Proizvođač konzole Wii, kompanija Nintendo je potvrdila da je u prvoj nedelji uspela da proda preko 600.000 konzola i ostvari prodaju od preko $190 miliona. Isporuka Nintendo konzola koje koštaju $250 je nadmašila prodaju Microsoft-ove konzole Xbox 360 koje je prodato oko 400.000 jedinica prošlog novembra, kada je konzola doživela svoje pojavljivanje. Prema web sajtu NexGenWars, koji prati prodaju igračkih konzola, Wii je prodata u nešto manjem broju nego što proizvođač navodi, tačnije 561.000, PS3 je prodata u oko 316.000 primeraka dok je Xbox 360, zabeležio oko 7.6 miliona prodatih jedinica za godinu dana.