logo
Nebojsa

LC Power Silent Green Power LC6650GP3 650W

21.11.2009. @ 17:52   #Komentar #Napajanje #LC Power

Odlicno novo napajanje iz LC Power - Green Serije. Gotovo identicno "mladjem bratu" LC6600GP2 samo za razliku od tog ovo ima 650W max., nesto vecu amperazu na +12V1 grani (19A nasparam 17A kod 6600GP2) i za 3% vecu efikasnost (85% naspram 82%). +3,3V 35A +5V 40A +12V1 19A +12V2 19A Efficiency up to 85% Meni bez problema gura Asus M4A78T-E, Phenom II X4 965, 5850 1GB, 750GB Black, 2x2GB DDR3 1600MHz, DVD-RW... Preporuka. +:Odlicno je! -:za sada nista

146 komentara

Milos
01.12.2009. @ 13:42 #11eec9dd

imam ovo napajanje svi su me napadali sto nisam uzeo termaltake,coolermaster ili cieftec..ali mogu da kazem da je odlicno za te pare,nema 650w,nego 600w stvarne snage..preporuka

jon
21.01.2010. @ 21:37 #2f3b395c

bez comentara +:beshumno

...
22.01.2010. @ 22:45 #d9d9d729

...kada sam ga ukljucio pomislio sam da ne radi...snazno a tiho sve preporuke 10/10 ! :)

vlada
28.01.2010. @ 15:02 #ce816754

kazete da nema 650w punu snagu ali interesuje me koje ima 650w punu snagu +:hocu da kupim -:koje ima

unique93
29.01.2010. @ 10:01 #d7b2ea85

pa on ima oko 550w, a pravih 650w ima npr. CORSAIR TX650W... +:za vladu

vlada
29.01.2010. @ 22:18 #0e14c6c6

mislim na LC-power koje ima pravih 650 w

super
04.03.2010. @ 20:19 #22aeebe6

Uzeo sam pre neki dan ovo napajanje, i mogu reci da sam bas prijatno iznenadjen.Napajanje se bukvalno ne chuje, to mi je posebno drago jer sam staro napajanje menjao upravo zbog buke, imao sam chieftec od 400w. Lc ima fan 14 mm, bescujno je i prilicno je tesko. Eto, prvi utisci su zaista sjajni. Uliva poverenje.

Darko
12.03.2010. @ 20:49 #4e27343a

Odlicno napajanje. Tiho a radi. Nemci rade svoj posao perfektno. Izuzetno tesko napajanje. I kada prestane da radi uvek mozete da ga iskoristite kao hladno oruzje :-) +:odlino

stex
23.03.2010. @ 19:12 #2fb14fac

prava snaga ovog napajanja je 572w tacno +:nzm dal ce izdrzi phenom ii 965 m4a89 gtd 2x2 ddr3 i 4890??

Boki
29.03.2010. @ 15:51 #e6e496a6

imam amd x4 630, ati4670 1Gb, 2Gb ddr3 1333, tri harda i optiku. Da li ce biti dovoljno posto planiram da ubacim Phenom II X4 965 i ati 5870 i jos 2Gb rama. +:pitanje

Milutin
29.03.2010. @ 15:53 #333d60bc

Mislim da ne, uzmi ti chiefteka od 550W i ne razmišljaj.

Dee
04.04.2010. @ 18:50 #f89828a0

razmisljam da kupim ovo napajanje za amd phenomII 955,2x sata hdd 500gb 7200,890gx,5850, da li mislite da ce ova napojna bti dovoljno jaka i posle godinu dana ili cu imati problema.Napominjem da nista nije overklokovano i nece biti. +:pitanje

Darko
05.04.2010. @ 10:42 #75384e07

To je prilično zahtevna konfiguracija i mislim da ovo napajanje nije rešenje, pogledaj cft-600-14cs.

marko
06.04.2010. @ 22:15 #df30431c

imam ovo napajanje i smatram da ce bez problema pa ti izgura te komponente

Dee
07.04.2010. @ 08:19 #92c6ef84

kupio sam ovo napajanje i za sada sve radi odlicno,hvala na odgovorima. +:veoma tiho napajanje,cena -:nista za sada

alexa
18.04.2010. @ 02:14 #271d8341

ima stvarnih 593W,80+ sertifikat,efikasnost preko 85%..a ne cuje se

milan
19.04.2010. @ 09:47 #27b0af3f

sve najbolje +:tisina

ramzes
19.04.2010. @ 09:49 #d6df6858

i7 920, hd 5850, 3X2gb patriot viper 1600, 1tb segate baracuda bez problema +:ne cuje se

Nex
23.04.2010. @ 17:55 #e0c261f5

Bez problema vec 6 meseci gura AMD Phenom II X4 965 3.4GHz, Sapphre 5850 1GB, 2x2GB DDR3 1600MHz, WD 640GB Black, 4 kulera, DVD-RW... Izuzetno tiho, svaka preporuka.. +:Tiho,dovoljno snazno za neku kucnu "hi end" konfiguraciju...

nemac88
10.05.2010. @ 22:42 #8879e5ff

bez problema gura q6600 na OC-u od 4Ghz,ati hd3870,WD 2x640gb, 2xdvd-rw,8gb-ram +audio +tuner...i jos po nesto... Za ove pare - bolje nema... +:tiho,snazno,tesko i jeftino

minja
08.06.2010. @ 12:24 #e358f959

da li moze da gura dve grafike gtx 260 i quad core 9650 procesor.

cortez
24.06.2010. @ 17:21 #8b532e22

Jel moze da gura i5 - 750 na 3.5GHz, ATI Radeon HD 5850 1GB, 2x2GB DDR3 1600MHz, 4 neonke, 3 kulera, 1 hdd ,2 dvd rezaca, cpu kuler, tv karticu(satelite), card reader +:Pitanje

Logan
03.07.2010. @ 15:59 #1be3137b

cortez moze to da ti gura glat, a ovo sa 2 gtx 260 pitanje nemas toliko konektora morao bi bar kroz 2 moleksa da vuces za jos 2 6pina tako da mozda mada nisam siguran....

nedeljko
26.07.2010. @ 00:35 #b6f66602

Sasvim ok za ovaj novac, po mom merenju 594W "baca". Amd Athlon 64 6400+, 8Gb DDR2 Kingston 800Mhz, 3 HDDa (160,500,640), Ati 4770 512mb bez ikakve muke. Naravno ova mašina nije ogroman potrošač, i ne tvrdim da ga i7 ne bi slomio ali mislim da može pogurati bilo koju konfiguraciju sem onih u kojima se uparuju GPU velike potrošnje (GTX275 etc)

milan
09.08.2010. @ 10:34 #1a3d9105

Citaj dole i7 920 hd 5850 haf 922 vec pola godine bez problema

pera82zmaj
15.10.2010. @ 07:09 #f8d88cca

jel moze da gura c2duo E7500 2,93 asus p5qse2 gainward 460 1 g hitachi 500 g

Johny B
19.10.2010. @ 12:59 #159e6c78

Gura i5 760, 2x2 gb RAM Kingston, MB MSI Big Bang Fusion, VGA Leadtek GTX 260 + Gainward GF 9800 GT u Hydra N modu, 2 x 500 Gb WD HDD, 1x 160 Gb HDD Seagate, rezac i jos 5 kulera. Doduse clock-ovi su na default, ali radi bez problema, napajanje izbacuje jedva mlak vazduh... +:tiho, hladno -:nista za sada

perazmaj
19.10.2010. @ 15:53 #76b66c74

koje je bolji izbor ,ovo ili Chieftec CFT-600-14CS 600W?

joxim
20.10.2010. @ 08:31 #d8b07c42

@ perazmaj chief je ipak chief, jaca amperaza na 12 v grani, dodatne zastite,mada ne kazem da i ovo nece raditi posao...

