Microsoft je mnogo puta do sada uzimao pojedine odlike nekih programa od trećih lica i ubacivao ih direktno u svoje operativne sisteme. Sada je na red došao Google, koji se u poslednje vreme žali što će Microsoft nefer omogućiti ugrađivanje svoje MSN tehnologije pretraživanja direktno u Vista-u. Međutim, američko ministarstvo pravde je utvrdilo da Microsoft ne čini ništa pogrešno time što inkorporiše MSN tehnologiju pretraživanja u Windows Vista-u i Internet Explorer 7. Ministarstvo smatra da korisnik može onemogućiti MSN pretragu ukoliko želi i za pretragu koristiti bilo koji drugi pretraživač.