Castlevania: Lords of Shadows 2 igra se neće pojaviti na Wii U usled ograničenja budžeta. Producent kompanije Konami Dave Cox je rekao da ovaj izdavač nema resurse da kreira neophodna radna mesta u okviru studija Mercury Steam što bi omogućilo kreiranje igre. Razlog zbog kojeg se igra kreira na PC, PlayStation 3 i Xbox 360 platformama je jednostavno to što kompanija ima dovoljan broj ljudi koji bi mogli da rade na te tri verzije. Ako bi trebalo da se razvija i konverzija igre za Wii U onda bi trebalo da kompanija angažuje još 20 ljudi, što u ovom trenutku nije moguće. Cox je posebno istakao da razlog odustajanja od Wii U verzije nije nedostatak interesovanja.