Darko
20.10.2010. @ 13:09 #551e804e

Taj Chieftec je skuplji ali se isplati, fantastično napajanje, totalno nečujno i stabilno.

Lesa
16.11.2010. @ 21:23 #57220c9d

Moze li ovo napajanje da gura Radeon HD 6850 i core i5 760?

Marko
17.11.2010. @ 13:24 #3286a888

Imaš dole komentar, čocek ima isti procesore i grafiku koju više troši od 6850 i radi mu bez problema. Mada bi ja pre išao na chiefteka.

shomy
02.12.2010. @ 22:19 #8764389d

imam ovo napajanje 4 meseca.gura kvad klokovan,4 gb ram ,5770 vapor x isto tesko klokovanu,hard 500 gb i 3 kulera 120 mm.probao sam cross fire sa jos jednom 5770,nema nikakvih problema.Toplo preporucujem. +:topla preporuka -:apsolutno nista

DarkLord
07.12.2010. @ 21:56 #04bf5303

Jel ovo 80PLUS Bronze napajanje?

Shake
04.01.2011. @ 12:43 #c46a3a75

Jeste, ovo je 80 PLUS BRONZE. Teram sa njom dvojezgarni Intel, 4x1GB ram, GTX275, HD 250 Seagate. Za sad nema mana sem sto nije modularno i sto ima jednu granu sa 2 prikljucka za ATA HD i DVD-ove. Citajuci razne forume svi su ga preporucili s obzirom koliko se dobija za dati novac. +:skoro pa necujno -:nije modularno

Stanko
21.01.2011. @ 22:40 #41413e55

Jel bi se uklopilo sa AMD Phenom II X4, nVidia 460GTX, HDD 1 TB, 2 x 4 GB rama...? Ako ne, koje da gledam?

tiho tise
23.01.2011. @ 01:19 #7ccc4a97

Koje je tise ovo ili LC6600GP? Trazim izuzetno tiho napajenje snage ne ispod 600w jer planiram da uzmem pasivni hladnjak z600, sto manje buke tokom noci zbog spavanja, pc mi radi 24h +:PITANJE -:PITANJE

Darko
24.01.2011. @ 15:04 #e292da30

Izuzetno tiho i kvalitetno napajanje, CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W.

Xl
08.02.2011. @ 01:16 #a733b0dc

Pitanje je koliko wati ima realno. sa obzirom da moj shieftec od 500 ima jacu amperazu.

Luka
08.02.2011. @ 21:28 #3da39406

Oko 550w

Suna
15.02.2011. @ 23:39 #2cc1b6b1

Bazni model za ovo napajanje je Great Wall GW-5000(80+), koji je deklarisan na 400W... LC-Power jeste ugradio malo jače komponente da bi napajanje preživelo testiranje na 600W, ali ne bih ja ovo terao iznad 400, jer jedno je preživeti, a drugo je dati kvalitetnu struju... Za ove pare ima daleko boljih rešenja, koja su nazivno slabija, a realno jača i bezbednija. Pogledajte Seasonic, Silverstone, Chieftec Nitro BPS i Antec napajanja u ovom cenovnom rangu.

mika
24.02.2011. @ 12:57 #df386236

Jel vredi uzimati LC???? i Kolika je stvarno usteda struje sa 80+ sa LC?

Suna
24.02.2011. @ 14:28 #09a553d2

Zavisi. Razlika između 75% i 85% efikasnosti, na mašini koja traži oko 200W u opterećenju, je 20W. Dakle treba da je koristiš 50 sati u punom zamahu, da napraviš 1 kWh razlike, što je 10ak dinara. Potrošnja zavisi od konfiguracije, napiši je ovde pa ćemo znati više o potrebama tvoje mašine... Bitnija stvar od uštede struje je ušteda KOMPONENTI, jer kupovina kung-fu sranja sa sobom povlači potrebe za dodatnim trudom matične ploče, grafičke karte, hard diskova itd da lošu struju isprave do upotrebljive, što prouzrokuje pojačano grejanje i ubrzano trošenje komponenti... Investicija u kvalitetno napajanje je važna i na duže staze isplativa stvar, a LC Power nije neki naročit kvalitet... Baci oko na Seasonic, Silverstone, Chieftek Nitro BPS. I samo da znaš ovo je napajanje od 600W prema proizvođačkom navodu, a realno i manje od toga...

i3
24.02.2011. @ 14:47 #b4555562

intel i3 530 4.2 ghz +sapphire 5850 toxic 2GB GDDR5 + lc power 6650gp 2.3 3dmark06 -- 21111 bodova dirt2 -- 1920x1080 ultra sve , 62 average fps crysis warhead -- 1920x1080 . sve max settings, average 34 fps 15300din placena = EXTREME KARTICA RAZBIJA + VEC JE FABRICKI OC A MOZE OPUSTENO I JOSH....POZZ

mika
24.02.2011. @ 17:24 #55cbade7

Aj preporuci mi neko napajanje od 400-450w,explodirace mi glava

Suna
24.02.2011. @ 20:58 #86f8f57d

Stvarno bi bilo najlakše da napišeš šta imaš od komponenti... Recimo dešava se da neko ima 2-3 hard diska i 2 optike kojima trebaju Molex konektori, a onda uzmu napajanje koje ima 3 Molex-a i 5 SATA konektora, pa im trebaju Y-razdvajači i slične zavrzlame... Ali mislim da sa Seasonic SS-430GB (poznat kao S12-II Bronze 430W) ne možeš pogrešiti. 430W maksimum, od toga 360W na 12V grani, 130W na 5V i 3.3V; 1 x (20+4Pin), 1 x 4-pin CPU, 1 x 8-pin CPU, 6 x Molex, 4 x SATA, 2 x Floppy, 2 x PCI-E (6-pin + 6+2-pin) konektori, svi kablovi u pletenom najlon bužiru. Napajanje je nečujno do oko 350W opterećenja. Garancija 5 godina, deklarisano na 50°C radne temperature... Oduševićeš se, a skuplje je 500 dinara od ovog čudesa.

Antares
27.02.2011. @ 21:27 #d89fa386

Pozdrav. Može pomoć? Da li bi ovo napajanje uspelo da tera sledeće - ASUS Crosshair IV Formula AMD Phenom II X6 1090T + Thermaltake SpinQ VT Exceleram 4GB (2x2) Sapphire Radeon HD 6870 ?? Unapred hvala na odgovoru..

Suna
28.02.2011. @ 03:02 #7f201c83

Za svakodnevni rad će ti biti dovoljno kvalitetnih 500W. Ovo napajanje daje bezbednih 400, možda nešto više, i ako ne preteruješ sa Furmark + Prime95, uspelo bi da izvuče bez nekih većih problema. ALI! Ako planiraš ikakav overclock, bilo grafike bilo procesora, komotno zaobiđi ovo napajanje. Predlažem da malo otvoriš šlajbok i pazariš Seasonic SS-520GB ili SS-620GB ako planiraš ozbiljniji overclock; alternativno Chieftek CFT-600-14CS ako baš moraš da uštediš. Ja bih se lično odrekao CPU coolera ako bi mi falilo novaca, i njega dokupio kasnije, a sada tih ~40 evra dodao na budžet za napajanje, kao dobru dugoročnu investiiciju...

cllcd
12.03.2011. @ 20:33 #800a447b

1055t @ 3.8 prime 24h @ 58c , 5770, 4gb ddr3 1800.... bez problema :-) Ima eps 8 pin . +:stabilno,tiho

bole
05.04.2011. @ 00:24 #0ff9eb8c

moze li sa ovim da se klokne intel i5 2500k i msi 560 ti grafa hoce li izdrzati? +:ekstra izgleda -:nemam pojma dal ima manu

Suna
06.04.2011. @ 03:57 #5b0acf8a

Pročitaj komentare ispod, to sve još uvek stoji. Proizvođač tvrdi da napajanje daje 368W na 12V grani, a realno ni toliko ne daje stabilno. Procesor ti je deklarisan na 95W max potrošnje pri fabričkom kloku i naponu, a ta potrošnja raste linearno sa klokom i kvadratno sa naponom. GF 560 Ti je deklarisan na 170W, ako ne isključiš limiter. ~225W je peak potrošnja u furmarku ili heaven unigine. Isto važi što i za procesor, potrošnja raste linearno sa klokom, kvadratno sa naponom. I proc i grafička vuku struju sa 12V grane. Sad ti je jasno zašto ovo napajanje nije adekvatno za tvoje potrebe. Otvori se malo, investiraj u dobro napajanje, pa mirno spavaj i srećno overklokuj, ne štedi na onome što određuje stabilnost rada i životni vek svih ostalih komponenti... Pazari neki Seasonic ili Chieftec od 70+ evra.

Sashaa
07.04.2011. @ 21:24 #a7a65fca

Kupio sam ga i teram Phenom II X4 965 oc na 4Ghz, 560ti asus, 3 harda po 2TB, 2 ram modula po 2gb na 1600+oc, 1 bluray.......cepam svaku igru u full hd sa sve high detaljima , napajanje je totalno mlako, vazduh pirka skoro pa hladan iz njega, tiho, skoro besuman ima 14cm fan ! preporucujem ga svima !!! +:Tiho; Povoljno; Snazno

Dragan
12.04.2011. @ 12:00 #ae78bac0

Stvarno povoljno napajanje, u masini imam I7, 5870 2GB sapphire, 4 ram po 2gb 1600, 3 harda i 1 dvd rom, imam i 5 kulera, ma sve cepa u 16... +:Jako i necujno

djole
15.04.2011. @ 23:58 #8fbaf5e6

drugar je danas pazario ovo napajanje jer je uzeo novu grafu(5870).nije imalo snage da podigne sistem a konfa mu je 1055t,2gb rama,hard i rezac.kada bi stavili slabiju g.kartu u racunar radilo bi bez problema ali sa ovom nema sanse.i onda lepo stavimo 450w napajanje mnogo poznatijeg proizvodjaca (da ne reklamiram)i komp radi savrseno.izgubili smo 4sata i zivce dok nismo provalili da je napajanje slabo.samo me interesuje kako je ovaj dragan uspeo sve ovo da nakaci. +:ako vam treba realnih 430w ovo je napajanje za vas -:ovo je bacena lova

aco
18.04.2011. @ 22:22 #ab98ded0

ubo si los primerak

alexa
20.04.2011. @ 03:29 #3f8c69f4

Ko zna sta su vam utrpali..ja ovo koristim nekih 14 meseci-phenom B55 oc 4Ghz,6870 oc 1000/4600,a pre nje 5850..4Gb ram,2xhdd,2XDVD..a ne cije se :)

xxx
20.04.2011. @ 22:44 #b2ea7747

1055t 3.8 2x 5770 8gb ddr3 1x ssd128mb 1x wd1Ter i necuje se ... +:stabilno,tiho -:ne mozda malo duzi eps kabel

GF
29.04.2011. @ 23:35 #055ca169

amd 1090, asus m4a89gtd pro usb3, 8GB kingston i tome slicne stvari su u masini, komp jos nisam ugasio od kako sam ga kupio, prede ko maca i zadovoljni smo i on i ja +:mani pase -:za sad nista

nik
07.05.2011. @ 21:29 #5c6fd3ad

imam LC6600gp2 sto je slabije od ovog, slazem se sa Sunom kada je spomenuo lose elektrolite,tranzistorce...nezdravo zbijena el, ali bez obzira na sve stvarno razbija! overclocking 4870( gpu:820Mhz ,gddr5:1000Mhz), Phenom555 3,9Ghz,..... prime95,furmark... nisam jos imao problema,cak ni posle mnogo sati stresa izlazni vazduh nije preko 35C. Da napomenem napajanje je staro dve dine,grmi po ceo dan. -:hladno kao led,necujno ;)

ivca
07.06.2011. @ 07:39 #9de27682

ljudi imam problem kupio sam polovnu asus gtx 295 dual bord imam ovo napajanje, procesor amd 550 be, maticnu msi c-45, 2 gb kingston hiper-x jedan hdd i dva dvd rezaca e sad da li ce moci ovo napajanje da gura tu konfiguraciju ili ne?

ivca
07.06.2011. @ 11:29 #49d980ac

ljudi OVO NAPAJANJE TERA GTX 295 bez muke.

G
07.06.2011. @ 18:46 #1c7f18b9

@Ivca Tera na (veoma) kratke staze. Za tu kartu ti je preporuceno napajanje koje daje 46A sveukupno tj. 24A samo za kartu. A ovaj LC daje sveukupno 30.6A, tako da ti ne preostaje drugo do kupovina jaceg napajanja. Makar nesto kao Chieftec BPS 650 ili SEASONIC SS-620GB.

ivca
07.06.2011. @ 21:11 #dfcbec3d

sve radi normalno dok ne pokrenem neku igru onda radi najvise 5 minuta i gasi se racunar to sam tek sad video jer nisam hteo odmah da maltretiram karticu inace dok radi performanse su strasne.

drleco
02.07.2011. @ 12:41 #2ecbb18c

komp bio ugasen, dosao kuci s posla, bocnem dugme da ukljucim komp... i NISTA! cao dovdjenja, garancija vise ne vazi... odo kupim Seasonic za 85 eur da ne razmisljam vise... +:teralo nesto vise od godinu dana 560GTX TI CU2, 2x HDD, i3... -:... i crklo juce (naravno, garancija istekla u februaru)

Chrys
06.07.2011. @ 19:39 #16124758

Dal je meni ovo napajanje dosta,molim za pomoc: Intel quad core i5 2.8,,4x2Gb rama ddr3,,ledtek gtx560 twinfan,,+tv kartica,wireless kartica,dvdrec.Trenutno koristim blue Barry 400w.Dosad mi je bio dobar sa 9800GT grafickom al sad kako sam stavio GTX560-1024-256bit nevalja.Super sve radi dok nekrenem igricu neku,cak se ni negreje nist :D(mada me i to jako cudi jer samo 400w imam :D )Krenem igricu posle 20 sekundi restartuje mi! Ali u tom momentu nije samo napajanje vrelo vec i procesor i graficka se popne preko 70c*!!! Moguce da se pregreje i procesor i graficka sto nema dovoljno stuje???

zz
07.07.2011. @ 11:20 #09e75b9c

mislim da nije pametno ovo napajanje i gtx560 zajedno, ta kartica u peak-u povuce 285-290 w cini mi se, a napajanje na 12v daje 456 W maximum.Sve ima svoje ipak i da uzmes seasonic ili nesto skuplje opet trazi nesto da ima malo lufta izmedju onoga sto komp moze da povuce i onoga sto napajanje moze da pruzi,kolio god ono kvalitetno bilo ne treba ga ugusiti. Nadji nesto sto ce da prebaci 550w na 12 V. ja imam ovo napajanje i 1090t,8G rama i radeon 6850 sve radi perfektno al je 6850 dosta manji potrosac

zz
07.07.2011. @ 11:26 #17749d7d

i da to sto ti se gasi komp, pored cinjenice da je cudo da ti na tom napajanju do sad nije nesto crklo, kontrolisi hladnjake,vrlo verovatno da ti je hladnjak na procesoru pun prasine pa ventilator ne moze da ga hladi a cim ga malo izforsiras njemu treba par sekundi da se pregreje

chrys
07.07.2011. @ 15:43 #bad7dc7a

Hvala lepo na odgovorima. U skripcusam malo zbog gtx560-ke,pa nemozem bas taj najbolji uzet :( Al ovaj od Chieftec-a odgovarami? CTB-650S 650W.Nenadjem nigde kolko je vati na 12volti al sam to naso da je 30A na 12v.Ako dobro znam to je za 5 Aperi jaci od ovog...

Chrys
07.07.2011. @ 15:48 #c98a4147

Jo i josh nesti nije prasnjav hladnjak ja to obavezno odrzavam. Dok nisam prekljuce stavio GTX560-ku dokleg je procesor MAXIMUM bio 50c,A sad kako sam stavio novu graficku,cim krenem da igram neku igru odma ode na 70c!Zato sam mislio da je i to sto nema dovoljno struje....On bi al nemoz pa se pregreje....To nije moguce?

zz
08.07.2011. @ 01:40 #d51cb056

moze taj chieftech, imas na njihovom sajtu specifikaciju,ima dve grane na 12v po 30A svaka(ovaj ima dve grane po 19 A),trebalo bi da radi ko zmaj, neznam sta da ti kazem za pregrevanje, moze puno stvari da utice, nalakse ti je da skines bocnu stranicu sa kucista (pogotovo sad jer je leto) neka kuler vuce svez vazduh stalno i da se toplota ne zadrzava u kucistu, ponekad je dovoljno samo staviti svezu termalnu pastu, kod mene je fabricki kuler i evo dok pisem ovo temperatura je 26 stepeni a nikad nije isao preko 36, ako nastavi da se greje i kad zamenis napajanje i sve ovo odradis otidji u servis neka pogledaju jer komponente brze propadaju od pregrevanja

Chrys
09.07.2011. @ 13:23 #a25a5cbd

Ondak uzimam taj chieftech :D Videcu za pregrevanje kad promenim ako i onda greje probacu stavit novu pastu....Elektricar sam pa nemoram nosit majstoru :) Mada nebi trebalo da se sasusilo jer daleko nema ni 1 godinu masina...Mada ko zna koga sastavljao i kolko je stedio pastu :D Falati care na pomoci!!!Da znas kolko si mi pomogo!Dvoumiosam dal da pisem ovde,da nisam pisao kupiobi ovaj :( +:Hva lepo Chrys

zoki
16.07.2011. @ 20:43 #a0dc21f6

da li je ovo napajanje dovoljno za MSI GTX 460 XAWK , AMD 965x4. i 4 gb memorije.Mislim pretezno za grafu dali je dovoljno na 12V 19A ili treba 2x 12V 30A.

zz
16.07.2011. @ 23:59 #dbcff5d4

nije, graficka moze da povuce 270 W, nije da nece da radi ali neces da izvuces maximum iz nje

Darko
18.07.2011. @ 13:07 #adcc7892

Sama MSI GTX 460 XAWK teško da će povući više od 160W. Bolje uzmi CHIEFTEC CTG-500-80P napajanje.

zz
20.07.2011. @ 13:51 #c07959d7

pa dobro to je tacno, ali nikad se ne zna cime ce covek da je sve optereti, a njen maximum je ipak 270W pa treba biti oprezan, najbolje je da ljudi gugluju potrosnju kartica koje ih interesuju, tako nece biti zabune

Darko
20.07.2011. @ 14:48 #958a5d38

Sve GTX 460 kartice su deklarisane na max 160W potrošnje, tako da samo žestoko klokovana GTX 460 kartica i to u programima koji mogu stvarno da je opterete 100%, možda može da povuče blizu 200W. 270W jedino može biti potrošnja celog sistema, same kartice nikako.

Dex
27.07.2011. @ 17:07 #e0128e97

Da li ima kakve sanse da na ovome radi 6950 u kombinaciji sa AMD 955?

Darko
28.07.2011. @ 10:50 #58e17039

Ne bi ja stavljao 6950 na ovo napajanje, radiće ti sigurno ali kako i koliko, to je pitanje. Za tu konfiguraciju ti treba realnih 550W, ovo napajanje nema ni blizu realnih 600W.

samkozi
31.07.2011. @ 02:28 #35877ef4

Imam sledecu konfiguraciju ,MB gigabyte ga z68x ud4-b3 ,Cpu intel i7 2600k, ram 4gb kingston Hpx 1600mhz,graficka karta Sapphire 5870 ,sta mogu da kazem za ovo napjanje osim da je odlicno odradjeno za svaku pohvalu, inace bavim se servisom mobilnih telefona kao i dekodiranjem, ovo napajnje radi savrseno kod mene sa ovom konfiguracijom dekodirao sam nekoliko nokijinih telefona( sl3 npr.nokija 6303c). samo sam jedan dekodirao bez gasenja racunara celih 5 dana , gpu mi je radio na 98% celo vreme dakle 5 dana sa temperaturom 74-75C. napajnje se necuje. . Svaka pohvala. +:odlicno napajanje vredi svaki euro

STARS
06.08.2011. @ 08:50 #74675636

Ljudi ja stvarno neznam sta se tolko tripujete ja imam LC power od 550W dve grane 18 i 16 A model LC 6550 a u kucistu : Intel C2D E 8400 OC WD cavier BLACK 6400gb MSI HD 5850 Twin Frozr II OC I SVE RADI EXTRA NIKAD NIJE STUCNULO +:dali ce moci???

