanje -:odgovor na svoje pitanje

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan