Južnokorejska kompanija LG Electronics donela je odluku da proizvodnju svojih TV uređaja iz Tajlanda prebaci u Vijetnam, a razlog je jednostavnost i efikasnost, navodi se u zvaničnom saopštenju kompanije. Ova kompanija želi da ima jednu regionalnu bazu sa novim uređajima za proizvodnju TV aparata koja bi bila uporediva sa proizvodnim postrojenjima koja se nalaze na teritoriji Južne Koreje. U saopštenju kompanije se takođe navodi da je jedan od razloga za ovakvu odluku i činjenica da je tamo radna snaga jeftinija, ali i da je prioritet ponuditi odgovarajući nivo kvaliteta.