STARS
06.08.2011. @ 09:03 #4d35bace

Ja imam napajanje LC 6550 V2.2 od 550W= dve grane 16 i 18A i sad svi bi rekli pfffff nema od ovoga nista najvise moze da gurne neku mini ATX plocicu sa integrusom ,hard I TO JE TO...... ja imam : Intel C2D E 8400 OC HD, WD cavier black 640gb, MSI HD 5850 Twin Frozr II OC, I SVE RADI BEZ PROBLEM vec mesecima ... Znaci bacati novac na neka zvucna imena je cist SNOBIZAM a kome je to bitnije od funkcionalnosti nek izvoli.. -:au ... dokle vise ovo dali ce moci

lc
17.08.2011. @ 21:52 #b95568a2

Imam Thermaltake black edition v4 pa me interesuje hoceli kablovi moci dohvatiti sve kako treba. hvala +:Pitanje

RopeX
20.09.2011. @ 21:54 #ec6fb580

dali je ovaj bolji ili Cooler Masterov GX Series 650W napajanje? +:pitanje -:pitanje

Darko
21.10.2011. @ 20:09 #73348e72

Jel moze ovo napajanje da gura saphire 4890 oc edition ?

Sky
08.11.2011. @ 13:35 #61f014f0

Dosta vas ocigledno nije posetilo LCpower sajt.Ovo napajanje ima dve grana od 12+, jedno je 27A, a drugo 25A.Chieftec napajanje CTG 600w koje kosta za nekih 15 evra vise, ima 25A na prvoj i 25A na drugoj grani, sto je za 2A manje. +:Za te pare fantasticno

Nenad
16.11.2011. @ 18:16 #8f5ab6bb

To sto pokazuje jedna grana 25A druga 27A to nije toliko merodavno, bitno je koliko maksimalno vati (W) daje na kombinovanoj 12V tj. 12V1+12V2 a u ovom slucaju ovo napajanje daje 550W (ukoliko se ne drzimo one da i na tarabu pise...) . A ako vam znace ti amperi onda 550W : 12V = 45.8A (na 12V). I7+neka graficka sa 2x6pina (bez overkloka) trosili bi zajedno oko 400W + ostatak hardvera ~ oko 470W

nikola
18.11.2011. @ 14:15 #c10f182a

ne znam za koje da se odlucim izmedju ovog i CM silent pro600w,ali me samo zanima koje je tise ili bolje pitanje koje vise buke pravi???ako neko zna odgovor dobrodoso +:ne znam kakvo je u odnosu na cm 600w silent pro

IvanBg
24.11.2011. @ 22:48 #9d3b690f

Upravo sam uzeo ovo napajanje kod Duocom-a i jedvqa cekam da ga instaliram uz ostatak konfa..uzeo sam neke opake stvarcice pa cu videti kako ce se ponasati..Za sad mi se bas svidja ..robustno izgleda..veliki ventilator..crno kucste..tesko..za sada je ok..:) +:Robustan izgled,tezina..na prvi pogled sve ok deluje -:za sada nista

Dule
13.12.2011. @ 11:14 #a9147359

Da li je duzina kablova dovoljna za HAF 912,kod koga se napajanje nalazi na podu,a napajanje kod ATX ploce za procesor na vrhu?

....
17.12.2011. @ 22:39 #c478db80

Trebalo bi.... 50cm idi na sajt pa vidi lcpower.... BTW produzni za 8pin eps je 500din max

lol
17.01.2012. @ 00:36 #acce0e23

jel moze ovo da gura core2quad q8300(2.5ghz) , 4gb ddr2 rama , jedan opticki uredjaj , 5750 1gb , 500gb hdd i noctua nh-d14 i jedan cooler master ventilator od 200 dinara????

Darko
17.01.2012. @ 11:03 #b52b8805

Naravno da može, bez problema.

miki
18.01.2012. @ 00:55 #956c81cc

Već duže vreme razmišljam da li da uzmem ovo napajanje, od pre nekoliko meseci su dobili 80+ bronze sertifikat za njega. I ja sam naišao na podatke da ima 25A i 27A na 12V granama, odnosno 550W. Već koristim njihovo napajanje, LC500H, pa bih zato ostao veran LC Power-u. Na tom napajanju iz office serije mi radi P II 940 na 3.0GHz (stock), 4GB Geil BD EvoI, MSI 450GTS 1GB Cyclone OC, dva HDD-a i 4 venta za kućište. Ovo napajanje bih uzeo da bih zamenio grafiku za 560 Hawk, drugo ništa ne bih menjao, pa se nadam da će zadovoljiti potrebe. Ako neko ima sličnu konf. neka da svoje mišljenje, pozdrav!

Panter
03.02.2012. @ 16:36 #e6ad01f7

Zna li mozda neko koliko cm ima ventilator ovog napajanja ? :] +:PITANJE -:PITANJE

Zoran
06.02.2012. @ 00:50 #b4db98c6

140mm je ventilator, inače bukvalno bešuman. Svaka preporuka. +:Bešumno

StRyKeR
07.02.2012. @ 17:28 #e25d1ffc

ako je neko primetio postoji vise verzija ovog napajanja 19,19a i 25,27a na +12 v s tim sto je drugo jace i bronzano tj efikasnost veca od 80%...gledajte to ako ga budete uzimali +:odlicno napajanje za te pare

Marko
10.02.2012. @ 15:50 #8c875e84

Kupio sam ovo napajanje pre nedelju dana,stvarno je tiho I spustilo mi je temperaturu komponenti za 4-5° a pre njega nije bio neki kinez nego CM 400w koje tesko kao I ovo I promenjeno je preventivno.Za sad tera DualCore 2.2ghz OC na 2.8ghz,8600gt OC,2x2GB RAM-a,1 hdd,1 opticki uredjaj....znaci nista zahtevno ali planiram 6770 I neki blagi oc cpu-a I jos malo RAM-a I podnece to bez problema.

Sloba
21.02.2012. @ 22:41 #251d0167

Više od pola godine, gura, i5-2500k OC na 4.5ghz,4x4gb Kingston Hyperx T1 2133Mhz ,2x EVGA GTS450-SLI obe OC, SSD 128GB, 1TB HDD, ventilatori i ostalo..bez ikakvih problema.Bio sam skeptičan u početku ali sad imam samo reči hvale za ovo napajanje. +:EXTRA NAPAJANJE

Sladjan
05.03.2012. @ 20:17 #0a047ff1

Bez problema gura AMD PII 955 OC na 3.8Ghz, Gigab. 990XA-UD3, Kingston HX 2x4Gb 1600MHz, Sapphire HD 7950 dual fan OC na 1GHz + 2 velika kulera Prosle godine je bila Sapphire HD 6950 OC na 900MHz i radila je bez problema

Milos
17.03.2012. @ 00:14 #05693ec1

Uzeo danas ovo napajanje ,stavi ga i sta reci,koji pomentar kostavit :D napajanje je stvarno VRH ,kida...sta vise reci..LC power RULES !!! +:tiho,hladno,14 cm fan ,BABAROGA

mendi
31.03.2012. @ 18:34 #fa56d94b

bucno napajanaje,cujese elektronika.LC Bruka

max
08.04.2012. @ 18:28 #d14a48dc

@mendi. Uopste nije bucno. Imaju ga jos dva moja druga. Tiho i za sada dobro. Meni radi pola godine bez problema. Ako ti je pod garancijom zameni ga , nesto nije u redu +:Odlicno ,odnos cena kvalitet

svetislav
16.04.2012. @ 10:54 #3fc69f7b

Imam ovo napajanje skoro dve godine. Kupio sam ga kad se pojavilo na nasem trzistu. Prosto me iznenadilo koliko je tiho i pri maksimalnom opterecenju. Gura bez problema AMD Phenom x6 1090t overklokovan na 4,2GHz i dve HD5850 u crossfire-u. Ostale komponente trose isuvise malo energije da bi bile vredne pomena. Sve u svemu,extra napajanje za ulozeni novac.

Zoran
28.04.2012. @ 11:37 #7195e436

Da li ce ovo napajanje moci da mi gura nvidiu 9800 gx2 ?

Nemanja
03.05.2012. @ 19:57 #d8d1e9d7

@Zoran Moze bez problema.

Draco
17.05.2012. @ 22:13 #0bbd479b

stavio sam phenom II x4 965 umesto athlona II x2 250 i kad igram igre cuje se ko nenormalan -:lc power nikad vise

Danilo
18.05.2012. @ 12:31 #7ddc70cb

@Draco, veća buka znači da ti je napajanje pod većim pritiskom, samim tim se više greje i kuler se brže okreće (proizvodi veću buku) da bi ohladio napajanje

lesa82
24.05.2012. @ 00:31 #2b311a45

ja ne verujem da stedite na napajanju(a dali ste za ostale komp 600e+) qq bre ljudi,ovo napaj je za office varijantu.bolje ustedite na memoriji ili necem drugom nego na napajanju.jeste da pise da ima 650W(ustvari ima samo 380W na 12 grani).

ninja
11.06.2012. @ 05:25 #16534813

@lesa Ne izmisljaj. Kao da je neko kupio napajanje od 15e, a ne 50e pa si se ti nasao da mu popujes kako stedi. Koliko treba da kosta napajanje za komp od 600e? 200? Drugo, zna se sta je office racunar, i potpuno je smesno da pricas to sto pricas. Trece, verzija 2.3 ovog napajanja koja se sad i prodaje ima 550W na 12V po specifikacijama. I pristojno je za svoju cenu, ali naravno, postavlja se pitanje koliko nekome bas treba 650W, jer za slicne pare moze da se kupi Seasonic 500ET, koje sasvim sigurno daje "bolju struju", iako je nesto slabije (mada sigurno ne celih 150W nominalnih wati). I definitivno ljudi preteruju sa snagom napajanja iz nekog razloga. Pomenuti Seasonic moze da napaja za mnoge iznenadjujuce jake konfiguracije sa svojih "tricavih" 500W. A sto se tice velike buke sa Phoenom x4, ne znam, ne bi trebalo da bude tako. Ima 14cm fan, i generalno bi trebalo da bude prilicno tiho, cak i kad se malo zagreje. A grejace se vise nego Seasonic, jasno. Da li si siguran da je napajanje, a ne cpu ili gpu kuler? -:lesa82 kinez

DzOnI
10.07.2012. @ 00:28 #21ba7d1c

Ovo ili 600W ThermalTake Lite?

terza
26.08.2012. @ 10:50 #52fc360c

ovako imam ovo napajanje cpu 6100 oc 4.5 +8gb rama black shark gpu 6870 +cpu kuler xigmatek gaia 2x12cm+ 7x12 cm ventilatora u kucistu elite 430+1.5metar led dioda i napajanje tera bez problema kakav office kakvi bakraci testovi i 380w prosto mi smesno napajanje izuva iz carapa made in nemac

n5rovic
07.09.2012. @ 00:28 #948adc76

Kod mene gura vec 3 meseca phenom x6 1090t oc na 4,2ghz , 8gb ddr3 , m5a97 pro , gtx 670 oc i 8 coolera po kucistu bez frke. 10+ +:odlicno 10+

nije bitno
22.09.2012. @ 22:00 #712262ca

moze li ovo da gura hd 6870 oc,2x4 ram ddr2,x4 965 be oc na 4GHZ,2 harda jedan od 1tb i 1 od 400gb,6 kulera

Darko
22.09.2012. @ 22:28 #426b5e21

Može.

Srdja
28.09.2012. @ 20:35 #e3407a7c

Tera 8120 i 7770 bez problema prosecan klok na 3.9ghz. Tiho je i ne zagreva se. Kablovi su katastrofa kratki, u kucistu haos :=) +:Tiho i hladno -:veoma kratki kablovi

Adzem
07.11.2012. @ 07:37 #f7d37bd4

Kakve gluposti ovde covek moze da procita, pa to je neverovatno! Ovo napajanje ima deklaraciju 650w, ali ono moze isporuciti 500-550w za svaki dan! Drugo, kakve vi to komponente imate pa da povucete konstantno oko 500w? Nijedna igrica ne moze iz komponenti izvuci maksimum potrosnju, kao sto to mogu benchmark programi, tako da se ne lozite previse... Eh, da... Imam jednu takvu office konfiguraciju kao sto navodite: 1090t 4.2GHz 1.5v, gtx 480 maksimalno izmucena i klokovana, 4 venta, hard, ssd, cd... Mislim da su sada neke stvari jasne neznalice... Idite utovarujte-istovarujte nesto, manite se hardvera. +:tiho, tesko kao tuc, jako, duzina kablova sasvim solidna -:za ove novce apsolutno nista

darki
25.11.2012. @ 11:49 #96ea0b9d

Najbolji odnos cena-kvalitet napajanja, sluzi me vec 3 god bez ikakvih problema, na njemu radio x4 sa 6870 i 6950, ma nije stucnuo, zaista svaka preporuka! Ali jedan mali tip svim buducim kupcima, obratite paznju na amperazu na +12V granama, na oficijalnom sajtu postoji samo sa 25A i 27A, a kod nas prodaju i sa 19A! ;) +:Fenomenalno, necujno, pouzdano...

mimi
28.11.2012. @ 11:29 #7e6c2c4f

da li ce moci da izgura, i5 3570k 4.5Ghz(oc), p4z77-v, GTX 560ti 1Gb gddr5 phantom-a, 4x4Gb ddr3 1600mhz, 1 HDD 1tb, 4 kulera...malo mi frka, neki ga ispljuvase a meni se cini skroz simpatican..ili se varam?! hvala unapred

miskemanija
03.12.2012. @ 23:23 #29436fb0

ko ok sale tu konfiguraciju

demir
07.12.2012. @ 22:33 #5fe5d14c

koristim ga vec 3 god uz amd phenom II x6, nvidia gtx260,4 rama 1600 i radi kao sat ali uz gtx260 i amd phenom II daje zvuk jaci od tri termo peci, kad je pod jakim teretom preporucujem pojacane sluske na max ,inace ce vas izludeti ...

Nikola
11.12.2012. @ 00:43 #c918ccef

Napajanje za svaku pohvalu,necujno,ladno ko spricer...LC zakon! :) -:kad bih se salili

Djole
28.01.2013. @ 16:31 #9b91cc95

Uzeo i prezadovoljan , PhenomII 955, 4 gb mem, gts450, dva harda,dva ventilatora 12cm gura kao od sale, skoro besuman . +:Duzina kablova -:po meni nema

Bole
01.02.2013. @ 20:44 #a203eb40

Istog dana je crklo.Da covek ne poveruje a ja se poveo za komentarima sa it sveta i uzeo ga.Djuvre kinesko bolje da sam dodao jos malo i uzeo neko krsteno napajanje.Sutra nosim na reklamaciju u alti!!! -:crklo istog dana kad sam ga ugradio

Zac
09.03.2013. @ 15:43 #3d3712a5

Imam 2 kom, ovo i verziju od 600w na drugom kompu. Jedno mi radi nekih godinu i po dana a drugo je kupljeno ove nedelje. Za sada nemam zamerki. Prilicno su tiha oba napajanja, graficke su glasnije, pogotovo u loadu. Ovo od 650 mi je u kucistu gde je napajanje dole i savrseno je hladno cak i posle nekoliko sati igranja BF3 i sl. +:Za sada dobro

sipac76
12.03.2013. @ 19:34 #9b1c4796

U LION LI kucistu sa VODENIM HLADJENJEM pored 6 ventilatora nalazi se Gigabyte ploca sa Phenom3, apacer 42gb, 1tb+1.5tb, ati 4870, 2dwd rw plextor,2 klasicni rek za ata hdd-ove, 2* plocice sa termalni senzori, usb mis, usb tastatura, usb kamera, I SVE TO RADI KO SPRICER HLADNO SA LC 6650 STO SE TICE OPTERECENJA NIKAD DO SADA ZA DVE GODINE NISAM CUO A KAMO LI DA MI ZASMETA BUKA.....SA MOJE STRANE SVAKA PREPORUKA.....POZDRAV... +:extra ludo -:nemam reci

bonera
20.03.2013. @ 01:13 #c7f13e0e

Tera phenom 955BE i Gigabyte GTX 460 1GB vec 3 godine bez ikakvih problema. Ne cuje se, hladno kao guja. Za ove kojima tandrce nek provere airflow u kucistu. Kuler na phenomu je za kantu za djubre, ja imam CM TX3. Ipak ne bih ponovao kupovao ovo u 2013 god niti ista na cemu pise preko 500W, zver kompovi sad ne mogu da povuku ni 300-350 wati. bolje uzeti neki seasonic 400ET ili pruziti za 500ET ako mislite da vam treba vise, a ne treba... +:tiho, pouzdano,bolje od mnogih u rangu, nije skroz kinez -:u 2013 bi trebalo uzeti manje wati ali kvalitetnije,kompovi manje trose

Bojan
03.04.2013. @ 04:23 #04f4b2e6

Ma daj bre, jedan pise super dugacki kablovi ovaj drugi pise katastrofa kratki !?

quw
09.04.2013. @ 22:36 #c75b020c

ima 80 +

srle
07.05.2013. @ 05:51 #c2c7f835

bucan je i duzina kablova mu sigurno nije jaca strana :) ostalo je ok za sda

silentNo
07.05.2013. @ 18:02 #03d1b464

ako vam je buka problem, zamenite ventilator ( gubite garanciju) +:za te pare odlican, dovoljno tih, dovoljno jak -:nista za sada

aleksandar
26.05.2013. @ 09:35 #850ad0fb

i7 920 ,gtx 650ti oc, 4 fena na kućišti, 8gb ram, dvd rom, 3x po 1 tb hardovi sve radi top.

darkknight
11.06.2013. @ 19:38 #53a4271a

Ljudi jedno pitanje. da li ovo napajanje moze da gura ati hd 7950? imam procesor amd 8320, 8gb rama 1x ssd i 1x hdd bez dvd i kuciste ima dva ventilatora. trenutno imam grafiku ati 6770 1gb. hvala unapred

darkknight
12.06.2013. @ 00:15 #fc714aaa

Ljudi jedno pitanje. da li ovo napajanje moze da gura ati hd 7950? imam procesor amd 8320, 8gb rama 1x ssd i 1x hdd bez dvd i kuciste ima dva ventilatora. trenutno imam grafiku ati 6770 1gb. hvala unapred

darkknight
12.06.2013. @ 08:29 #cde3fca4

Ljudi jedno pitanje. da li ovo napajanje moze da gura ati hd 7950? imam procesor amd 8320, 8gb rama 1x ssd i 1x hdd bez dvd i kuciste ima dva ventilatora. trenutno imam grafiku ati 6770 1gb. hvala unapred

Aleksandar
19.06.2013. @ 20:54 #28e572bd

Planiram da kupim ovo napajanje, zanima me vaše mišljenje, imam sledeću konf.: AMD Phenom II X4 965 (125w); MB MSI 760GA-P43 (FX); MSI GeForce GTX 660 (N660-2GD5-OC); RAM DDR3 Kingston HyperX - KHX1600C9D3B1_4G; i WD Sata III od 1 TB caviar black... Sad, ovo napajanje bi "trebalo" da fino sve ovo izgura, ALI, zbog grafike pitam pošto, traži minimum 450w sa 12V 24A... dakle, što se same snage tiče nije problem, imaće sigurno viška ceo sistem (što je i poželjno... iako ovo nije baš realnih 650w ali po svim testovima koje sam video nije ni nogo daleko) ali vidim po komentarima da ima kod nas nekih koji imaju 19A po grani (video i takve po netu), iako na sajtu proizviođača stoji 24A i 27A... i zbog toga nesigurnost... Mišljenja?

Aleksandar
26.06.2013. @ 17:40 #4f74e898

Uzeo, radi super... Nečujno (otkud ljudima da je bučno, stvarno mi ne ide u glavu), stabilno, odlično ;) Preporuka. p.s. Pošto se žale i na dužinu kablova, i više su nego dovoljno dugački... Bar za Midi-Tower kućišta.

Milos
02.11.2013. @ 00:47 #02295b2c

O kakvoj buci ovi govore ovde,njegov vent od 14 cm radi necujno,ali bukvalno necujno,samo se cuje vent od graficke i procesora. 87% efikasnost napajanje za ove pare odlicno koristim ga godinu i po dana i nemam zamerku x4, 12 gb ram,7950 i ostale drangulije radi kao sat :)

LjubiteljTisine
07.11.2013. @ 13:03 #354de66d

Duzina kablova je problem samo za ljude koji rade cable managment, i ovi koji se zale trebalo bi to da naglase, jer ovako ispada da ne mogu da se povezu komponente, a to nije tacno. Mada kapiram da se jedan pozalio smisleno, a onda ostali vide i samo ponavljaju da bi napisali neku manu. Dakle, kablovi su svakako dovoljno dugacki da prosto povezete komponente, a vec ako hocete da ih provlacite po zidovima kucista i iza ploce da se ne bi videli, to je vec problem. Sto se buke tice, nista mi nije jasno. Ja imam Xigmatek Gaia kuler (jako tih, necujan na metar od kucista na idle) i graficku koja je isto tako tiha na idle, imam dobar sluh, i sad gledam ko je lud. Dakle, napajanje mozete uopste da cujete da radi tek ako vam je ostatak setupa tih kao ovaj sto sam naveo ili tiši. Ali da je BUCNO, nema govora. Prosecan covek kada udje u moju sobu misli da je komp iskljucen, cuje ga tek kad se potrudi ili jako priblizi kucistu. Tako da mora da je neki problem sa protokom vazduha u kucistu ljudima kojima pravi buku. Mozda da probate privremeno sa otvorenim kucistem. Ja sam inace izbacio sve fabricke ventilatore iz novog NZXT kucista koji su mi i pod fan kontrolerom bili bucni. Fan u ovom napajanju je dakle znatno tisi od njih.

mix
01.02.2014. @ 01:30 #3a939f3a

Vec tri godine a vise ovo napajanje me sluzi u full. Od samog pocetka tera AMD 965 BE,GA-MA790XT-UD4P,4gb rama i sa ostalim dragulijama + 4 venta. Prvo: msi R4850 pa msi gtx460 a sad msi gtx760 i 965be na 4GHZ.

sasa
27.03.2014. @ 16:30 #d97e6dbb

Zadovoljan sa radom napajanja, ali je bitno istaci da u sistemima kao sto je moj, gde je grafika sa pasivnim hladjenjem, a na procesoru dobar kuler koji kada radi na 1000rpm je u potpunosti besuman, jedini zvuk koji se moze cuti je kuler sa ovog napajanja. Zvuk je pomalo iritantan ali dovoljno tih. Prilikom povecanja obrtaja kulera procesora se naravno napajanje necuje. U sustini u kucistima sa stok kulerima na proc ili grafikama koje imaju aktivno hladjenje ova "buka" ne postoji.Inace bio sam da mi zamene napajanje posle prvog dana i u servisu su konstatovali zvuk koji pravi i na novom koje sam dobio bila je ista prica da li je do serije ili su sva takva neznam, al se nadam da ce moje iskustvo nekome pomoci da donese odluku da li je za njega. +:U sustini bez bitne zamerke, zadovoljan,ali -:Nije u potpunosti tiho kao sto kazu

N
13.04.2014. @ 12:09 #9eef999f

Ako te iritira zvuk ventilatora, otvori napajanje i zameni ga nekim pristojnim 140mm. Ja sam skinuo fabricki i nakacio drugi na Fancontroler. Cak ni na 5v se ne greje u igrama, iako masina nije bas narocito stedljiva. OC Phenom 965 (125W+) i r9 270x plus ostale standardne gluposti koje vuku nesto struje. Znaci o idle i surfu obicnom da i ne pricam koliko je nepotreban jak ventialtor. A ovaj ludak iz napajanja ne mozete da verujete sta je. Na 5v na koliko obicno i radi ljudima nije strasno. Otprilike ga malo cuju ljudi koji imaju tihe kulere i graficke, dok oni sa BOX varijantama i ne bas. Ali, hehe, jadni oni kojima ovo cudo radi na vecem broju obrtaja iz nekog razloga. Odatle verovatno i poticu brojne zalbe na buku. Znaci, ljudi moji, vi ne znate sta je ono. Ja sam bio sokiran kada sam ga pustio na 12v. To je glasnije od fena za kosu, a duva toliko jako da ja ne razumem svrhu. Ono ringli ne bi dalo da se zagreje. Ma totalno nenormalno nesto, verujte. Kome ono duva na max, jadan on. A problem je sto ni minimalni broj obrtaja nije dovoljno mali, ali ok, tu ne moze da se kaze da pravi neku buku. Mada je moglo da bude jako jako tiho da su se iole potrudili. Tj oni su se bukvalno potrudili da ne bude potpuno tiho stavljanjem ovog idiotskog tornado ventilatora koji nije u stanju da se vrti dovoljno sporo. No, uvek ostaje da sami napravite svoju budzevinu, kao sto sam i ja, mada onda nista od garancije, naravno. Ali ko voli tisinu, prezalice. +:Do skoro je bila solidna sprava za ok pare, ali sad ima bolje za slicnu cenu -:potrudili su se da ne bude necujno, iako ga vecina ljudi kupuje bas zato sto pise SILENT giant

R.B.
11.06.2014. @ 11:56 #a5c488cc

Evo imam ovo napajanje vec dve ipo godine. Prvo se vozio dual Core, sada Octa sa najnovijom grafikom, OC-ovano sve, ne štuca uopšte. U ovoj verziji koju sam ja dobio kada sam uzimao ventilator je zaista to što piše, silent, ne znam šta su vama ostalima uvaljivali. Neko je spomenuo dužinu kablova, jeste problem, posebno ko ima veća kućišta, bolje da razmisli o nekoj modularnoj varijanti, inače moraju da se natežu kablovi, bukvalno. Cena je sada veća nego kad sam ga ja kupovao O.o +:odnos kvalitet cena, nečujno, stabilno -:dužina kablova

Booki
08.08.2014. @ 11:22 #6c725d7a

Imao sam tri godine LC POWER 600W (LC6600) koje je uspešno guralo: 3870x2 (~200W), 8400GS, Athlon X4 640, TV-Tuner, 12GB RAM, 1TB, 640GB, 320GB x2, SSD 120GB... Po zameni grafičke za 560ti, komp je počeo da se resetuje, log event je prijavljivao "Kerner power error", iako je nova grafička manji potrošač, napajanje je izgleda postalo nestabilno. Posle analize šta kupiti, ponovo sam se odlučio za LC Power zbog stepena iskorišćenja, jer za ove pare ne može se kupiti napajanje sa više realne snage, posle dva meseca mogu slobodno da kažem da je investicija opravdana, tako da vam preporučujem.... Težina je ista kao staro napajanje, kablovi su malo duži, imaju mrežice, ima 8 + 6 za grafičku, ima samo jednu grani sa Moleksima. Nemam cable management kućište, meni su kablovi ok dužine...

Jo
02.12.2014. @ 09:17 #606ad18d

Da li na ovom napajanju mogu da rade: FX 8320 (overklokovan), MSI 970 i R9 290 bez problema ili treba jače?

M
20.07.2015. @ 10:57 #b57da1d7

Napajanje je samo za office računare. Nije moglo da se izbori sa AMD FX 8350 i MSI GTX760. Pri najmanjem opterećenju se gasilo. +:Samo za office korisnike

Redakcija
22.04.2016. @ 03:30 #db988224

Odlicno napajanje, za gaming je vrhunsko a kosta malo :) Veliki +

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan